Hydra to gigantyczny żeński smok przypominający potwora, który pojawił się jako niewielki antagonista w 35. pełnometrażowym filmie animowanym Disneya, Herkules. Opiera się na oryginalnej Hydrze, potworze, który walczył z oryginalnym Herkulesem w mitycznej legendzie greckiej.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Hydra była niegdyś sługą Hadesa, który nakazał jej zabicie Herkulesa. W epickiej bitwie, gdy połyka Herkulesa, Herkules odcina głowę Hydrze, przecinając jej gardło od wewnątrz.

Jednak Hydra nie była jeszcze martwa, a trzy kolejne głowy urosły w jej miejsce. Hercules nadal odcinał głowy w próżnej próbie zabicia Hydry. Najwyraźniej była to dżungla głów, a Herkules nie był w stanie jej zabić. W końcu Hercules wymyślił plan i oszukał Hydrę. Pozwolił jej chwycić go pazurami i sprowadził ją na brzeg urwiska, zamierzając zadać śmiertelny cios. W odpowiednim momencie Herkules wykorzystał swoją ogromną siłę, by zadać potężny cios w znajdujący się obok klif. To poskutkowało tym, że lawina skał spadła na Hydrę, zmiażdżyła ją, zabijając ją tym.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.