Ian Mercer – antagonista w filmach Piraci z Karaibów: Zemsta Umarlaka i Piraci z Karaibów: Na krańcu świata.

Grał go David Schofield.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Piraci z Karaibów: Zemsta Umarlaka[edytuj | edytuj kod]

Ian Mercer był oficerem Kompanii Wschodnioindyjskiej oraz pomocnikiem Cutlera Becketta.

W filmie Beckett oraz Mercer zjawiają się w Port Royale, gdzie pokazują nakazy aresztowania Willa Turnera, Elizabeth Swann i Jamesa Norringhtona, którzy pomogli uciec Jackowi Sparrowowi z aresztu.

Kiedy Beckett dowiaduje się, że gubernator Swann zamierza wysłać córkę do Londynu, aby uciec od szubienicy, wysyła Mercera, aby zamordował Hawkinsa, kapitana statku, który miał przetransportować Elizabeth. Żołnierze otaczają gubernatora i powóz, którym jechała Elizabeth. Kiedy Mercer widzi, że nie ma jej tam pobił Swanna, który następnie został umieszczony w więzieniu.

Zostaje on wysłany, aby śledzić Elizabeth do Tortugi. Znajduje ją w tawernie, gdzie odbywa się walka. Inny poszukiwany, James Norringhton zostaje wrzucony do błota i zwerbowany do załogi Czarnej Perły. Zamiast śledzić ich, Mercer proponuje mu układ i powraca do Port Royale.

Mercer odnajduje na morzu Norringhtona, który wręcza Beckettowi serce Davy Jonesa.

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata[edytuj | edytuj kod]

Po zdobyciu serca kapitana Latającego Holendra, Mercer jedzie do Singapuru, aby schwytać załogę Czarnej Perły. Wraz z żołnierzami lokalizuje ich w kryjówce Sao Fenga dzięki informatorowi w jego organizacji. Ich spotkanie wywołuje walkę i zamieszanie na ulicach. Mercer słyszy rozmowę Willa i Sao Fenga i dowiaduje się, że załoga chce odebrać Jacka Sparrowa z Luku Davy'ego Jonesa. Później nawiązuje umowę z Sao Fengiem – dostałby on Perłę po powrocie z Luku, jeśli tylko dostarczyłby Jacka Sparrowa do Becketta. Pirat przystaje na tą propozycję nie wiedząc, że Beckett tak naprawdę nie oddałby statku Jacka. Mercer zostaje też poinformowany o Trybunale Braci – spotkaniu Pirackich Lordów.

Na statku Becketta Mercer składa mu raport i dyskutują o Davym Jonesie. Mercer mówi mu także, że gubernator Swann ciągle zadaje pytania o Skrzynię Umarlaka. Lord stwierdza, że zaczyna być niepotrzebny. Wkrótce potem Swann zostaje zamordowany przez Mercera.

Wkrótce potem Norringhton zostaje zabity przez Billa Turnera. Davy Jones każe wyrżnąć wszystkich żołnierzy na Latającym Holendrze, jednak zostaje zaskoczony przez Mercera oraz żołnierzy Kompanii, którzy pokazują armaty wymierzone w skrzynię. Mercer trzyma klucz i oznajmia Jonesowi, że to on rządzi na Holendrze.

Podczas bitwy na wirze Calypso Mercer dowodzi Holendrem, jednak działo trafia w statek, po czym Davy Jones dusi go swoimi mackami, wprowadzając mu je do otworów twarzy Mercera, jak ust, nosa i oczu, zabijając go. Po tym Jones zgarnia klucz z jego ciała.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Aktor grający Kwatermistrza w filmie Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach również nazywa się Ian Mercer.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.