FANDOMIguva=41 – postać pojawiająca się w mandze Overlord oraz jej adaptacji anime. Iguva był dowódcą polowym armii nieumarłych, która została wysłana do unicestwienia plemion jaszczuroludzi, ale został przez nich pokonany.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Iguva = 41 to ohydny nieumarły, który cuchnie śmiercią i zgnilizną. Nosił starą i luksusową szatę, która pokrywała jego skórę i kości.

Osobowość Edytuj

Mimo iż był bardzo arogancki, to nie lekceważył swoich wrogów. Z pełnym i całkowitym oddaniem dla Ainza, zrobiłby wszystko, by wypełnić rozkazy swego stwórcy.

Biografia Edytuj

Na początku bitwy pomiędzy jaszczuroludźmi a nieumarłymi, jest trzymany w rezerwie na polecenie Ainza. Po tym, jak jaszczuroludzie zniszczyli nieumarłą armię, Cocytus, działający jako dowódca armii, zezwala na to, by wyszedł na pole bitwy.

Po tym jak wysłał swoich podwładnych, by zaatakować trzech przywódców plemienia, którzy chronią flankę armii jaszczuroludzi, używa potężnego czaru przeciwko głównym siłom armii, zmuszając je do wycofania się. Atak samobójczy pięciu elitarnych jaszczuroludzi nie osiąga sukcesu i zostają zabici przez Iguvę.

Podczas gdy drugi atak wykonują Zaryusu Shasha, Zenberu Gugu i Crusch Lulu chowający się za Rororo, hydra jest chroniona przez zaklęcia ochronne i lecznicze oraz zdolność zamarzania broni Zaryusu, zostaje poważnie raniona przez Iguvę. Gdy trzej jaszczuroludzi zbliżają się do niego, on przywołuje czterech Szkieletowych Wojowników, ale zostają pokonani. Dzięki temu Zaryusu Shasha ma szansę zmierzyć się z nieumarłym magiemm w walce wręcz.

Po długiej bitwie, jaszczur, sponiewierany przez czary Iguvy, po raz ostatni angażuje się ze specjalną umiejętnością swojej broni, tworząc gęstą zimną mgłę i na wpół ślepo ją przebijając. To pozwoliło Zaryusu wbić swój miecz w głowę Iguvy. Zanim ostatecznie zginął, Iguva=41 błaga swego stwórcę, Ainz Ooal Gowna, o przebaczenie, gdyż nie pokonał jaszczuroludzi.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.