FANDOMImperium jest królestwem tyranii, które jest odpowiedzialne za większość złych wydarzeń i jest główną antagonistyczną frakcją w serii Akame Ga Kill!.

Imperium jest supermocarstwem, które przetrwało 1000 lat, chlubiąc się ogromnymi terytoriami i zasobami. Jego stolicą jest olbrzymia, przypominająca pałac metropolia, o powierzchni około 200 000 km2, otoczona ze wszystkich stron ogromnym murem. Różne dzielnice stolicy są oddzielone dużymi kanałami, przez które przepływają statki handlowe. Poza stolicą, kraj wydaje się być w większości wiejski, z nieznaną liczbą miast i wiosek rozrzuconych po całym kraju. Dokładna wielkość samego Imperium nie została jeszcze ujawniona. Trzy inne kraje graniczą z Imperium na północy, południu i zachodzie, podczas gdy wschodnia granica Imperium jest linią brzegową wielkiego oceanu.

Historia Edytuj

W momencie powstania Imperium miało prawie nieograniczone zasoby i jednych z najlepszych naukowców na świecie, a pierwszy Imperator miał absolutną władzę. W pewnym momencie Imperator, chcąc zapewnić, że jego naród będzie trwał wiecznie, nakazał utworzenie Teigu. Broń ta znacznie zwiększyła potęgę wojsk Imperium i jest mocno implikowana, że ​​ich wprowadzenie doprowadziło do wielkiego wzrostu imperialnego ekspansjonizmu.

Kilkaset lat później Imperium doświadczyło wielkiej wojny domowej. Niewiele informacji zostało o tym ujawnionych, ale wiadomo, że prawie połowa Teigu została utracona podczas tego konfliktu.

Na 400 lat przed obecną historią Imperator tamtej epoki postanowił stworzyć własne Teigu. Broń, która została wyprodukowana z tego wysiłku, jednak w żaden sposób nie pasowała do Teigu i została nazwana Shinguinstead. Shingu zostały następnie zamknięte i nie wiadomo, które były używane do czasu utworzenia Oddziału Zabójców.

Ostatnia historia Imperium to głównie upadek. Wynika to w dużej mierze z rządów Premiera.

Premier dbał tylko o własne przyjemności. Okres jego rządów to wzrost korupcji w rządzie, represji gospodarczych, biedy i niezadowolenia społecznego. W wyniku ekscesów premiera miały miejsce liczne powstania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz Imperium, które musiały zostać zniszczone siłą. Ponadto było wiele dezercji z imperialnej armii, w tym kilku generałów, co doprowadziło do narodzin Armii Rewolucyjnej, grupy poświęconej całkowitemu obaleniu Imperium przez Nocny Najazd.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.