Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Hej, kolego, jestem inżynierem, a to oznacza, że rozwiązuje problemy. Nie problemy w stylu "Czym jest piękno?", ponieważ to plasuje się w spektrum problematyki filozoficznej. Ja rozwiązuje praktyczne problemy.

—Inżynier


Inżynier (prawdziwe imię to Dell Conagher) - jest łagodnym mówcą i sympatycznym Teksańczykiem, który interesuje się wszystkim, co mechaniczne. Specjalizuje się w konstruowaniu i utrzymywaniu budynków, które wspierają jego zespół, a nie walczą na linii frontu. Różne gadżety Inżyniera obejmują Działko Strażnicze: automatyczna wieżyczka strzelająca do dowolnego wroga znajdującego się w zasięgu, Zasobnika: urządzenie przywracające zdrowie i amunicję pobliskim kolegom z drużyny oraz teleporty: które szybko przenoszą graczy z punktu A do punktu B.

Ponieważ pomysłowe urządzenia Inżyniera są stale zagrożone przez materiały wybuchowe i przebiegłych wrogich Szpiegów, dobry Inżynier musi trzymać swój sprzęt pod czujnym okiem i przez cały czas naprawiać swoim kluczem. Kiedy Inżynier musi pobrudzić sobie ręce, jego trójka ogólnych, ale zdolnych broni, wraz z pomocą jego pomocnego sprzętu, czyni go bardziej niż zdolnym do trzymania się w walce.

Jeśli zajdzie się taka potrzeba, Inżynier może podnieść i przenieść zbudowane budynki, aby przenieść je w bardziej korzystne lokalizacje.

W Dacie Ważności

W krótkim filmie Data Ważności, Dell obawia się, że jego teleporty mogą powodować nowotwory u jego kolegów z drużyny i eksperymentuje z teleportowaniem chleba razem z Medykiem. Później dowiadują się, że „nowotwory” powstają tylko w czystej pszenicy i że te nowotwory są w rzeczywistości żywym organizmem.

Ciekawostki

  • Głosu podłożył mu Grant Goodeve.
  • Inżynier zawsze nosi swój kask do tyłu.
  • Inżynier jest jednym z dwóch najemników ze znanym imieniem i nazwiskiem, razem z Demomanem.
Advertisement