Och, Indominus nie został wyhodowany. Została zaprojektowana. Ona będzie mieć 50 stóp długości, kiedy będzie w pełni dorosła. Większa niż T. Rex.

—Doktor Henry Wu


Indominus Rex – główny antagonista w filmie science fiction z 2015 roku, Jurassic World. Jest wrogim dinozaurem, którego stworzono dzięki bioinżynierii z genami kilku innych dinozaurów.

Początkowo wyhodowano dwa Indominusy Rexy, które miały stanowić nową atrakcję w parku Jurassic World, jednak jeden z nich zabił i zjadł swoje rodzeństwo w trakcie dzieciństwa. Potajemnie Vic Hoskins i główny genetyk doktor Henry Wu chcieli użyć ich jako żywe bronie militarne. Następnie jakiś czas później dorosły już dinozaur wydostał się ze swojego wybiegu i zaczął siać spustoszenie na terenie wyspy, gdzie znajdował się park.

Charakterystyka

Wygląd

Indominus Rex to stworzony przez człowieka hybrydowy gatunek dinozaura. Został stworzony z genami innych gatunków dinozaurów teropodów (w tym Karnotaura, Giganotozaura, Mażungazaura, Rugopsa, Terizinozaura, Welociraptora i Tyranozaura), a także współczesnych zwierząt, takich jak Mątwa, Rzekotka Drzewna i Wąż. Wiadomo, że Indominusa zaprojektowano tak, aby był najbardziej dominującym dinozaurem pod względem wielkości i inteligencji oraz był najbardziej groźnym spośród nich wszystkich.

Przy pobieżnym spojrzeniu przypomina dziwacznie dużego, bladego Welociraptora, ale bliższa inspekcja zdradza jej chimeryczny charakter. W przeciwieństwie do Welociraptora, jej chropowata, rogata głowa przypomina te należące do Abelizauroidów. I-Rex posiada szereg wyszczerbionych zębów, a jego oczy są krwistoczerwone. Dinozaur posiada też muskularne, a zarazem długie ramiona, których może użyć w walce.

Osobowość

Ona ich nie je. Ona zabija dla zabawy

—Owen Grady o zachowaniu Indominusa


Chociaż początkowo sądzono, że jest kierowana jedynie instynktem (zwiastuny filmu stwierdzały, że nie zawaha się zabić niczego, co się rusza), działania Indominusa Rex dowiodły, że w przeciwieństwie do zwyczajnych mięsożernych dinozaurów, kierowała nią czysta nienawiść i czystość sadystycznej przyjemności, dając do zrozumienia, że posunęła się za daleko.

Jej złowieszcza i diaboliczna natura była wynikiem zarówno jej niestabilnego genetycznego charakteru (który wpływa na jej stan psychiczny, który doprowadził ją do cech kanibalizmu), jak i negatywnych metod leczenia, które miała ona, gdy została odizolowana w swoim wybiegu od reszty dinozaurów zamiast dając jej prawdziwą towarzyszkę życia, gdy jej jedyna pozytywna interakcja była z dźwigiem, który przyniósł jej jedzenie w jej wybiegu. To z kolei sprawiło, że stała się kompletnym socjopatycznym zabójcą. Nawet w porównaniu z innymi drapieżnikami, takimi jak Wielki, który atakował tylko bohaterów, ponieważ postrzegali je jako zagrożenie dla swojego gatunku, I. rex był bardziej niezrównoważony umysłowo, śmiertelniejszy i znacznie bardziej zły. Mimo to wciąż była inteligentna i wystarczająco manipulująca, by przekonać drapieżniki Owena, by zwróciły się przeciwko niemu (co było tymczasowe, tak jak to zrobiła, szantażując ich, ponieważ raptory podążały za nią ze strachu). Jednakże, kiedy Blue przeciwstawił się jej i zapewnił, że nie zabiją Grady'ego, nie wykazała żadnego skrupułu w zranieniu i zabiciu swojej nowej paczki.

Podczas gdy izolacja ukształtowała hybrydę w złowrogą obrzydliwość, którą się stała, własna obecna złowieszcza natura Indominusa mogła zapowiadać się w czasie jej narodzin: Indominus zjadł swoją siostrę wkrótce po wykluciu. Na taki przejaw kanibalizmu mogło mieć wspływ DNA Mażungazaura lub Tyranozaura.

Według reżysera filmu, Colina Trevorrow, Indominus został zaprojektowany jako ucieleśnienie "najgorszych tendencji ludzkości" poprzez nadmiar korporacyjny i konsumencki, stworzony w celu zaspokojenia zapotrzebowania korporacyjnego na nowe i unikalne produkty, aby zapewnić więcej rozrywki publiczność parku. Jej złowrogie działania doprowadziły ją do zabicia przez Mozazaura.

Umiejętności

Kamufluje się!!!

—Katashi Hamada o jej zdolności kamuflażu.


Dzięki połączeniu DNA różnych dinozaurów, Indominus zyskał zdolności innych dinozaurów: Inteligencję od Welociraptorów, siłę i silne szczęki od Tyranozaura. Dzięki DNA mątwy, Indominus mógł się także kamuflować.

  • Zwiększona siła: Indominus potrafi swoimi szczękami zniszczyć żyrosferę oraz jest zdolny nawet do pokonania Tyranozaura.
  • Zwiększona prędkość: Mówiono, że Indominus może biegać z prędkością 30 mil na godzinę w swoim ogrodzeniu, ale może biegać znacznie szybciej poza swoją klatką. Nie tylko ma dużą szybkość, ale także niesamowite umiejętności akrobatyczne, ponieważ ma świetne chwytne szponiaste ręce. Potrafi używać swojego ogona jako bata i przeciwwagę, by wykonywać szybkie skręty.
  • Zwiększona inteligencja: Jej inteligencja jest wysoka, ponieważ wykonała ślady pazurów na ścianach ogrodzenia, a następnie się ukryła. Kiedy Owen Grady i dwaj pracownicy parku przyszli sprawdzić te ślady, ona natychmiast się ujawniła i uciekła z ogrodzenia. Użyła także swojego wszczepionego nadajnika, by zastawić na ludzi pułapkę.
  • "Kontrola" innych dinozaurów: Indominus Rex przekonał Welociraptory, by przeszły na jego stronę i zaczęły zabijać ludzi.
  • Zwiększona wytrzymałość: Indominus Rex posiada dużą wytrzymałość, dzięki czemu może ścigać swoje ofiary na długich dystansach. Jego skóra jest znacznie bardziej wytrzymalsza od innych dinozaurów, dzięki czemu może wytrzymać rany zadane przez ludzi, Welociraptory i Tyranozaura. Bez większego wysiłku zabił Ankylozaura.
  • Kamuflaż i temperatura ciała: Dzięki DNA Mątwy Indominus potrafił się wtapiać w krajobraz. Dzięki DNA Rzekotki Drzewnej mógł regulować temperaturę swojego ciała, aby unikać wykrycia przez kamery wrażliwe na ciepło.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.