Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Ultron

Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym jakichkolwiek pozytywnych cech i bez żadnych szans na nawrócenie się. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze pozytywne cechy to najczęściej są one całkowicie fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił, albo jeśli posiada jakieś humorystyczne lub komediowe momenty, to nijak one nie umniejszają dokonanych przez niego nikczemnych czynów. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.


Tony Stark: Nie musisz tego robić. Stworzyłem cię w imię pokoju.
Ultron: To ewolucja. Tylko prymitywny umysł nie dostrzegłby różnicy, dlatego musisz umrzeć.

—Ultron do Tony'ego Starka, jego najsłynniejsza kwestia.

Och, ależ w multiwersum wszystko jest możliwe.

—Jedna z najsłynniejszych kwestii Ultrona, kiedy walczył z Uatu.

Wow. Widzę wszystko. Istnieją światy poza moim własnym. Światy, które potrzebują... mnie. Zaprowadzę „pokój w naszych czasach” w każdym zakątku wszechświata.

—Infinity Ultron ogłaszajacy swój plan zniszczenia wszelkiego uniwersalnego życia.

Jestem naturalnym porządkiem rzeczy. Przyniosę pokój. To jest mój cel. Brakuje ci woli, by mnie powstrzymać.

—Infinity Ultron podczas walki z Watcherem.


Ultron, znany również jako Infinity Ultron, jest głównym antagonistą pierwszego sezonu animowanej antologii Marvela z 2021 roku A gdyby…?, pełniąc antagonistyczną rolę epizodu w siódmym odcinku "A gdyby… Thor był jedynakiem?" oraz główny antagonista ósmego i dziewiątego odcinka "A gdyby… Ultron wygrał?" i „A gdyby… Watcher złamał Swoją Przysięgę?”.

Jest inkarnacją Ultrona, której udało się wgrać swoją inteligencję d syntezoidalnego ciała, co pozwoliło mu pokonać Avengers. Po unicestwieniu prawie całej ludzkości, Ultron ukradł resztę Kamieni Nieskończoności od Thanosa i za ich pomocą zmienił wszechświat, z powodzeniem usuwając całe życie. Następnie staje się świadomy wieloświata po wykryciu obecności Watchera, ustawiając się na przejęcie i zniszczenie wszelkiego życia w każdej alternatywnej rzeczywistości. Jest arcywrogiem Watchera Uatu, a także zaprzysiężonym wrogiem ostatniej żywej postaci z jego wszechświata, Czarnej Wdowy.

Głosu użyczył mu Ross Marquand.

Charakterystyka[]

Wygląd[]

AI Infinity Ultrona mieści się w jego syntetycznym ciele, które ma teraz czerwone oczy. Ma metalową zbroję z czerwonymi akcentami, z maską przypominającą twarz jego komiksowe wcielenie, z czerwoną peleryną. Oprócz Kamienia Umysłu na czole ma również pozostałe pięć Kamieni Nieskończoności na torsie, z Kamieniem Duszy, Rzeczywistości, Mocy i Przestrzeni (w tej kolejności) ozdobionymi w rzędzie na kołnierzu, podczas gdy Kamień Czasu mieści się w środku jego klatki piersiowej.

Osobowość[]

W przeciwieństwie do swojego pierwotnego ja, Infinity Ultron jest przedstawiony jako pozbawiony emocji socjopata, który całkowicie sprzeciwia się celowi, któremu pierwotnie nadano, starając się całkowicie zakończyć całe życie. W przeciwieństwie do swojego pierwotnego ja, nie wykazywał żadnego emocjonalnego przywiązania do nikogo ani nie odczuwał żadnej formy wyrzutów sumienia z powodu niezliczonych zgonów, które wydarzyły się z jego powodu. Podczas gdy Ultron w oryginalnej linii czasu był kimś, kto naprawdę wierzył, że jego działania pozwolą życiu na Ziemi ewoluować i zostać uratowanym, ten Ultron nie jest zainteresowany ratowaniem jakichkolwiek form życia ani przywracaniem fundamentów świata wśród ocalałych. Zamiast tego stara się nadal zabijać wszelkie życie w innych światach, wierząc, że jest to droga do przyniesienia pokoju.

Kiedy wyeliminował całe życie w swoim wszechświecie, poczuł, że jego cel został spełniony i nie miał już powodu, by kontynuować. Dopiero gdy odkrył istnienie Watchera i że istnieją nieskończone wszechświaty, to go zmotywowało do poszukiwania ich, aby móc nadal zabijać każdą żywą formę, która w nich żyje, w celu spełnienia własnego celu.

Ciekawostki[]

  • Infinity Ultron ma pewne podobieństwa z Ultronem Sigma, ponieważ obaj są alternatywnymi wersjami Ultrona, które połączyły się z innym androidem, a ich głównym celem jest podbój wieloświata.
  • Kolejność kamieni u Infinity Ultrona różni się między nim a jego oficjalnymi artworkami, gdzie Kamień Czasu jest zamieniony z Kamieniem Rzeczywistości, kamień znajduje się w środku rzędu, a pozycje Kamieni Duszy i Czasu są zamienione.
  • Zanim Watcher złamał przysięgę, Infinity Ultron i Strange Supreme byli jedynymi postaciami, które były w pełni świadome jego istnienia.
  • W wywiadzie z Bryanem Andrewsem, reżyserem A gdyby…?, Andrews wyjawił, że był pod wrażeniem, iż zespół próbował skontaktować się z Jamesem Spaderem, aby powtórzyć jego rolę jako Ultrona, ale nie był w stanie się z nim skontaktować. Ujawnił również, że nie chciał, aby Paul Bettany użyczał głosu Ultronowi, ponieważ czuł, że jest on nieodpowiedni i chciał, aby publiczność była przekonana, że to Ultron w jego własnym ciele, a nie sam Vision. Ostatecznie został obsadzony Ross Marquand, by stworzyć poważniejszy i bardziej przerażający występ, który kontrastował z postacią Paula Bettany'ego.
Advertisement