Insidious Six — antagoniści w serialu Spider-Man: The Animated Series, a dokładnie w drugim sezonie.

Jest to sześcioosobowa grupa uformowana przez Kingpina, który chciał raz na zawsze zniszczyć Spider-Mana, po tym jak przestępczy kartel zarzucił mu nieporadność w jego pokonaniu.

W jej skład wchodzą: Doktor Octopus, Kameleon, Rhino, Mysterio, Shocker i Skorpion. A po śmierci Mysterio dołączył do nich Vulture

Początkowo jej celem było jedynie zabicie Spider-Mana, lecz później Kingpin rozkazał im pozbycie się jego biznesowego rywala, Silvermane'a.

Insidious Six nie zdołało zlikwidować obydwu celów, więc pomimo sprzeciwu Kingpina, grupa rozpadła się i wszyscy członkowie poszli w swoje strony.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Spider-Man: The Animated Series[edytuj | edytuj kod]

Początek[edytuj | edytuj kod]

Kingpin był obecny na spotkaniu kartelu narkotykowego, podczas którego Silvermane wymienił mu jego nieudane próby zabicia Spider-Mana, po czym nazwał go nieudacznikiem.

Kingpin odparł, że przygotował plan zabicia Pająka, który ma duże szanse na powodzenie. Uwolnił z więzienia Kameleona, Octopusa, Mysterio, Rhino, Shockera i Skorpiona, po czym zabrał ich do swej kryjówki.

Tam Kingpin wyjaśnił powód ich sprowadzenia, zachęcając ich do współpracy między sobą jako grupa Insidious Six. Co prawda każdy chciał pokonać Spider-Mana w pojedynkę, ale Fisk szybko zabronił takich działań, ponieważ jako drużyna działaliby o wiele lepiej.

Pierwsze starcie[edytuj | edytuj kod]

Insidious Six od razu zaczęło popełniać zbrodnie w mieście, aby sprowokować Spider-Mana do walki. Doszło nawet do tego, że Kameleon udawał Spider-Mana, po raz kolejny próbując wrobić go w przestępstwa.

Spider-Man zaatakował ich dopiero po kilku dniach, ponieważ zaspał aż dwa dni. Kiedy się zjawił, wpadł w pułapkę szóstki. Nagle grupa zaczęła prowadzić wewnętrzne spory o to, kto zabije Spider-Mana. Na szczęście sytuacja ustabilizowała się i zaczęli zyskiwać przewagę nad Pająkiem.

Na dodatek Spider-Man stracił chwilowo swoje moce, będąc zmuszonym do odwrotu, tym samym przegrywając pierwszą rundę.

Szantaż[edytuj | edytuj kod]

Po przegranej z rąk Insidious Six, Spider-Man dziwnie zniknął z miasta. Skorpion zasugerował zapytanie Petera Parkera, gdzie on się znajduje. Doktor Octopus wpadł jednak na inny plan - odwiedził ciocię May, której powiedział, że Peter zemdlał i jest teraz w jego klinice. Tym sposobem porwali May, szantażując Petera.

Spider-Man zjawił się w klinice, gdzie ponownie wpadł w pułapkę. Przegrał walkę z szóstką, po czym został zdemaskowany przez Octopusa. Złoczyńcy odkryli tożsamość Spider-Mana - Peter Parker. Mimo to, Octopusowi przyszło do głowy, że Peter nie jest prawdziwym Pająkiem, bo był zdesperowany, aby Insidious Six uwolniło jego ciotkę, a także za słaby w walce.

Walka[edytuj | edytuj kod]

Silvermane widział nagranie walki, upewniając się, że Kingpin był nieudacznikiem, ponieważ jedynie porwał starą kobietę i jej siostrzeńca. Tracąc cierpliwość, rozkazał Hammerheadowi zlikwidowanie rywala.

Kingpin uprzedził jego wszelkie działania, wykorzystując Insidious Six do porwania go. Spider-Man zobaczył szóstkę uprowadzającą "jakiegoś starca" (nie wiedział, kim tak naprawdę jest Silvermane), więc pomógł mu i razem uciekli do starego magazynu.

Pod osłoną ciemności, Spider-Man oszukał Insidious Six tak, że członkowie grupy znokautowali samych siebie, co umożliwiło ucieczkę Pająka i Silvermane'a.

Zawieszenie[edytuj | edytuj kod]

Po nieudanych próbach zabicia Spider-Mana i Silvermane'a, Insidious Six poinformowało Kingpina o zawieszeniu ich działalności, nawet pomimo protestów samego założyciela. Po tym każdy członek grupy poszedł w swoją stronę.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • W komiksach grupa nosiła nazwę Sinister Six. W wyniku silnej cenzury nałożonej na serial, scenarzysta John Semper Jr. musiał zmienić nazwę na Insidious, ponieważ rzekomo Sinister byłoby zbyt straszne dla dzieci.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.