FANDOMNa tej ziemi, w której królował biały anioł, teraz schodzi Czarny Smok...To tak, jakby złość czarnego anioła została zamanifestowana. Ale ten, kto będzie się śmiał, gdy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, to ja...Szkarłatny Anioł.

—Irene do Acnologii.


Irene Belserion – antagonistka pojawiająca się zarówno w mandze Fairy Tail, jak i jej adaptacji anime. Jest matką Erzy Scarlet oraz twórczynią magii Zabójcy Smoków. Jest częścią Imperium Alvarez, gdzie jest uważana za najsilniejszego żeńskiego maga Dwunastki Spriganna. W Alvarez inni nazywają ją Szkarłatna Rozpacz, z powodu jej niezrównanej siły. Ze względu na jej wysoki status w imperium Alvarez i jej wpływ na ważne wydarzenia i postacie z historii, można ją uznać za drugorzędnego antagonistę całej serii.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Irene jest pozornie wysoką, zmysłową kobietą z dużą ilością szkarłatnych włosów gęsto splecionych w warkocze. Warkocze z przodu mają również dwie złote ozdoby w pobliżu górnej części. Ponadto kobieta ma na uszach dwa kolczyki w kształcie litery U oraz jasnoczerwoną szminkę.

Irene ubiera się w skąpą wersję typowego stroju czarownicy. Jej czarny górny strój ma otwór w kształcie rombu, odsłaniający część piersi i wzór w kształcie serca wokół granic. Rozciąga się aż do granic jej żołądka, gdzie spotyka się z dużą kanciastą blizną, jest przykryta ciemną peleryną z jasnym wnętrzem i dwoma medalionami w złocistych ornamentach, które są trzymane razem przez złoty łańcuch. Jej szyja jest ozdobiona innymi drobnymi dodatkami, w tym szerokim łukiem. Ponadto Irene ma na sobie wydłużoną czarną przepaskę na biodrach z symbolem imperium Alvarez zdobionym na jej froncie, z białymi obramowaniami na krawędziach i połączonym z innym kawałkiem tkaniny o tym samym kształcie w kształcie serca. Nosi także czarne buty aż do ud z obcasami, które mają biało-kolorową obwódkę w pobliżu góry i rękawiczki tego samego koloru i wzoru, posiadające tylko pazurowe przedłużenia. Jej czarny kapelusz jest znacznie większy niż jej głowa i ma wzory niczym dredy z białymi bandażami przy końcach. Ma również futrzaną podszewkę w pobliżu krawędzi.

Jako smok Irene ma na całym ciele jasnobrązowe łuski, które wydają się być połączone z jej skrzydłami. Jej skrzydła są również ciemno zabarwione i zauważalne na granicy nozdrzy, które oddzielają jej usta od twarzy, sięgając do tyłu głowy. Ma postrzępione rogi na podstawie czaszki i łuski niczym pióra wystające z tyłu kolan.

Osobowość Edytuj

Irene okazała się bardzo kompetentna i inteligentna, prezentując się jako historyk, gdy powraca do legendy o swoim miejscu urodzenia, pozornie ciesząc się przeciwwagą „cudownej historii” dwóch aniołów Zonii. Pokazano jej humorystyczną i histeryczną stronę, co widać, gdy chciała zobaczyć, jak Juliet i Heine walczą, a potem powiedziała im, że to był żart. Jeśli chodzi o jej podwładnych, jest bardzo przywiązana do nich, nawet nazywając ich „dziećmi”, broniąc ich przed Mirajane Strauss, boleśnie torturując po pokonaniu jej.

Kiedy jest poważna, okazuje się krytykować i szczerze mówiąc potępiać nawet tych, którzy są ponad nią, takich jak Imperator, za to, że ci ostatni traktują wojnę jak grę, a także zapraszając naiwność do jego serca w stosunku do jego byłej kochanki, pragnące być jedyną, która go poprawi. Poza tym wszystkim jest bardzo szanująca, doceniająca, uzupełniająca i olśniewająca dla tych, którzy są wyżej od niej, nadal przekazując wysokie pochwały temu samemu Imperator, który twierdził, że jeśli będzie brał udział w wojnie przeciwko Ishgarowi, to się skończy wcześniej. Irene także wyraża również podziw dla silnych przeciwników, chwaląc Acnologię i jego moc. Wydaje się także dość próżna, gdyż uważa, że jej tytuł "Szkarłatna Rozpacz" nie ma w sobie piękna.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.