Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Jack jest postacią z serii Mass Effect. Mimo tego, że jest jedną z postaci, którą komandor Shepard musi zrekrutować i ma naprawdę tragiczną, smutną przeszłość, to nadal jest ona złą osobą, zarówno pod względem moralnym, jak i etycznym. Podczas pierwszego spotkania jest ona ukazana jako brutalna, niebezpieczna i w dużej mierze pozbawiona skrupułów osoba. To powiedziawszy, za pomocą odpowiedniego, pozytywnego wpływu, gracz może pomóc Jack zmienić się na lepsze, powodując, że staje się ona bardziej antybohaterką.

W polskiej wersji językowej głosu użycza jej Sonia Bohosiewicz.

Historia

Mass Effect 2

Jack urodziła się w 2161, lecz nie wiadomo gdzie. W 2165 została porwana z Eden Prime przez agentów Cerberusa. Organizacja odkryła jej biotyczny potencjał, który prawdopodobnie był skutkiem kontaktu pierwiastka zero z łonem jej matki. Aby wyjaśnić porwanie, okłamano rodzinę mówiąc, że zmarła przez napromieniowanie. Była najważniejszym obiektem w placówce Cerberusa Teltin na Pragii. Bez względu na koszty chcieli zwiększać potencjał biotyczny ludzi poprzez brutalne, niemoralne, ale wydajne eksperymenty.

Nazywana Obiektem Zero była najważniejsza w placówce. Inne dzieci były traktowane jak króliki doświadczalne. Jeżeli jakieś dziecko zmarło wskutek nieudanego ulepszenia, nie próbowali tego na Obiekcie Zero. Była torturowana psychicznie i fizycznie, aby sprawdzić jak ból wpłynie na jej biotykę. To co widziała przez lustro weneckie uważała za resztę świata. Codziennie wołała inne dzieci, ale one ją ignorowały, ponieważ jej nie widziały. Opuszczała swoją celę tylko na okres walk, podczas których była faszerowana narkotykami i zmuszana do zabijania innych dzieci. Podczas buntu, który wybuchł w innej części placówki uciekła zabijając wszystkich na swojej drodze. Odleciała na pokładzie promu z Pragii do systemu Dakki, gdzie potem została przechwycona przez inny statek. Załoga sprzedała ją jako niewolnicę.

Po ucieczce przybrała imię „Jack” i zaczęła prowadzić dość krwawe i brutalne życie. Należała do wielu gangów, brała udział w ataku na stację kosmiczną, której skutkiem był wielki krater i oskarżenie o wandalizm. Przyłączyła się nawet do sekty, przez co ogoliła sobie głowę i nawet po odejściu nie zmieniła fryzury.

Została złapana przez Błękitne Słońca i uwieziona na statku więziennym Czyściec. Była tam regularnie bita i gwałcona przez strażników i więźniów, których potem wszystkich zabiła. Naczelnik Kuril uważał ją za żyłę złota, więc zamroził ją, aby nie sprawiała więcej problemów, a potem za sporą sumę sprzedał Cerberusowi. W zamian za dane zgodziła się przyłączyć do drużyny Sheparda.

Tortury na Pragii i doświadczenia życiowe spowodowały, że stała się osobą niezrównoważoną psychicznie. Ma wrodzoną chęć do zabijania i przemocy. Jej ciało prawie w całości pokryte jest kolorowymi tatuażami i bliznami po ranach ciętych.

Romans

W czasie rozmowy pomiędzy Shepardem, a Jack, można zgodzić się stosunek seksualny obu postaci, który będzie miał miejsce w maszynowni, gdzie przebywa Jack. Po tym, nie będzie ona już więcej chciała z nim rozmawiać twierdząc że nie ma o czym. Mimo stosunku z nią, Shepard nadal może romansować z Tali lub Mirandą.

Shepard może też najpierw lepiej ją poznać. Jack opowie nam wtedy swoją historię, gdy jej były chłopak poświęcił swoje życie, aby ją uratować. Zostawił jej wiadomość, w której mówił o tym jak ją kochał, jak planował założyć dom i rodzinę. Na koniec mówi Shepardowi, że potrzebuje czasu, aby wszystko przemyśleć. Przed misją samobójczą przychodzi do jego kajuty i mówi, że dużo o nim myślała i że chyba go potrzebuje. Przytłoczona tymi emocjami, zaczyna płakać.

Mass Effect 3

Jack powróci w Mass Effect 3, o ile przeżyła misję samobójczą w poprzedniej części. Stała się nieco łagodniejsza i dojrzalsza po wydarzeniach z Mass Effect 2.

W Mass Effect 3, Jack posiada nieco stonowany wygląd, od kiedy jej włosy odrosły, wiąże je w koński ogon, pomimo wygolonych boków. Jest odpowiednio ubrana do sytuacji, choć z wyglądu nadal przypomina punka, a jej tatuaże również są widoczne.

Jeśli Jack nie przeżyła misji samobójczej w Mass Effect 2, jej nazwa (Obiekt Zero lub Jacqueline Nought) zostanie wypisana na ścianie pamięci na pokładzie Normandii.

Po zniszczeniu bazy Zbieraczy, Przymierze Systemów zaoferowało Jack posadę nauczyciela w Akademii Grissoma. Zaakceptowała propozycję, choć równało się to z ograniczeniem przeklinania. Podczas ataku Cerberusa na stację, broni swoich uczniów. Kiedy przybywa Shepard, wraz z Jack oraz Kahlee Sanders ewakuują dzieci z placówki; można wtedy też usłyszeć opinie różnych członków drużyny na jej temat. W trakcie misji wraz ze studentami osłaniają poczynania Sheaprda i jego drużyny. Jeśli podczas ataku komandor zabrał/a ze sobą Liarę, razem z Jack wymienią parę zdań podczas której asari ujawnia, że prawdziwe imię Jack to Jennifer.

Jeśli Shepard nie pomoże Akademii na czas, pojawi się ona jako wrogi Duch podczas misji najazdu na główną siedzibę Cerberusa, jedyne co ją odróżnia to to, że krzyczy "Zniszczę cię!". Po zabiciu jej Shepard mówi, że to już nie była Jack.

W ostatecznej bitwie w Londynie, Shepard może poprosić oficera łączności o możliwość porozmawiania z Jack. Wspomina, że jest w trakcie walki, jednak jest zbyt daleko od komandor/a.

Romans

Podczas misji w Akademii Grissoma, Jack przywita Sheparda ciosem w twarz mówiąc, że "to za, że zostawiłeś mnie dupku", po czym go pocałuje. Komandor tłumaczy się tym, że był przetrzymywany przez Przymierze. Shepard pyta biotyczkę o ich związek, ta wyznaje, że Komandor ma tylko jedną miłość a są nią Żniwiarze. Shepard przeprasza Jack za to, że ją opuścił. Podczas powrotu promem na Normandię, gdy jeden z studentów pyta biotyczkę o liczba tatuaży, ta wspomina o tym, że kiedyś chciała sobie wytatuować "N7" na pośladkach, wówczas Shepard, dzięki specjalnej opcji renegata całuje Jack nie pozwalając skończyć jej wypowiedzi.

Po misji w Akademii Grissoma, Jack można znaleźć w barze Czyściec. Jednak dopóki jej uczniom nie udzieli się autoryzacji, oraz przed atakiem Cerberusa na Cytadelę, nie pojawi się tam. Shepard ma możliwość ożywienia związku, uzyskując osiągnięcie Romantyk. Podczas rozmowy Jack powie Komandorowi, że gdyby nie szkolenia i opieka nad studentami z Akademmi Grissoma, chętnie by wróciła do załogi Normandii. Chce by teraz ustalili co dalej z ich związkiem. Jeśli Sheparda sie zdecyduje na kontynuowanie znajomość, to pocałuje Jack. Po rozmowie pójdą razem potańczyć (niezależnie od decyzji Sheparda). W trakcie wideorozmowy w Londynie, mówi Sheaprdowi, aby nie dał się zabić ponieważ "Jak to się wszystko skończy, dam się przelecieć". Komandor odpowiada jej na to " Ja też Cię kocham".

Advertisement