Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


To będzie proste!

—Jade w Mortal Kombat 9


Jade jest postacią z gier z serii Mortal Kombat. Zwykle jest ona pozytywną postacią, jednak w Mortal Kombat 9 odgrywa bardziej antagonistyczną rolę, która jest tak naprawdę nieintencjonalna. W filmie Mortal Kombat: Annihilation była antagonistką, a jej rola była bardziej sadystyczna i zła, co mocno kontrastuje z jej troskliwą i lojalną postawą w grach.

Osobowość

Osobowość Jade jest charakterystyczna dla Scorpio, które zostały przedstawione w filmie Girls Gone Wired. Scorpio są lojalne, silne, uczciwe, zdecydowane, opiekuńcze, odważne, oddane, bezinteresowne, niezawodne, łatwe do zadowolenia, opanowane i namiętne. Nie lubią być sprowokowane lub obrażone. Są w porządku na zewnątrz, ale utrzymują chaos w środku. Kiedy jednak pozbywają się gniewu, szybko go przejmują, ale nigdy o tym nie zapominają. Scorpio wiedzą, kiedy ktoś coś ukrywa i ujawniają to, gdy wyczuwają ciemność, gniew, wściekłość i negatywną energię u drugiej osoby. Scorpio chcą takiego samego szacunku, jaki dają innym.

Nawet gdy Scorpio są zdenerwowane przez swoich przyjaciół, nadal pozostają lojalne i wyrozumiałe wobec nich, oczywiście, nie zapominają tego, ale też przebaczają. Nie są też ślepo lojalne, ponieważ wiedzą, kiedy nie podjąć danej decyzji. Jade jest piękna, podobnie jak wszystkie Scorpio i lubi walczyć w turniejach dla zabawy, ponieważ Scorpio lubią akcję. Scorpio są też pełne szacunku i miłości, życzliwe i godne zaufania dla swoich przyjaciół, ale są również skryte, butne, ​​sarkastyczne i nieufne wobec ludzi, których nie znają.

Jade pokazuje zawsze swoją sarkastyczną, butną, ​​pewną siebie postawę wobec swoich wrogów oraz okazywała ją w filmie Girls Gone Wired. Jade jest tajemnicza, spostrzegawcza oraz strategiczna jak wielu zabójców. Znana jest także ze swoich psotniczych, dumnych, upartych, prywatnych, energicznych, empatycznych i ambitnych cech.

Umiejętności

Jade jest członkinią edeńskiej ludności, dlatego posiada bardzo długą żywotność, a także moce magiczne. Może użyć swego rodzaju aury, aby zwiększyć moc swoją lub swojej broni.

Będąc strażą Kitany, Jade opanowała wiele technik walki, a także została przeszkolona w szpiegowaniu i zabijaniu. Walczy głównie za pomocą długiego, metalowego kija i czegoś w rodzaju bumerangu wyposażonego w ostrza o nazwie "Razorang", którym jest w stanie rzucić i złapać bez żadnego draśnięcia. Jej zdolności bojowe są ponad wszelką możliwą umiejętność robienia sztuczek i kombinacji, które mogą okazać się śmiertelne dla jej przeciwników. Jej najbardziej zauważalną cechą jest zdolność świecenia na zielono, co nie tylko czyni jej ataki silniejszymi, ale jest w stanie bez szwanku przeniknąć przez pociski.

Jej umiejętności w walce wręcz nie są równe Kitanie, ale Jade wciąż potrafi być śmiertelnie niebezpieczna, gdy ich używa. Okazało się, że potrafi wykonywać doskonałe kopnięcia, aby przełamać obronę przeciwnika i wykonuje silne ciosy w twarz, aby go ogłuszyć.

Ciekawostki

  • W późniejszych częściach serii, skóra Jade jest ciemniejsza. Edeńczycy zazwyczaj mają jaśniejszy odcień, ale niektórzy są ciemniejsze prawdopodobnie ze względu na opalanie. Pod tym względem growa Jade różni się drastycznie od swojej wersji filmowej, gdzie ma bardziej azjatycki wygląd, zwłaszcza w Mortal Kombat: Annihilation.

Galeria

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.