Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.

Rąbnąłem pytanie. Chyba muszę rąbnąć jeszcze raz!

—James przy zabijaniu Carlosa siekierą.


James Russoti, znany również jako Stuknięty Jim - drugorzędny antagonista w filmie akcji Punisher: Strefa wojny z 2008 roku. Jest także bratem Billy'ego Russoti.

W jego rolę wcielił się Doug Hutchison, który grał także Eugene'a Toomsa, Percy'ego Wetmore'a i Pete'a Willarda.

Biografia

Ze względu na swoją psychotyczną naturę James Russoti został umieszczony w szpitalu psychiatrycznym na jakiś czas przed rozpoczęciem filmu. Podczas gdy większość gangsterów odnosi się do niego przez jego pseudonim „Stuknięty Jim” z powodu jego morderczego szaleństwa, jego brat nienawidzi tego przydomka i wdaje się w kłótnie, broniąc Jamesa.

Po tym, jak przełożeni Billy'ego zostali zabici przez Punishera, a jego twarz oszpecona, przyjmuje imię Jigsaw i postanawia uwolnić brata ze szpitala, aby go zwerbować. James jest bardziej niż szczęśliwy, że może to zrobić i dołącza do brata w ich krucjacie przeciwko Punisherowi. Jednocześnie mają na celu wypełnienie pustki władzy pozostawionej przez śmierć przywódców mafii, handlując bronią masowego rażenia z rosyjskimi gangsterami, czemu wcześniej sprzeciwiali się ci sami przywódcy.

Pod koniec filmu, po krótkiej walce z Punisherem, James biegnie do swojego brata, który oferuje Punisherowi sadystyczny wybór: musi zabić matkę i jej córkę lub swojego partnera Micro, a Jigsaw uwolni tego, kto przeżyje.

Mściciel wybiera trzecią opcję i zabija Jamesa, który trzymał broń przy twarzy matki i córki. W odpowiedzi Jigsaw strzela do Micro, a następnie Punisher mści swojego partnera, przebijając Jigsawa i podpalając go, kończąc zagrożenie ze strony braci Russoti.

Osobowość

Stuknięty Jim to obłąkany, brutalny i kanibalistyczny sadysta, który lubi mordować i zjadać swoje ofiary. Okazuje się, że ma psychotyczną siłę i nienaturalną zwinność, czego dowodem jest jego walka z Punisherem, któremu ledwo udaje się obronić przed przypadkowymi i nieprzewidywalnymi atakami. Jego szaleństwo daje mu niesamowitą wytrzymałość, ponieważ jest w stanie stać na nogach pomimo wielokrotnego rzucania o różne przedmioty. Wydaje się też, że dobrze orientuje się w tematach wiedzy ogólnej, obserwując m.in. dania szwedzkie i ciekawostki medyczne.

Jedyną bliską mu osobą jest jego brat Billy. Obaj są bardzo przywiązani i łączy ich relacja wzajemnej ochrony i uczucia. Na swój sposób wydaje się, że naprawdę kocha swojego brata, do tego stopnia, że ​​rozbija każde lustro w pokoju, rzucając się na nie za to, że Billy unika swojego odbicia. Billy jest jedynym, któremu wolno nazywać go „Jamesem” zamiast „Stukniętym Jimem” i bardzo się denerwuje, gdy robi to ktoś inny.

Advertisement