FANDOMJango Fett – drugorzędny antagonista w filmie Gwiezdne Wojny: Część 2 – Atak Klonów.

Jest to Mandaloriański łowca nagród. Na podstawie jego DNA powstała Armia Klonów dla Republiki. Ma również syna – innego łowcę nagród, Bobę Fetta.

Biografia Edytuj

Atak Klonów (2002) Edytuj

W 22 BBY Jango pojawia się na planecie Kamino. Służy tam jako wzór dla tworzonej  armii klonów. Jango zażyczył sobie jednak jednego klona który nie rósł 2 razy szybciej jak pozostałe by móc traktować go jako syna. Jakiś czas później na Kamino trafia Obi-Wan Kenobi, któremu powiedział, że został zatrudniony przez Tyranusa (którym, o czym nie wiedział Obi-Wan, był w istocie Hrabia Dooku), oraz że armia klonów została zamówiona przez mistrza Jedi Sifo-Dyasa; który przewidział nadciągające dla Republiki i Jedi ciężkie czasy i postanowił przygotować Zakon na ich nadejście – zamawiając potajemnie na Kamino armię żołnierzy-klonów.

Niedługo potem Fett stoczył walkę wręcz z Kenobim, którego prawie utopił w oceanie, po czym uciekł z Bobą na Geonosis. Jango odegrał również główną rolę w schwytaniu Anakina Skywalkera, który przybył na planetę za śledzącym Janga, Obi-Wanem.

Anakina, Obi-Wana oraz Padme czekała egzekucja jednak dzięki mocy udało się im zerwać łańcuchy i rozpocząć walkę z potworami. Na arenę przybyły droidy oraz rycerze Jedi. Podczas bitwy Jango celnymi strzałami z blastera zabił mistrza Jedi - Colemana Trebora, oraz usiłującego go stratować potwora Reeka, ostatecznie ginąc z ręki mistrza Jedi Mace'a Windu, który mieczem świetlnym zniszczył mu broń i odciął mu głowę. Mandaloriańska zbroja trafiła w ręce Boby Fetta który wykorzysta ją w przyszłości do zostania łowcą nagród.

Galeria Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Grał go Temuera Morrison, który zagrał również żołnierzy-klonów.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.