FANDOMZimny umysł jest silniejszy. Zimna krew zemści się!

—Jaszczur

Nie... potwór. Jestem Curtisss Connorsss. I nigdy nie pozwolę, aby potwór znów wygrał.

—Lizard

Nazywam się Curt Connors. Zrobiłem straszne, niewypowiedziane rzeczy. Zrobiłem najgorsze, co człowiek może zrobić. Ale dostałem drugą szansę. Nigdy na to nie zasłużyłem. Ale wykorzystam to. Nie zawiodę cię ponownie, synu. Nie pozwolę ci umrzeć. Uratuję cię. Jeśli to ostatnia rzecz, którą robię.

—Lizard


Jaszczur to potworny gadzi superzłoczyńca w uniwesum Marvela, będąc najczęściej wrogiem Spider-Mana i X-Menów. Był kiedyś biologiem o imieniu Curtis Connors, badającym jaszczurki w poszukiwaniu surowicy, która mogłaby przywrócić mu brakującą prawą rękę.

Kiedy udało mu się stworzyć serum, wstrzyknął je w swoje ciało. Surowica przywróciła mu z powrotem ramię, ale kosztem przekształcenia go w gadziego potwora, który stał się jednym z najniebezpieczniejszych przeciwników Spider-Mana.

Osobowość Edytuj

Przed transformacją Connors był pokornym i pełnym szacunku człowiekiem wobec swoich uczniów, zwłaszcza Petera, który z kolei szanował go i zawsze go podziwiał.

Wkrótce to się zmieniło, gdy wstrzyknął sobie DNA jaszczurki. Po przekształceniu się w samego Jaszczura stał się niekontrolowanym potworem. W swojej gadziej postaci chce stworzyć armię super-gadów i przejąć kontrolę nad światem, niszcząc wszystkie ssaki, w tym ludzi.

Podobnie jak Hulk, inteligencja Jaszczura bywa różna, ponieważ czasami zachowuje on genialny intelekt Connorsa i jest w stanie przeprowadzać eksperymenty naukowe jako Jaszczur. Od czasu swojej transformacji Connors stawał się coraz bardziej niestabilny i bał się, że wróci do potwora, którym naprawdę jest teraz.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.