Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Jeremiah Gottwald (Orange) jest jedną z postaci w anime Code Geass. Zostaje przedstawiony jako elitarny pilot Klanu Rycerzy i członek Frakcji Purystów. Wcześniej był członkiem straży cesarzowej Marianny i był głęboko poruszony tym, że nie powstrzymał zamachu na nią, uważając, że to jego największa porażka. Początkowo występował jako wróg Leloucha vi Britannia, ale w końcu dołączył do niego, gdy dowiedział się, że mają wspólny cel - odkrycie prawdy o zabójstwie cesarzowej Marianny.

Charakterystyka 

Wygląd 

Przed domniemaną śmiercią podczas bitwy o Naritę Jeremiah miał niebieskie włosy i pomarańczowe oczy, dlatego nazywano go "pomarańczowym chłopakiem". Po wyleczeniu lub przebudzeniu większość jego ciała zostało zcybernetyzowane, lecz jego wygląd fizyczny pozostał w większości taki sam, z wyjątkiem lewego oczodołu. Jego lewe oko zostało zastąpione sztucznym okiem w pomarańczowej ramce, które odpowiadało za anulowanie działania geassu. W pierwszym sezonie nosi mundur oficera wojskowego z ozdobną peleryną po lewej stronie i niebieski, rycerski kombinezon, który nosił od porażki w Naricie, a jego lewe ramię było całkowicie cybernetyczne do końca pierwszego sezonu. W drugim sezonie ma na sobie strój podobny do Klanu Rycerzy i ma pomarańczowe oko, w którym znajduje się anulator geassu. Pod koniec serii nosi strój rolnika.

Osobowość 

Jeremiah Gottwald jest elitarnym pilotem Klanu Rycerzy głęboko zaangażowanym w utrzymanie purystycznej supremacji w społeczeństwie brytyjskim. Jest nieco zbyt pewny siebie i pasjonuje się realizowaniem swoich celów, co sprawia, że jest pochopny i impulsywny w walce. Wcześniej był częścią straży cesarzowej Marianny i jest głęboko poruszony po tym, jak nie powstrzymał zamachu na nią. Jego lojalność wobec Marianny i do pewnego stopnia wobec Leloucha i Nunnally była tak duża, że gotów był zdradzić każdego, aby udowodnić swoją lojalność wobec nich.

Ciekawostki 

  • Jego numer seryjny pilota w armii brytyjskiej to 4097112-5508.
  • Jeremiah ma młodszą siostrę o imieniu Lilicia.
  • Kiedy Jeremiah kontaktuje się z Lelouchem w 2 sezonie, 2 odcinku 16, jego imię pojawia się jako „Pomarańczowa”.
  • Jeremiah jest jedyną postacią w serii o pomarańczowych oczach.
  • Crispin Freeman, który użycza głosu Jeremiahowi w angielskiej wersji językowej, jest najbardziej znany z głosu Alucarda, głównego bohatera anime Hellsing, a także Itachiego Uchiha z serii Naruto.
  • Jeremiah ma bardzo podobne cechy do Eina z Mobile Suit Gundam Iron Blooded Orphans, innej serii anime od Sunrise. Obaj zaczynają jako drobne postacie, ale zaczynają potrzebować cybernetyki, aby przetrwać do końca pierwszego sezonu swojej serii. Obaj mają też pretensje do głównego bohatera, lecz w przeciwieństwie do Eina, który ma tą pretensję aż do śmierci, Jeremiah staje się lojalnym podwładnym głównego bohatera swojej serii.
  • Jego nazwisko w języku niemieckim oznacza „Las Boży”.

Linki zewnętrzne

Advertisement