Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


Kapitan trunków nigdy nie porzuca swojego tonącego statku, Randy.

—Jim Lahey.


James „Jim” Lahey - główny antagonista, który stał się antybohaterem serialu Chłopaki z baraków.

Jest głównym antagonistą sezonów 1-6, postacią drugoplanową która stała się głównym antagonistą sezonu 7, jednym z drugorzędnych antagonistów sezonu 8, antybohaterem w sezonie 10, postacią drugoplanową która stała się jedną z dwóch głównych antagonistów (wraz z Georgem Greenem) w sezonie 11, a także antybohaterem i wspierającym protagonistą w sezonie 12. Pojawia się również w Chłopaki z baraków: Serial animowany, jako pośmiertna postać.

Jest kierownikiem parku przyczep Sunnyvale w którym mieszkają Julian, Ricky i jego rywal Bubbles i nieustannie próbuje ich aresztować lub w inny sposób wyrzucić z parku przyczep.

Jest także alkoholikiem i pozostaje w związku homoseksualnym ze swoim asystentem z nadwagą - Randym. W sezonie 6 on i chłopacy osiągają porozumienie, w którym nie zwraca uwagi, a nawet ukrywa ich przestępcze działania.

W jego rolę wcielił się zmarły John Dunshworth.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Przed serią Lahey był policjantem. W noc Halloween w październiku 1977 r. Ricky, Julian i Bubbles byli ubrani jako Wookiee i C3PO, postanowili zwolnić hamulec postojowy w jego radiowozie i wepchnąć go do przyczepy. Radząc sobie z nimi, zabrał ich alkohol, a próbując ruszyć samochodem, wylał go na siebie.

Kiedy George Green przybywa na miejsce zbrodni (były partner Laheya), George pomyślał, że Lahey był pijany i rozbił jego radiowóz na przyczepę, powodując, że Lahey stracił pracę jako policjant.

Według Bubblesa, Ricky'ego i Juliana, zanim Lahey stracił pracę, był dobrym i życzliwym człowiekiem, lecz chłopacy są częściowo odpowiedzialni za stratę jego pracy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.