Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Zamknij jadaczkę! Jeśli tylko spróbujesz wtrącić się w policyjne sprawy to zacznę od ciebie zanim się do niej dobiorę!

—Jo grożąca Frankowi


Jo Slade to jedna z bossów lub psychopatów występujących w grze wideo Dead Rising z 2006 roku. Jest to też opcjonalny boss występująca w głównym modzie 72 Godziny, którą można spotkać 2 dnia o godzinie 12:00 w Wonderland Plaza w sklepie z damską odzieżą Lovely Fashion House w zadaniu pobocznym Ponad Prawem. Jest to skorumpowana policjantka z pewnymi sadmoachistycznymi skłonnościami, która porwała co najmniej cztery młode kobiety (Kay Nelson, Kelly Carpenter, Lilly Deacon i Janet Star) aby molestować je seksualnie przy okazji wyzywając je od najgorszych. Według Janet Star, Jo zabiła o wiele więcej kobiet, oraz istnieje prawdopodobieństwo, że zabiła tych którzy próbowali je uratować. Głosu użyczyła jej Carol Bach Y Rita.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

20 września o godzinie 12:00, Otis informuje Franka, że zauważył Jo ciągnącą młodą kobietę o imieniu Kay Nelson, wprost do sklepu z damską odzieżą Lovely Fashion House w Wonderland Plaza. Otis był zaniepokojony gdyż młoda dziewczyna miała na sobie kajdanki i wyglądała na przerażoną.

Frank West udaje się do sklepu, który został wskazany jako miejsce pobytu skorumpowanej policjantki aby zbadać całą sprawę. Wewnątrz sklepu, Frank widzi jak Kay jest przykuta kajdankami do krzesła a obok niej stoi Jo. Wewnątrz sklepu Frank widzi też trzy inne kobiety (Kelly, Lilly i Janet) przykute kajdankami do półek sklepowych. Jo mówi Kay, że udało jej się tu zwabić kolejnego mężczyznę na co Kay błaga Franka by jej pomógł. Wyraźnie rozbawiona Jo mówi jej, że zasłużyła na karę po czym zaczyna molestować ją za pomocą pałki policyjnej. Frank wyraźnie zaskoczony eskalacją wydarzeń, zaczyna się pytać Jo co takiego zrobiła Kay gdyż jej metody przesłuchiwania są zbyt ekstremalne. Rozzłoszczona Jo mówi mu, żeby nie wtrącał się w metody policyjne bo najpierw weźmie się za niego.

W trakcie walki, Jo jest unikalnym bossem ponieważ jej głównym celem nie jest Frank lecz jej zakładniczki. Gdy Frank będzie poza jej zasięgiem, Jo będzie atakować cztery kobiety dopóki ich nie zabije co sprawia, że Frank musi zabić ją szybko zanim będzie mogła zabić, którąś ze swoich ofiar.

Po walce, pokonana Jo upada na podłogę i zaczyna wyzywać Franka, że to nie prawdopodobne, że taki wstrętny mały fiut zdołał ją pokonać a po chwili umiera w bólu. Po śmierci Jo upuszcza klucz do kajdanek dzięki któremu Frank może uwolnić i zakończyć koszmar Kay, Kelly, Lilly i Janet. Po uwolnieniu kobiet, Frank zabiera je do pomieszczenia ochrony.

W wersji na Wii Dead Rising: Chop Til You Drop, Jo występuje jako specjalny wariant zombie w dwóch różnych wersjach.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Nawigacja[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.