FANDOM


Joe Cabot - główny antagonista filmu Wściekłe Psy. Jest kryminalistą i szefem, specjalizującym się w napadach zbrojnych, porwaniach oraz przenoszeniu i sprzedaży skradzionej własności. Cabot robi napad wraz ze swoim synem Eddiem Cabotem, rekrutując różnych przestępców i szczegółowo planując każdy napad.

W jego rolę wcielił się zmarły Lawrence Tierney, który wcielił się także w Johna Dillingera z filmu z 1945 roku, Dillinger, Dona Brodkę z Simpsonów.

Biografia Edytuj

Chcąc wykonać skok na diamenty, które właśnie dotarły do jubilera, Joe zebrał zespół sześciu ludzi, aby je zdobyć. Kiedy udzielał im instrukcji, jak wykonać napad, nazwał ich: Pan White, Pan Pink, Pan Orange, Pan Blonde, Pan Brown i Pan Blue.

Po tym, jak napad poszedł całkowicie nie tak, Cabot pojawił się w magazynie, który był miejscem ich spotkań, aby wszystko załatwić. Zdając sobie sprawę, że w zespole musiał być „szczur”, Joe wywnioskował, że musi to być pan Orange, ponieważ był jedynym, który nie był w 100% pewien, że można mu zaufać. Pan White broni jednak Orange'a, mówiąc, że na pewno ich nie zdradził. Prowadzi to do sporu między Joem, Whitem i Eddiem, którzy strzelają do siebie, co powoduje że Joe i Eddie giną a White zostaje ciężko ranny.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.