FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Joker


Jeszcze się zobaczymy, Brucie.


John Doe (później znany jako „Joker”) - główna postać w grach Batman Telltale i antybohaterski główny antagonista drugiego sezonu. W przeciwieństwie do większości innych wizerunków Jokera, „John” okazuje się być sympatycznym i niepewnym człowiekiem, który szuka kierunku w swoim życiu i nie zmienił się jeszcze w zabójczego szaleńca, na którym Joker jest zwykle przedstawiany. Pod koniec czwartego rozdziału drugiego sezonu John albo w pełni obejmie swoje wewnętrzne demony i zostanie superzłoczyńcą albo zdecyduje się zostać strażnikiem i walczyć z tymi za których uważa za złoczyńców w Gotham City.

Głosu podłożył mu Anthony Ingruber.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Imię John Doe nadał mu personel Azylu Arkham, jako że jego prawdziwa tożsamość była tajemnicą. Najprawdopodobniej on sam nie znał swojej przeszłości. Chociaż John budził strach u innych więźniów, dla doktor Leland był jednym ze spokojniejszych pacjentów.

Sezon 1 Edytuj

Strażnik Gotham Edytuj

Do Arkham trafił Bruce Wayne, którego podstępnie umieściła tam Lady Arkham. Chwilę po przebudzeniu został zaatakowany przez dwóch więźniów. John uratował Bruce'a, brutalnie pobił ich i zaoferował mu pomoc. Kiedy przybyła Dr. Leland, powiedział jej, że pomógł Bruce'owi i że miliarder został zaatakowany przez innych więźniów.

W holu John wyjawił, że wie o tożsamości Lady Arkham. Ujawnił również, że Vicki Vale była urodzona jako Victoria Arkham, ale jej rodzice zostali zabici przez Thomasa Wayne'a.

John zgodził się pomóc mu w ucieczce, lecz pod warunkiem, że kiedy zostanie on wypuszczony, Bruce będzie musiał zrobić coś dla niego. Następnie John wywołał zamieszanie, pozwalając Wayne'owi skorzystać z telefonu.

Bruce wykorzystuje zamieszanie jako odwrócenie uwagi i dzwoni do Gordona (lub swoich prawników) aby go wydostali z Arkham.

Bruce staje do walki z Zsaszem, którego obezwładnia. Jednak narkotyk powoduje u niego zawroty głowy, przez co morderca powala go. Bruce jest przez chwilę przepytywany przez dr. Leland, ale zostaje zabrany z Arkham przez Alfreda.

Miasto Światła Edytuj

Podczas ataku Dzieci Arkham John wśród uwolnionych więźniów. Jednak w przeciwieństwie do innych, zamiast atakować personel, z radością obserwował całe zajście. Pozostał spokojny, gdy policja aresztowała go.

Sezon 2 - The Enemy Within Edytuj

Enigma Edytuj

Jakiś czas później John został wypuszczony z Azylu Arkham.

Bruce i John spotkali się jeszcze raz, na pogrzebie Luciusa Foxa zabitego przez Riddlera. John wyjaśnił, że został wypuszczony przez doktor Leland, oraz że nie jest łatwo mu przystosować się do społeczeństwa po wyjściu z placówki. Zapytany o powód swego przybycia, mężczyzna powiedział Bruce'owi, że przydałaby mu się przysługa, którą winny mu jest Bruce.

Opowiedział mu, że poznał "przyjaciół", którzy chcieliby kogoś takiego jak Bruce w swoich szeregach. Później wyjawił mu, że zna kogoś, kogo nie lubi, ponieważ jest "niemiły" - jest to Riddler. Bruce był zdziwiony, ponieważ nie spodziewał się, że John zna Riddlera. Próbował wyciągnąć z niego wszelkie informacje na temat przestępcy, lecz jedynie dowiedział się, że spotykał się ze swoimi ludźmi w okolicach East Endu. John obiecał, że dowie się więcej i skontaktuje się z Bruce'm.

Pakt Edytuj

Galeria Edytuj

Ciekawostki Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.