John Scarfield, znany również po prostu jako Scarfield – antagonista w filmie Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara. Jest mściwym, ale nieudolnym porucznikiem brytyjskiej marynarki wojennej, który chce zabić kapitana Jacka Sparrowa, Henry'ego Turnera i Carinę Smyth.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Marynarka wojenna wysłała mnie tutaj, by zabijać czarownice.

—Scarfield do młodego żołnierza.


Niewiele wiadomo o wczesnym życiu Johna Scarfielda, ale wiadomo, że w pewnym momencie został podpułkownikiem brytyjskiej Marynarki Wojennej. Pragnął posiadać własną flotę i walczyć w wojnach w Afryce Zachodniej, ale odmówiono mu, a zamiast tego został przydzielony do zabezpieczenia wyspy Saint Martin. Chociaż został przydzielony jako dowódca okrętu wojennego Essex, odmowa przełożonych była prawdopodobnie powodem, dla którego nabrał gwałtownego nastroju.

Poszukiwanie Trójzębu Posejdona[edytuj | edytuj kod]

Saint Martin[edytuj | edytuj kod]

"Czarownica" Carina Smyth i kapitan Jack Sparrow zostali schwytani w Saint Martin, a Scarfield zażądał, aby oboje zostali zabici jednocześnie, aby nie zrujnować jego reputacji. Po tym, jak Henry Turner wpadł na niego, chłodno odepchnął go, skazując chłopca na powieszenie. Jednakże, Turnerowi udaje się uciec z kłopotów dwa razy, najpierw Smyth daje mu klucz do uwolnienia i ponownie, starając się pozyskać starą załogę Jacka, działając jednocześnie jako rozproszenie podczas skazywania, a tym samym umożliwiając ucieczkę uciekinierom po raz kolejny, który znokautował Scarfielda blokiem drewna, zanim mógł wyrządzić krzywdę Carinie i Turnerowi.

Pościg[edytuj | edytuj kod]

Jakiś czas później, Scarfield ruszył wraz ze swoją załogą wszystko. Robił wszystko, co w jego mocy, by znaleźć trzech uciekinierów, którzy zrujnowali jego reputację. Wraz ze swoją załogą szukał pomocy u Shansy, morskiej wiedźmy, która chętnie pokazała Scarfieldowi drogę do Trójzębu Posejdona, gdzie kierowali się Henry, Carina i Jack, w zamian za to, że oszczędził jej życie.

Po wielu godzinach poszukiwań statek Scarfielda, Essex, napotkał Czarną Perłę. Po tym, jak Henry Turner dostrzega jego statek na prawej burcie, Hektor Barbossa rozkazuje całej załodze stanąć na swoich miejscach i walczyć do końca. Scarfield stał na pokładzie "Essexa", spoglądając na Perłę przez lunetę i kazał swoim ludziom przygotować się do strzału. Kiedy wszystko wydawało się iść po jego myśli, Scarfield usłyszał groźny dźwięk za nim.

Kiedy powoli się odwrócił, zauważył dziwny duży obiekt poruszający się w górę w mrożący krew w żyłach sposób. Cicha Maria otworzyła swoje boki jak klatka i runęła na Scarfielda i jego załogę, zapalając magazyn prochu i powodując, że Essex wpadł w płomienie i zatonął w głębinach oceanu, kończąc tym samym życie Scarfielda.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.