Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Johnny Gat - deuteragonista serii gier Saints Row. Jest najlepszym przyjacielem (a później prawą ręką) Szefa Świętych z Trzeciej Ulicy. W samodzielnym pakiecie dodatkowym Saints Row IV - Saints Row: Gat out of Hell Johnny jest grywalną postacią wraz z Kinzie.

Głosu podłożył mu Daniel Dae Kim.

Biografia

Saints Row

Johnny Gat był mieszkańcem dzielnicy Saint's Row w Stilwater. Zdając sobie sprawę z tego, że dzielnica była rozrywana przez wojny gangów, zgłosił się na ochotnika, aby dołączyć do Świętych z Trzeciej Ulicy, gangu mającego na celu zakończenie tych wojen. Gat został wyznaczony do zaplanowania upadku Vice Kings, jednego z walczących gangów w Stilwater. W tym pomógł mu Protagonista.

Strategie „Głowa” Gat'a obejmowały zwykle ogromne rozlewy krwi i znaczne zniszczenia mienia. Po przedstawieniu Protagoniście dziewczyny Gata, Aishi, cała trójka postanowiła zaatakować Vice Kings. Załadowali samochód pełen C4 i zabrali go do studia nagrań gangu, wysadzili go w powietrze i zrównali z ziemią. Mimo to Gat przyznał, że podziwia Benjamina Kinga, przywódcę Vice Kings. Mimo że został postrzelony w nogę przez Anthony'ego Greena, Johnny zdołał wraz z Protagonistą skutecznie zniszczyć Vice Kings. Później Johnny wręcza Aishi bukiet kwiatów, godząc ich związek podczas rozmowy Juliusa z Protagonistą.

Po zniszczeniu wszystkich trzech gangów i zabójstwie Marshalla Winslowa Johnny Gat bierze udział w zamachu na szefa policji Monroe'a, którego skutkiem jest śmierć dowódcy policji. Potem widać, jak Johnny spędza czas z Aishą, gdy widziano ją siedzącą na łóżku Gata, gdy on jeszcze spał, prawdopodobnie spędzili razem noc.

Saints Row 2

Po tym, jak Protagonista zapadł w śpiączkę, Gat próbował zabić Troya Bradshawa za zdradę Świętych. Jednak poniósł porażkę i został zabrany do więzienia, w którym przebywał przez 2 lata i 31 dni. Miał zostać stracony za 387 zarzutów morderstwa, ale podczas procesu apelacyjnego Protagonista wpadł na salę sądową, zabił strażników i uratował Gat. Gat zaczął pomagać Protagoniście jako zastępca dowódcy, aby wskrzesić Świętych, znajdując dla nich odpowiednią nową kryjówkę i zdobywając nowych członków w Świętych. Po zmartwychwstaniu Świętych Johnny pomógł w pokonaniu Ronina, jednego z nowych gangów, który przejął władzę. Gat uczestniczył w nalocie na pałac Posejdona i zabił członków Ronina, który był na terenie Świętych. Okazało się to jednak fatalnym błędem, gdy porucznik Ronina Jyunichi widział, jak Johnny pozbywa się ciała.

Kiedy Gat opuścił dom, Jyunichi i załoga Ronina włamali się i schwytali Aishę. Gat i Protagonista wracali do domu, a Gat wiedział, że coś jest nie tak, gdy zauważył, że drzwi są uchylone. Ronin przygotował się na zasadzkę, ale Aisha wykrzyknęła ostrzeżenie do Johnny'ego. Z kolei Jyunichi zabił ją, doprowadzając do szału Gata. W rezultacie wdał się w walkę na miecze z Jyunichim, podczas gdy Protagonista zabił drugiego Ronina. Jyunichi i Gat wydawali się być na równych poziomach, ale kiedy Protagonista odwrócił uwagę Johnny'ego na minutę, próbując zastrzelić Jyunichiego, ten go dźgnął. Bohaterowi udało się zabrać go do szpitala.

Gat pozostał w szpitalu przez pewien czas, dopóki Ronin nie zaatakował, aby go wykończyć, ale Protagonista bezpiecznie zabrał Gat. Następnie przywódca Ronina, Shogo Akuji, przybył na pogrzeb Aishy i próbował zabić ich w zemście za upokorzenie go i zdziesiątkowanie jego gangu. Gat przeżył i obwiniając Shogo za rozkaz śmierci Aishy, ​​brutalnie go pobił i pochował żywcem. Gat bronił kryjówki Świętych przed najazdem Roninów i zabił wielu jego członków podczas festiwalu Pana Wonga.

Po pokonaniu Roninów Gat jest dostępny jako ziomal. Po unicestwieniu gangów, Święci wraz z Gatem przystąpili do zlikwidowania skorumpowanej korporacji Ultor w obronie i odwecie przed zagrożeniem ze strony nowej drużyny uderzającej Masako. Podczas zamachu na Dane'a Vogela, Johnny użył karabinu snajperskiego, aby strzelać do otaczających strażników, podczas gdy Protagonista planował osobiście zamordować Vogla, chociaż Johnny został zauważony przez ochroniarza. Kiedy Vogel uciekł do swojego biura na szczycie ogromnej wieży Ultor, Gat pozostał na dole przy wejściu, zyskując czas dla Protagonisty. Po zabiciu Vogela Johnny Gat zrobił to, o czym mówi, że uwielbia: strzelać do nadchodzących fal gliniarzy.

Saints Row The Third

Shaundi, Protagonista, Josh Birk i Johnny próbują obrabować bank jako chwyt reklamowy. Po napotkaniu silnego oporu ze strony nieznanych mężczyzn i kobiet ubranych na czerwono, zaczynają się zastanawiać, kto jest właścicielem banku. Po tym, jak Birk przypadkiem uruchamia cichy alarm i ucieka, SWAT szturmuje brzeg, a Święci zostają aresztowani po strzelaninie na dużą skalę. Kiedy Protagonista zostaje zabrany do celi wraz z Shaundi i Gatem, Johnny wyraża rozczarowanie tym, kim się stali Święci, mówiąc, że w nazwie Świętych jest coś więcej niż „dezodoranty i napoje energetyczne”.

Dwaj wysoko postawieni członkowie organizacji o nazwie Syndykat, Viola i Kiki, zabierają Świętych na pokład samolotu należącego do Syndykatu na spotkanie z Phillipem Lorenem. Po gorącej dyskusji Johnny wyskakuje z krzesła i rozbija głowę Lorena o okno, dekompresując ją; następnie mówi, że będzie powstrzymywał członków gangu i dowodził samolotem, podczas gdy Protagonista i Shaundi uciekną. Zanim protagonista i Shaundi wyskoczą z samolotu, próbują skontaktować się z Gat przez interkom. Mówi: „Dobra, zobaczymy się w Stil-”, po czym przerwał mu dźwięk automatycznego wystrzału.

Saints Row IV

W Saints Row IV ujawniono, że Johnny żyje i twierdzi, że Zinyak uprowadził go w samolocie Jutrzenki. Johnny mówi dalej załodze, że Zinyak uprowadził go na wiele lat przed inwazją, ponieważ Zinyak uważał, że sam Johnny może powstrzymać jego plany.

Protagonista odkrył, że Johnny może być żywy po tym, jak Zinyak zalał Symulację 31 wcześniejszymi wrogimi gangami, takimi jak Vice Kings, Ronin i Jutrzenka, które Kinzie odkrywa z Shaundi, że pasują do profilu Johnny'ego.

Później Protagonista wkracza do umysłu Johnny'ego Gata, gdzie musi przeżyć śmierć Aishy w stylu 2-wymiarowej gry side-scroll. Aisha zostaje porwana przez Warrena Williamsa, a Johnny i Protagonista udają się do Kingdom Come Records, aby walczyć z Warrenem. Udają się do domu Aishy, ​​aby zmierzyć się z Jyunichim. W tym czasie Protagonista próbuje porozmawiać z Johnnym, ale ten nie chce słuchać. Po pokonaniu Jyunichiego Johnny zostaje uwolniony ze swojego zbiornika. Zinyak wysyła swoją armię Zin, aby wytropić Johnny'ego. Bohaterowi udaje się dogonić Johnny'ego, który dźga nożem żołnierza Zina, który ma jego okulary przeciwsłoneczne, po czym zakłada swoje okulary.

Po jego uratowaniu Protagonista może wziąć udział w Genki Arenie stworzonej przez Matta Millera z Johnnym i nadrobić zaległości. Po ukończeniu areny i zabiciu odtworzonego Phillipe Lorena, Johnny staje się super ziomkiem po zdobyciu supermocy.

Johnny zaczyna pomagać Świętym w ich dążeniu do pokonania Zina i podążania za Zinyakiem. Podczas spotkania w Symulacji 31, w którym wpadają w zasadzkę, Johnny łączy siły z Protagonistą, Kinzie, Shaundi i Fun Shaundi, aby walczyć z najeźdźcami Zin.

Johnny wraz ze Świętymi przybywają na pomoc Protagoniście podczas ostatecznej walki z Zinyakiem.

Saints Row: Gat out of Hell

Kiedy Protagonista zostaje porwany przez Szatana, Johnny wraz z Kinzie podróżują do miasta New Hades znajdującego się w piekle, aby pomóc mu go uratować.

Istnieje wiele zakończeń, które Johnny może wybrać po pokonaniu Szatana.

Zakończenie 1: Johnny ponownie spotyka się z Aishą w Niebie.

Zakończenie 2: Johnny zostaje nowym królem piekła. Zapytany przez Dane'a Vogela, czy tęskni za przyjaciółmi, Johnny odpowiada, że ​​nie, bo i tak wkrótce do niego dołączą.

Zakończenie 3: Johnny i Kinzie znajdują nowy świat dla ludzkości (po utracie ziemi w Saints Row IV). Jednak w tym nowym świecie żyje bardzo wroga rasa, ale Johnny cieszy się z perspektywy nowej bitwy.

Zakończenie 4: Johnny prosi Boga o przywrócenie ziemi, ale kosztem ponownego zjednoczenia całego świata Saints Row. W tym nowym świecie Gat pojawia się jako glina w drodze na przesłuchanie więźnia.

Zakończenie 5: Johnny poznaje tajemnice wszechświata od Boga.

Advertisement