FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Joker


Joker – to najważniejszy, najbardziej popularny oraz najbardziej psychopatyczny wróg Batmana. Jest to nemezis Batmana, który jest odpowiedzialny za wiele strasznych rzeczy w karierze superbohatera, m.in. morderstwo Jasona Todda czy postrzelenie Barbary Gordon.

Nieodłącznym znakiem charakterystycznym Jokera jest jego czerwony uśmiech, zielone włosy oraz biała skóra, których pojawienie się spowodowała kąpiel w chemikaliach. Nie znamy tak naprawdę początku Jokera – jego szaleństwo sprawia, że on nie zna sam siebie i woli wybrać po kilka wersji tej historii. Każda jednak sprowadza się do upadku do zbiornika z chemikaliami w Ace Chemicals.

Moce i Umiejętności Edytuj

Jokera cechuje nie tylko kompletna niepoczytalność, ale też ogromna inteligencja. Posiada również różne gadżety. Na przykład ozdobny kwiatek strzelający kwasem lub jadem jokera (Joker wynalazł własny gaz- jad jokera, który powoduje diabelski śmiech, aż w końcu śmierć)

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Batman Edytuj

Zabójczy Żart Edytuj

Śmierć w Rodzinie Edytuj

Joker uciekł z więzienia. Chciał znaleźć dawną znajomą. W tym samym czasie nowy Robin – Jason Todd szukał swej prawdziwej matki, która w rzeczywistości była znajomą Jokera. Śledztwo doprowadziło go do Etiopii, gdzie poznał się z Sheilą Haywood – swoją matką. Szantażowana, doprowadziła go w ręce kryminalisty, który brutalnie pobił go przy pomocy łomu. Joker zostawił rodzinę w magazynie z bombą. Kiedy przybył Batman, było już za późno. Todd nie miał siły by rozbroić bombę. Mroczny Rycerz był świadkiem wielkiej eksplozji, która uśmierciła jego pomocnika. Batman przysiągł, że zabije Jokera i położy kres jego zbrodniom.

Joker jednak otrzymał stanowisko ambasadora Iranu. Oznaczało to, że posiadał immunitet, dzięki któremu nie mógł być oskarżony za swoje zbrodnie. Podczas swojej przemowy podczas zgromadzenia ONZ Joker planował zatrucie wszystkich Smilexem, lecz dzięki pomocy Supermana gaz został unieszkodliwiony. Jak zawsze jednak, klaun miał asa w rękawie i wysadził połowę sali. Zaczęła się masakra, w której zginęło wiele niewinnych osób.

Po tym Joker chciał uciec helikopterem, lecz Batman wciąż go ścigał. Nietoperz dostał się do niego i ogłuszył pilota. Mimo to, Joker dalej śmiał się, choć zaraz miał zostać zabity. Śmigłowiec ostatecznie rozbił się, przez co Batman pomyślał, że jego największy wróg nie żyje.

Harley Quinn Edytuj

No Man's Land Edytuj

Hush Edytuj

Joker powrócił do Gotham, gdzie do współpracy namówił go Riddler, który wcześniej zawarł sojusz z Hushem. Rolą Jokera w ich planie było upozorowanie śmierci dr Thomasa Elliota, który tak naprawdę krył się za bandażami Husha.

Po ataku Harley Quinn na operę, Joker zastrzelił "Elliota" w ciemnej alejce (był to jedynie Clayface). Batman uwierzył w śmierć Thomasa, więc wpadł w furię i chciał definitywnie zakończyć życie Jokera. Od tego czynu powstrzymał go Gordon, pomimo tego, że klaun niegdyś zabił jego żonę i zranił córkę.

Joker wylądował w Azylu Arkham, gdzie pewnej nocy odwiedził go zabandażowany mężczyzna, którym okazał się być Two-Face.

W cieniu Czerwonego Kaptura Edytuj

Galeria Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Twórcy Batmana nie spodziewali się że Joker odniesie tak duży sukces. Na początku planowali uśmiercić go na końcu pierwszej historii
  • Joker nie znosi Red Skulla gdyż jest on nazistą. Wiadomo o tym gdyż spotkali się oni podczas crossoveru między Marvelem a DC
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.