Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Joker


Joker – poboczny antagonista w filmie Legion Samobójców. Jest władcą podziemnego świata Gotham, a także kochankiem Harley Quinn.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Praktycznie nic nie wiadomo o jego przeszłości. W nieznanym czasie został złoczyńcą numer 1. w Gotham, a także tamtejszego świata podziemnego.

Wiele lat przed Batman v Superman wraz z Harley zabił pomocnika Batmana – drugiego Robina, Jasona Todda. Wiadomo też, że Joker stracił zęby – najprawdopodobniej wtedy, kiedy Batman wpadł szał i w zemście wszystkie mu wybił.

Legion Samobójców (2016)[edytuj | edytuj kod]

Z opowieści Amandy Waller oraz wspomnień Harley możemy dowiedzieć się, że przed wydarzeniami z filmu przebywał w Arkham Asylum. Tam też poznał Harley, która się w nim zakochała. Spędzali ze sobą wiele czasu, dzięki czemu mógł ją zmanipulować, aby pomogła mu uciec z zakładu, co też ona uczyniła. Razem z nią po ucieczce wziął kąpiel w chemikaliach, które uczyniły Quinn podobną do niego. Razem stali się Królem i Królową Gotham. To jednak nie uszło uwadze Batmana, który dość szybko ich wyśledził i zaczął ścigać. Podczas tego pościgu, Harley została pojmana przez Batmana, a Joker uciekł.

Jakiś czas później dowiedział się, że Harley została wcielona do Legionu Samobójców. O tym wszystkim dowiedział się od Jonny'ego Frosta. Joker następnie torturował jednego z ludzi Waller, od którego dowiedział się o nano-bombach. Udał się do ich fabryki, a następnie zmusił producenta ich, aby rozbroił bombę Harley i zagroził mu śmiercią rodziny. Joker dał strażnikowi więzienia w którym przebywała Harley telefon, by mogli razem się ze sobą komunikować. Następnie przejął helikopter ewakuacyjny i udał się na dach, gdzie przebywał Legion. Razem z Frostem otwiera do grupy ogień, co pozwala Harley uciec. Jednak helikopter którym uciekają zostaje zestrzelony, przez co się rozdzielają, a Harley wraca do drużyny. Pod koniec filmu okazuje się, że Joker przeżył, gdyż przychodzi do więzienia Belle Reve, aby uwolnić Harley. Na sam koniec filmu mówi do Harley "Wracajmy do domu".

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Legion Samobójców[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Leto wystąpił jako Joker w teledysku Skrillexa i Ricka Rossa "Purple Lamborghini".
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.