FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Joker


Nie! Nie! Jaja sobie robisz?! Co z tobą jest nie tak? Nie sądzisz, że zrobiłbym to, gdybym chciał? Połowa zabawy w naszym związku była tajemnicą! Teraz wiem, że Batman jest tylko nudnym, bogatym dupkiem z problemami rodzicielskimi.

—Joker krzyczący na Stracha na Wróble, gdy ten zdemaskował Batmana.


Joker - główny antagonista serialu animowanego dla dorosłych Harley Quinn; pojawia się jako główny antagonista sezonu 1 i główny antagonista sezonu 2. Jest największym przestępcą Gotham, nemezis Batmana i partnerem, który stał się rywalem tytułowej głównej bohaterki Harley Quinn, którą nigdy nie traktował jako swojego równego, zanim ostatecznie ją porzucił w Arkham Asylum, która doprowadziła Harley do zostania niezależnym złoczyńcą i udowodnienia sobie, że jest lepsza od Jokera. W końcu staje się jeszcze bardziej bezwzględny, niż już stara się „odzyskać” Harley.

Głosu podłożył mu Alan Tudyk, który również wcielił się w rolę Lenny'ego, Iago w remake'u Aladdina w 2019 roku, Turbo i Ludo.

Biografia Edytuj

Sezon 1 Edytuj

Kiedy pozbawieni skrupułów bogaci Gotham świętują swoją chciwość, Harley Quinn wysiada i żąda, aby oddali jej góry biletowe, ale celują w nią bronią, oświadczając, że nie powinna przyjeżdżać tu sama, dopóki Joker nie ujawni się po tym jak przebrał się za kapitana statku, który dosłownie nałożył na siebie jego obciętą twarz. Joker następnie przystępuje do masakry bogatych, podczas gdy Harley wyraża swoje marzenia o byciu wielkim złoczyńcą i byciu częścią Legionu Zagłady, co dla Jokera jest śmieszne, ponieważ dla niego jest to tylko pomocnik, przez co Harley uważa za bardzo obraźliwe. Batman przybywa, by stawić czoła dwóm złoczyńcom, dopóki Joker nie ucieknie do łodzi podwodnej, obiecując Harley, że jeśli zostanie wysłana do Arkham Asylum, wróci po nią. Oczywiście nie dotrzymuje obietnicy, a Harley pozostaje zamknięta w Arkham przez rok.

W swojej kryjówce Joker ogląda wiadomości o ucieczce Harley, Trującego Bluszcza i Riddlera, zwanego najśmieszniejszym złoczyńcą w Gotham, co denerwuje go do tego stopnia, że ​​strzela w telewizję. Potem pojawia się Harley, a następnie oświadcza, że ​​ma już dość jego kłamstw, po czym mówi, że ona z nim zrywa. Z jakiegoś powodu Joker używa odwrotnej psychologii, aby Harley uwierzyła, że porzucił ją żeby Batman, nie zaatakował wszystkich, których kochał (oczywiście to było kolejne kłamstwo), co popycha Harleya do powrotu do Jokera.

Później Joker kontynuuje swój kryzys histerii przeciwko Riddlerowi, ponieważ ma już dość tego, że wszyscy o nim mówią. Harley oferuje obejrzeć film z Reese Whitherspoon, jeśli zabije Riddlera. Joker się zgadza, ale wciąż jest zdenerwowany, gdy dowiaduje się, że film to „Sweet Home Alabama”. Niestety, Harley zostaje złapana wraz z Batmanem przez Riddlera i zostają zawieszeni nad zbiornikiem z kwasem.

Riddler następnie zaprasza Jokera do swojej kryjówki, gdzie oferuje mu do wyboru życie Harley lub Batmana. Nie pozwalając Riddlerowi na przyjemność z zabicia Batmana, Joker wybiera swojego starego wroga i po raz kolejny porzuca Harley na swój los, zanim zostaje ścigany przez Batmana.

Wreszcie Harley ma dość znęcania się nad nią, i konfrontuje się z nim w domu, twierdząc, że nigdy jej nie kochał i że zawsze traktował ją jak "gówno", zanim ogłosi, że obaj zrywają. W swoim zwykłym egocentryzmie Joker oświadcza, że ​​nigdy nie może z nim zerwać, ponieważ jest największym złoczyńcą w Gotham, zanim Harley ujawni swoje plany zastąpienia go. Znalezienie tego absurdu, ponieważ według niego, stworzył Harley, Joker wysyła swoich zbirów by zabili Harley, ale udaje się jej pobić ich wszystkich i niszczy kryjówkę klauna. Siedząc w gruzach i podchodzi do niego Harley, Joker sarkastycznie pyta ją, czy zamierza go zabić, ale Harley mówi mu swój plan, że pozwoli mu żyć, aby mógł zareagować, gdy będzie rządzić Gotham.

W kuchni Sali Zagłady Joker pije kawę, przechodząc obok Bane'a i Stracha na Wróble, którzy mówią mu że jest im przykro, że Harley z nim zerwała, tylko po to, by rozśmieszyć Jokera przed dodaniem, że go to nie obchodzi, chociaż drżenie ręki wydaje się wskazywać że jest bardzo zdenerwowany.

Stojąc na ruinach swojej kryjówki Joker jest zły, że kierownik budowy prosi go o pozwolenie, gdy nikt nie powinien wiedzieć, gdzie powinien być. Bane następnie dzwoni, aby powiedzieć mu, że Harley jest w Barze Micawie gdzie odbywają się urodziny siostrzeńca Pingwina, co denerwuje Jokera, który natychmiast tam idzie.

Znajdując Harley przy stole z Dwoma Twarzami, Banem i Strachem na Wróble, Joker mówi swojej dawnej dziewczynie, że to stół dla członków Legionu Zagłady i usiadła przy stole dla "rąbniętych suk", dopóki Bane nie ujawni, że to nie jest stół dla Legionu Zagłady, zanim Joker krzyknął do niego z powodu zepsucia mu gry słownej. Harley próbuje zachęcić trzech złoczyńców, by się do niej przyłączyli, ale Joker każe jej iść, po czym Harley odchodzi zirytowana.

Kiedy Harley rujnuje urodziny poprzez kradzież pieniędzy Gotham, które mają zostać skradzione przez siostrzeńca Pingwina w prezencie, i prawie za to została zabita przez Pingwina, ale w ostatniej chwili ratuje ją Ivy, Joker korzysta z okazji, aby obrazić ją mówiąc, że nigdy nie będzie nikim innym niż pomocnikiem, który nigdy nie podejmie się poważnie, ale zgadza się pozwolić jej odejść, jeśli przyzna, że ​​bez niego jest niczym. Harley odmawia, dlatego Joker nakazuje zabić ją. Kiedy widzi, jak Bane bije Kite Mana, Joker nakazuje mu przestać wygłupiać się i zająć się Harley i Ivy, dopóki Harley nie zapyta Bane'a, a nawet innych złoczyńców, dlaczego pozwalają Jokerowi nimi pomiatać, gdy nie ma żadnych supermocy, tylko zastraszając innych, aby dostać to, czego chce, tak jak zawsze z nią. Bane w końcu przeciwstawia się Jokerowi, kiedy wspomina, kiedy nazwał go potworem, ukradł jego wołowinę, a nawet nazwał Bar Micwa czymś głupim. Widząc, że inni źli są zbyt głupi, Joker postanawia zabić sam Harley. Poddaje się, gdy odbiera telefon od producentów, którzy mówią mu, że nie mogą zacząć przed 22:00. Zobowiązany do ich wyjaśnienia, Joker zapewnia Harleya, że ​​skończą to później.

Później ujawniono, że Joker współpracował ze Strachem na Wróble i Queen of Fables, aby obalić Legion Zagłady i przejąć Gotham. Kazał Strachowi na Wróble zwabić Ivy do elektrowni, którą zamierza zniszczyć, zagazować ją do nieprzytomności i osuszyć Ivy z feromonów. Strach na Wróble zmieszałby je ze swoim gazem strachu, aby zmutować drzewa w Gotham w dzikie potwory i sprawić, by biegły przez Gotham, zabijając kilku niewinnych. Kiedy przybywa Liga Sprawiedliwości (bez Batmana), Joker każe Queen of Fables uwięzić ich w swojej książce i zabić Harley i jej drużynę (Queen of Fables wysłała łodygę fasoli do zamku gigantycznego bajki, ale Kite-Man ratuje ich). Joker ma również swoją nowo wybudowaną wieżę wznoszącą się przez kwaterę główną Legionu Zagłady, niszcząc ją i prawdopodobnie zabijając wszystkich członków Legionu, którzy tam byli. W końcu, gdy Ivy bierze kombinację swoich feromonów i gazu Stracha na Wróble, aby zmutować się w giganta (ale wciąż kontrolowanego) i niszczy potwory drzewne, Joker strzela harpunem w pierś Ivy, gdy ona i Harley naprawiają ich przyjaźń, pozornie zabijając ją i śmieje się z Harley z jego legowiska.

Po tym, jak Batman i Harley nie udają się im iść zgodnie z planem, aby zabrać Jokera z powodu głupoty Clayface'a, Joker doprowadza Batmana do utraty przytomności i porywa załogę Harley, wystawiając nagrodę za głowę Harley, aby ją przyprowadzić. Przez następny tydzień, bez superbohaterów, którzy mogliby go zatrzymać, Joker rządzi Gotham jak tyran, zabijając tych, którzy nie śmieją się z jego żartów, i torturując załogę Harley i Batmana. (Tortury Clayface'a, Sy i Dr Psycho są robione dla śmiechu, ale tortury King Sharka są bolesne ponieważ Joker wyrywa mu zęby, a Batman jest bity i używany jako zegar z kukułką ma bardziej złowrogi czarny komediowy ton).

Joker nudząc się zabija Stracha na Wróble po tym, jak zdemaskował Batmana. Harley pojawia się u jego drzwi i grozi śmiercią, jeśli Joker nie uwolni jej drużyny. Pozwala im odejść, ale głównie z powodu złośliwości i tego, że nie chce, żeby umarła na własnych warunkach. Żąda, aby założył jej stary strój, kiedy była z nim, inaczej zabije jej załogę. Próbował ją uwieść po raz ostatni, mówiąc nawet, że potrzebuje jej bardziej niż ona. Harley zamierzała go dźgnąć, kiedy zbliżyli się do siebie. Jednak Joker przewidział to. Walczą lecz Joker wygrywa i mówi, że nie zamierza ją zabić, ale całkowicie ją wymazać. Jego ludzie zabierają ją do kadzi kwasu, z której wyszła przed wydarzeniami w serialu, i mówi, że kwas ten nie tylko zabierze jej ulepszone zdolności, ale także wymaże jej wspomnienia jako Harley Quinn.

Harley skacze do kadzi, jednak ratuje ją Trujący Bluszcz (okazuje się, że została pochowana i potrzebowała czasu, by się wyleczyć, będąc częścią rośliny, a łzy Harley to woda, której potrzebowała do pełnego odzyskania). Dwójce udało się pokonać Jokera i wrzucić go do kadzi, ale z ostatniego aktu złośliwości aktywuje bomby, aby wyrównać miasto Gotham, prawie zabijając Harley i Ivy, zanim Batman uratował ich obu.

Sezon 2 Edytuj

Kilka miesięcy po wydarzeniach z pierwszego sezonu zostaje znaleziony w barze Noonan. Jednak nie pamięta swojej przeszłości jako Jokera i nie wygląda już jak klaun. Pomimo tego, że wydaje się, że nie pamięta swojej przeszłości, pod koniec odcinka widziano go śmiejącego się maniakalnie po obejrzeniu śmiesznego zdjęcia dziecka jego dziewczyny, co sugeruje, że w końcu powróci jako Joker.

Osobowość Edytuj

Joker jest sadystycznym psychopatą, który uwielbia zabijać, torturować i nękać ludzi. Jest także wyjątkowo niegrzeczny wobec własnych sojuszników.

Jest bardzo arogancki i ma zbyt duże ego, nie pozwalając Harley go opuścić z tego prostego powodu, że jest największym przestępcą Gotham, i że to daje mu prawo do decydowania za nią, nawet ośmielając się powiedzieć, że to on ją stworzył. Potem nigdy nie stracił chwili, w której mógłby zrzucić ją na najniższy poziom.

Według Batmana i Harley Joker jest socjopatycznym narcyzem.

Kiedy dowiedział się że Bruce Wayne to Batman, nie chce już go torturować ani zabijać, ponieważ chce elektrycznego samochodu i pieniędzy z WayneTech.

Ciekawostki Edytuj

  • Ta wersja Jokera jest bardziej gnębicielska niż jego odpowiednik w komiksie, ponieważ czerpie przyjemność z zastraszania innych złoczyńców, zwłaszcza Bane'a. Jest również o wiele mniej uprzejmy i chętny do ich rozprowadzania. Z tego powodu serial traktuje sposób, w jaki traktuje swoich innych złoczyńców poważniej niż normalnie.
  • Oprócz tego jest o wiele bardziej małostkowy, jak pokazano podczas jego prób powrotu do Harley. Dąży nawet do zabicia Stracha na Wróble po tym, jak ten zdemaskował Batmana, chociaż było tak, ponieważ, jak w przypadku większości inkarnacji, chce być tym, który się dowie o tożsamości Mrocznego Ryczerza.
  • Nie lubi rodzynek.
  • Część jego historii pochodzenia wydaje się być ujawniona w sezonie 2; wydaje się, że był troskliwym mężczyzną wobec swojej dziewczyny i jej dzieci, zanim został Jokerem. Jednak wciąż nie wiadomo, co się stało, że stał się złoczyńcą.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.