FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Joker

Poczułem że coś zaczyna mi ćwierkać pod sufitem,więc się wprowadziłem!

—Pierwsze słowa JokeraJoker jest głównym antagonistą serialu animowanego The Batman z 2004 roku.

Historia Edytuj

Joker w serialu miał dzikie zielone włosy, czerwone oczy, ciemnoczerwone usta, niezwykłe żółte zęby i mlecznoniebieski język. Wpadły do kadzi chemikaliów, które rozjaśniały jego skórę, farbowały jego włosy i doprowadzały do ​​szaleństwa. Podczas kilku pierwszych występów strój Jokera składał się z kaftana z fioletowym rękawem, niebieskich spodni, bez palców rękawic i bosych stóp. Później w serii Joker nosił fioletową kurtkę, pomarańczową koszulę i ciemnofioletowe legginsy (bez palców rękawiczki z tego samego materiału), ale wciąż miał dzikie włosy i nie nosił butów. Joker także poruszał się i walczył z małpopodobnym stylem, używając swoich stóp równie sprawnie, jak dłońmi, i często wisiał na ścianach i sufitach.

Choć można argumentować, że ta wersja Jokera bardziej przypominała barwną, komiczną postać reliefową z komiksów z lat 50. i 60., był nadal bardzo niebezpieczny, inteligentny i okrutny - podczas gdy większość z jego zbrodnie były głupie i żartobliwe z natury, nadal mogły być prawnie destrukcyjne. Joker traktował każde swoje zbrodnie jak skomplikowany żart, który miał sprawić, że jego ofiary dosłownie umrą ze śmiechu. Ze względu na swoją nieprzewidywalną naturę, dziwaczny wygląd i niepokojący instynkt absurdu, Joker zyskał reputację jednego z najgroźniejszych przestępców w Gotham. Joker z tej serii często zmieniał się z klauna, który był jak dowcipny, w znacznie mroczniejszego morderczego psychopatę (jak w późniejszych odcinkach).Joker uważał się za nierozerwalnie związanego z Batmanem i uważał go za swojego ulubionego partnera i przeciwnika. Joker powiedział, że ich związek był "jak komedia i tragedia - dwie strony, ta sama moneta". Broń Jokera zawierała jego sygnaturę Joker Venom (zwaną w serii "Joker Gas"), ostre jak brzytwa karty do gry, granaty z uśmiechami Jokera i bombę w kształcie zabawki Jack-in-the-Box. Jedną z jego najsłynniejszych zbrodni było stworzenie superzłoczyńce, Clayface'a. Joker złapał i torturował detektywa Ethana Bennetta i obsypał Benneta śmiercionośną substancją chemiczną, którą stworzył, która zmutowała Benneta i przekształciła go w zmieniającego kształt potwora, Clayface'a. Jako Clayface, Bennet próbował wielokrotnie zemścić się na Jokerze. Możliwe, że ta inkarnacja Jokera była inspirowana Jokerem z komiksu "Zabójczy Żart", ponieważ wspomniał, że zawsze chciał rozśmieszyć ludzi. W retrospekcji swoich początków, Joker pokazywał się w czerwonych ubraniach po tym, jak wyszedł z chemikaliów sugerujących przynajmniej pochodzenie Red Hooda. Podano również, że Joker pewnego dnia kaleczy Batgirl jak w "Killing Joke", ponieważ Barbra Gordon okazała się być ograniczona do wózka inwalidzkiego w przyszłości. Utrzymywał także rywalizację z Pingwinem o tytuł największego zbrodniarza Gotham. W odcinku "Koniec Batmana" był ostatni odcinek, w którym pojawili się Joker i Harley Quinn którzy oboje uciekli.

Batman konta Dracula Edytuj

Joker pojawia się w filmie jako drugorzędny antagonista

2662750285 8c8296d60e

Joker jako wampir

Joker spotkał Pingwina przed mauzoleum i ścigał go, tylko po to, by wciągnąć go w sarkofag Drakuli i przemienić w wampira. Włosy Jokera przybrały kolor biały, oczy przybrały niebiesko-biały kolor, a nawet jego ubranie było dotknięte. W przeciwieństwie do wszystkich innych wampirów, Joker zachował swoją indywidualność i mowę, a także zyskał wampiryczną siłę i nadludzką szybkość . Niemniej jednak Joker nadal nie był w stanie zdradzić miejsca odpoczynku Draculi. W pewnym momencie Joker z żartem skomentował, że krew, którą spożywał w banku krwi, miała pyszny smak "odważnego zakończenia dzikich czereśni z nutą dębu". Joker pozostał tak długo, aż Batman zdołał znaleźć lekarstwo i powrócił do normalności. Jako efekt uboczny, Joker nie pamiętał niczego po spotkaniu z Pingwinem poza Mauzoleum Draculi.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.