Joseph Seed, znany również jako Ojciec – główny antagonista Far Cry 5 oraz anty bohater w Far Cry: New Dawn . Jest przywódcą organizacji zwanej Bramami Edenu, z pomocą której stara ratować dusze ludzi, gdyż uważa się mesjaszem wybranym przez Boga. Seed wykonuje swoją misję ratowania dusz (czy im się to podoba, czy nie) i wykorzystuje tortury, porwania, zastraszanie i przemoc, aby osiągnąć swój cele.

W jego rolę wcielił się Greg Byrk.

Każdy z rodzeństwa Seedów jest jeźdźcem apokalipsy (wynika to z opisów podczas wczytywania gry w danym regionie, bądź mowy w prost jak to było w przypadku Josepha) Joseph to czwarty jeździec:

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było śmierć, a piekło szło za nim; i dana im jest moc nad czwartą częścią ziemi, aby zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez zwierzęta ziemskie.

Jest to najprawdopodobniej nawiązanie do kolejnej części gry Far Cry New Dawn, gdzie zwierzęta są największym, najtrudniejszym przeciwnikiem gracza. Natomiast Piekło (w różnych tłumaczeniach, również Otchłań) jest jego synem.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.