FANDOMJulien du Casse – francuski handlarz broni oraz korsarz, powiązany z Zakonem Templariuszy. Antagonista w grze Assassin's Creed IV: Black Flag.

Pojawia się w Akcie 2 jako jeden z głównych antagonistów, oraz w Akcie 3 – Republika Piratów jako główny wróg.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Julien du Casse urodził się w Montpellier w roku 1682. Brał udział w kilku wojnach i po jakimś czasie pracował dla hiszpańskiego króla.

Assassin's Creed IV: Black Flag Edytuj

Wyruszył na Karaiby, gdzie zaczął współpracę z Laureano Torresem. Wraz z Woodes Rogersem i Duncanem Walpole (za którego podszywał się pirat Edward Kenway) przystąpił do templariuszy, których wielkim mistrzem był właśnie Torres.

Julien zdziwił się, że Duncan nie ma ze sobą ukrytych ostrzy. W odpowiedzi usłyszał, że zostały uszkodzone, więc wręczył mu kolejną parę.

Laureano Torres opowiedział im, czym jest Obserwatorium. Następnie du Casse uczestniczył w przesłuchaniu tzw. Mędrca, czyli Bartholomew Robertsa, który miałby znać położenie tego miejsca. Templariuszy zaatakowali asasyni, którzy chcieli chronić Mędrca. Później dostarczyli go do więzienia.

W nocy dowiedzieli się, że Roberts uciekł. Przybywając na miejsce, Torres i du Casse zastali Kenway'a, który sam chciał go przesłuchać. Wtedy poznali prawdę o Duncanie i odesłali do Sewilli.

Edward uwolnił się i zdobył jeden z okrętów floty skarbów. Kenway i Thatch postanowili przejąć liniowiec du Casse'a, który w tym czasie przebywał na Wielkiej Inagui.

Edward odnalazł galeon Francuza, gdzie zamordował du Casse'a. Przyznał, że zabił go, aby nie wyjawił Templariuszom, że wciąż kręci się w pobliżu. Po jego zgonie, Edward odnalazł w jego ekwipunku dziwny klucz, a później uczynił z jego posiadłości swoją kryjówkę.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.