Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Justin Hammer


Justin Hammer jest drugorzędnym antagonistą filmu Marvela Iron Man 2 z 2010 roku. Jest handlarzem bronią, rywalem biznesowym Tony'ego Starka oraz właścicielem Hammer Industries.

Został sportretowany przez Sama Rockwella, który również portretował Erica Knoxa i Williama Whartona.

Biografia

W filmie Hammer jest rywalem Tony'ego Starka i zajmował się produkcją broni. Hammer próbował stworzyć dokładną replikę Zbroi Iron Mana, ale w wyniku tego zranił prawie każdego, kto próbował używać kombinezonu. Po tym jak był świadkiem walki Iron Man i Whiplasha, Hammer był pod wrażeniem umiejętności Ivana Vanko i planował uwolnić go z więzienia, a jednocześnie umieścić fałszywego Whiplash, aby zająć jego miejsce, aby mogli wykonać pozorną śmierć. Hammer i Whiplash zawarli ze sobą umowę, że jeśli Iwan stworzy potężną armię Dronów (zwanych Dronami Hammera), wykorzystają ją, by położyć kres karierze Tony'ego. Hammer nie wiedział, że Whiplash planował obrócić się przeciwko niemu i zniszczyć Tony'ego za pomocą dronów.

Podczas Stark Expo i prezentacji Dronów, na miejsce przybywa Iron Man. Stark wie o prawdziwych intencjach Vanko i próbuje się dowiedzieć od Justina, gdzie Whiplash przebywa. Hammer udaje, że nic nie rozumie. W tym samym czasie Vanko aktywuje drony i karze im zaatakować Iron Mana i pobliski obszar. To zmusza Starka do użycia swojej zbroi. W mięczyczasie Pepper Potts, dziewczyna Tony'ego i tymczasowy dyrektor generalny Stark Industries odkryła, że Hammer pracował z Vanko, więc postanowiła zadzwonić na policję. Natasha Romanoff zmusił także Hammera do ujawnienia aktualnej lokalizacji Whiplash. Po śmierci Whiplasha i zniszczeniu Dronów Hammera, Justin zostaje aresztowany za swoje zbrodnie. Podczas gdy jest wyprowadzany przez policję, grozi Pepper zemstą.

Advertisement