FANDOMTo miejsce... ta ziemia jest moim cennym rajem. Nie mogę pozwolić wam na jej dalsze niszczenie... Pozwólcie nam zakończyć tę walkę. Tutaj... Powinnam w tym momencie wymazać was ze wszelkiej egzystencji.

—Kaguya ujawniająca swój główny cel.

Cała czakra... należy do mnie. Po raz kolejny, wszelka czakra ponownie stanie się jedną!!!

—Kaguya do Naruto.


Księżniczka Kaguya Ōtsutsuki, rzadko mająca tytuł, jest główną antagonistką w mandze i anime Naruto jako całości. Jest źródłem wszystkich konfliktów w całej serii i zdecydowanie największym zagrożeniem dla bohaterów. Mimo to nie jest ostatecznym antagonistą serii, ponieważ Sasuke Uchiha walczy po jej porażce.

Jest pierwszą istotą władającą czakrą, która stała się niezmiernie potężną boginią, mającą ocalić świat przed wojną, lecz zamiast tego stała się szaloną tyranką. Zmieniła się w demoniczną Dziesięcioogoniastą Bestię i została zapieczętowana przez swoich synów, ale przed tym stworzyła Czarnego Zetsu, który zorganizował całą historię ninja, aby ją ożywić.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczyła jej Mami Koyama, a w wersji angielskiej Cissy Jones.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Kaguya Ōtsutsuki jest wysoką i szczupłą kobietą o ostrych rysach twarzy i arystokratycznym stylu, której biała skóra, srebrzyste włosy i dwie plamki na białych, pozbawionych źrenic oczach pokazują jej nie-ludzkie pochodzenie. Nosi czerwoną szminkę i ma bardzo długie, lśniące włosy, ponad dwa razy większe niż jej wzrost (trzykrotnie w anime) i wystarczająco szerokie, by pokryć otoczenie. Po zjedzeniu owocu czakry wyhodowała dwa brązowe rogi przypominające uszy królika, stąd jej tytuł, długie, szpiczaste czarne paznokcie i trzecie, czerwone oko na czole, z koncentrycznymi kółkami i dziewięcioma tomo wokół źrenicy.

Cały charakter Kaguyi, projekt i wzór mowy, oparty jest na szlachetnych kobietach starożytnej Japonii. Widać to w jej długiej, białej sukni ze złotymi i fioletowymi ozdobami, pokrywającymi całe jej ciało (w rzeczywistości kimono noszone przez księżniczki), a jej brwi są bardzo cienkie i krótkie.

Osobowość Edytuj

Kaguya jest znana wśród złoczyńców z tej serii, ponieważ jest niepokojąco pozbawiona człowieczeństwa. Nawet Naruto, główny bohater, który mógł sympatyzować z większością swoich wrogów i odróżniać bohaterów, którymi kiedyś byli od potworów, którymi się stali, nie był w stanie nawiązać z nią kontaktu. Duch Hagoromo zauważa, że ​​kiedyś miała dobre intencje, ale stała się pokręcona, najprawdopodobniej z powodu spożywania owoców czakry.

Anime rozwija jej postać i potwierdza, że ​​była życzliwą duszą, która uległa zepsuciu. Z początku była bardzo powściągliwa, w jakiś sposób odłączona od ludzi, którym była obca pod każdym względem: mówiła tylko wtedy, gdy musiała i utrzymywała swoje uczucia dla siebie. Całe noce spoglądała na gwiazdy, pogrążona w myślach. Wiedziała, że ​​jej przeznaczenie jest związane z Drzewem Boga, i obawiała się, że jej krewniacy pewnego dnia przyjdą na Ziemię, aby ją zabrać.

Chociaż broniła się, gdy została zaatakowana, a potem usunęła wspomnienia świadków, użyła śmiertelnej siły tylko wtedy, gdy nie miała wyboru i uprzedziła swoich wrogów. Głęboko pragnęła harmonii dla całego świata i chroniła swoich bliskich. Niemniej jednak miała trudności z nauką otwierania się do ludzi i zaufania im, wierząc, że musi sama pracować. Z czasem jednak bardzo zbliżyła się do swojej służącej Aino i kochanka Tenjiego, dbając o świat i chcąc uczynić z niego bezpieczne i szczęśliwe miejsce dla swoich dzieci.

Niestety, rosnące zaniepokojenie intencjami klanu, zdrada kochanka i dzieci (choć to drugie było spowodowane rosnącym złem) i zbyt wielka moc, stopniowo przekręcały jej umysł. Choć nadal w jakiś sposób ją to obchodzi, ponieważ twierdzi, że chce zachować swoją cenną Ziemię; i płakała, gdy przypomniała sobie o swoich ukochanych synach (choć zaraz potem wpadła w furię i oświadczyła, że ​​ich nienawidzi); stała się surowa, okrutna, bezlitosna i nieczuła. Mimo, że Kaguya zawsze jest zdystansowana, stała się niemal pozbawiona emocji, utrzymując przerażające stoickie oblicze we wszystkich sytuacjach i przekazując swoje uczucia poprzez wyrażenia, a nie słowa.

Kaguya jest opanowana, stoicka, obojętna i zimna, ale niezwykle arogancka i zarozumiała. Odrzuca swoich wrogów jako bezwartościowych słabeuszy i nawet nie zadaje sobie trudu, by uznać tych, którzy są za nią daleko. Jest jeszcze bardziej pochłonięta sobą niż sam Madara Uchiha, co o czymś świadczy. Początkowa chęć zdobycia boskich mocy, aby ocalić ludzkość przed sobą, stopniowo przerodziła się w intensywną paranoję i megalomanię, co doprowadziło do powstania Boskiego Kompleksu.

Uważa się za jedyną zdolną do rządzenia i odrzuca ludzi jako niegodnych wolności, chcąc zamienić ich wszystkich w potwory-niewolników, aby lepiej ich kontrolować. Nie jest w stanie pojąć, że się myli, domaga się bezwzględnego posłuszeństwa i uważa kwestionowanie, a nawet najmniejszy brak czci, za afront przestępczy. I nie może znieść myśli, że ktokolwiek inny dzierży moc. W pewnym sensie stanowi mrożącą krew w żyłach reprezentację apodyktycznej matki, która nie pozwala swoim dzieciom opuścić gniazda, oraz despotycznego bóstwa, które domaga się absolutnej kontroli nad każdym aspektem ich stworzenia.

Chociaż kochała swoich synów, nigdy nie raczyła im powiedzieć o swoich celach i motywacjach i natychmiast uciekła się do przemocy, gdy próbowali z nią pomówić, zamiast słuchać ich próśb. Co gorsza, zmusiła ich, by walczyli na śmierć, nie przejmując się nawet emocjonalnym zamieszaniem, jakie by im to spowodowało. Jednak bardzo ufa Czarnemu Zetsu, słuchając jego rad, nawet jeśli jej się to nie podoba; najprawdopodobniej dlatego, że jest jej całkowicie lojalny.

W przeciwieństwie do wspomnianego Madary, Kaguya okazuje ostrożność w walce z wrogami. Jest również bardzo spostrzegawcza i sprytna, od razu zauważając sekret swojego syna. Czwarta książka danych mówi, że opracowała plan Czarnego Zetsu na miejscu, kiedy go stworzyła. Jednak jej nadmierne poleganie na swoich mocach i obsesja monopolizacji czakry skłania ją do popełnienia nieostrożnych błędów. Niedocenianie wrogów, którzy wielokrotnie okazali się wyzwaniem, w połączeniu z jej paranoją doprowadziły ją ostatecznie do porażki. Nawet po pokonaniu na dobre nie była w stanie przyznać, że to możliwe.

Umiejętności Edytuj

Po spożyciu owocu czakry z Shinju, Kaguya zyskała niezrównaną moc, była w stanie uspokoić świat rozdarty wojnami, co doprowadziło do tego, że ludzie czcili ją w strachu. Hagoromo chwalił potęgę matki, stwierdzając, że jest ona większa niż kogokolwiek. Kaguya posiadała więcej czakry niż Dziesięcioogoniasty i jego jinchūriki razem wzięci.

Czarny Zetsu stwierdził, że Kaguya jako protoplasta czakry jest w stanie wchłonąć każdą technikę, którą napotka. Kaguya podobnie jak jinchūriki Jūbiego posiada zdolność latania. W walce jest w stanie uformować ogromne pięści czakry, które rozmiarami znacznie przewyższają te tworzone przez jinchūriki. Jest w stanie zniszczyć Perfekcyjne Susanoo bez żadnego wysiłku.

Czakra i Sprawność Fizyczna Edytuj

Ninjutsu Edytuj

Kaguya wykazuje zdolność manipulowania siłami natury. Przykładem jest manipulowanie błyskawicami, dzięki czemu była w stanie stworzyć burzę. W swoich wymiarach wykazała możliwość łączenia się ze światem i kontrolowania substancji, takich jak lód czy śnieg.

Kaguya może stworzyć życie i umieścić w nim swoje zdolności, wolę. Tuż przed tym jak została zapieczętowana, Kaguya stworzyła Czarnego Zetsu, w którym umieściła swoją wolę, jego zadaniem było doprowadzić do ożywienia Kaguyi. Można stwierdzić, że jest nieśmiertelna. Jest w stanie regenerować utracone tkanki, przykładem jest odcięta ręka.

Kaguya jest zdolna do niesamowicie szybkiego przemieszczania się. Chociaż nie jest to jej specjalnością, to jest w stanie zablokować kilka ataków naraz. Potrafi również używać swoich bardzo długich włosów do chwytania przeciwnika i rzucania nim o ziemię lub wystrzeliwania senbon z wystarczającą siłą by przebić Susanoo Sasuke. Jest w stanie zwiększyć odporność swoich włosów aby chronić się przed atakami. Posiada umiejętność absorbowania czakry poprzez kontakt fizyczny z przeciwnikiem.

Kekkei Mōra Edytuj

Kaguya posiada również zdolność do manipulowania strukturą swoich kości, co zwiększa jej możliwości bojowe bez konieczności posiadania przy sobie broni. Jest w stanie unieruchomić swoje kości i wykorzystać je jako pocisk. Po trafieniu takim pociskiem jej przeciwnik obraca się w proch.

Byakugan Edytuj

Kaguya posiada Byakugan w obu oczach, który przyznaje jej niemalże pełne pole widzenia, z wyjątkiem niewielkiego martwego punkty w górnym odcinku piersiowym kręgosłupa. Jest w stanie dostrzec system przepływu czakry przeciwnika oraz ominąć obronę Susanoo. W połączeniu z Byakuganem, Kaguya używała swoich włosów do przebicia punktów witalnych przeciwnika i unieruchomienia go.

Rinne Sharingan Edytuj

Kaguya posiada dostęp do Rinne Sharingana jako swoje trzecie oko na środku czoła, które jest koloru czerwonego i zawiera kilka koncentrycznych okręgów z dziewięcioma Tomoe. Jej trzecie oko udziela jej również uprawnień do korzystania z Sharingana, co pozwala na rozpoznanie genjutsu oraz kopiowanie technik. Kaguya posiada możliwość użycia Nieskończonego Tsukuyomi.

Przy pomocy swojego trzeciego oka Kaguya posiada możliwość natychmiastowego przeniesienia siebie i innych osób wokół siebie do innego wymiaru, jednocześnie pozbawiając ich czakry. Kaguya jest również w stanie otworzyć szczeliny w przestrzeni jako środek podróży między wymiarami.

Transformacja Ogoniastej Bestii Edytuj

Kaguya jest w stanie przyjąć formę Jūbiego. Wykorzystała to by zemścić się na swych synach, którzy wierzyli, że była to zemsta Shinju. Podczas walki z Drużyną 7, Kaguya zostaje uderzona czakrą wszystkich ogoniastych bestii co sprawiło, że ta zmieniła się w postać podobną do królika.

Po odzyskaniu kontroli nad sobą, Kaguya jest w stanie skupić całą swoją czakrę do stworzenia Ogromnej Kuli Szukającej Prawdy, która według Czarnego Zetsu posiada każdą transformację natury.

Ciekawostki Edytuj

  • Kaguya oparta jest na wschodnioazjatyckiej legendzie Białego Królika Księżyca, zgodnie z którą królika można zobaczyć na znacznikach Księżyca, warząc Eliksir Życia Bogini Księżyca. Według legend buddyjskich królik kiedyś rzucił się w ogień, aby służyć jako posiłek dla Niebiańskiego Pana Sakry; który uhonorował tak szlachetną ofiarę, rysując podobieństwo królika na Księżycu.
  • Boskie Drzewo, które dało jej ogromną moc, jest powiązane z Drzewem Świata w wielu legendach na całym świecie; w tym z mitologiami z Europy Północnej, Europy Środkowej, Turcji, Azji Środkowej i Chin. Sortuje całe światy na swoich gałęziach i łączy Niebiosa, Ziemię i Zaświaty. Jest również powiązany z podobnymi zachodnimi legendami o Drzewie Życia i Trójce Wiedzy.
  • Kaguya przeciwstawiając się tabu i jedząc owoce z boskiego drzewa, jest również związany z chrześcijańskimi mitami o Adamie i Ewie, w których pierwsza kobieta jest kuszona przez węża, aby jeść owoce z boskiego Drzewa Wiedzy, powodując gniew boski i przekleństwo ludzkości aż do końca czasów.
  • Wśród fanów toczy się debata na temat tego, czy Momoshiki i Kinshiki naprawdę byliby w stanie obalić Kaguyę. Rzeczywiście narracja wielokrotnie nazywa ich „jeszcze większym zagrożeniem niż sama Kaguya”. Z drugiej strony anime wydaje się sugerować, że Kaguya była paranoiczką i nie mogła znieść samej perspektywy ludzi posiadających moce zbliżone do jej własnych.

Ciekawostki Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.