Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


Cholera! Pospiesz się, Joker! Ukończ przygotowania do ostatecznej bitwy! Nie obchodzi mnie, czy ten nudny świat zostanie zniszczony! Rozpocznijmy największą wojnę, jaką świat kiedykolwiek widział!

—Kaido


Kaido – jeden z głównych antagonistów w mandze One Piece oraz jej adaptacji anime. Jest nikczemnym kapitanem Piratów Bestii i jednym z Czterech Imperatorów. To on zabił starą załogę Gekko Morii. Próbował też zaatakować Białobrodego, gdy tamten próbował uratować Ace'a, ale został zatrzymany przez Shanksa. Uważa się go również za Najsilniejsze stworzenie na świecie i ma armię 500 użytkowników sztucznych diabelskich owoców w swojej załodze.

Pełni rolę głównego antagonisty w Akcie Kraj Wano oraz jednego z głównych antagonistów całej sagi Czterech Imperatorów.

W anime głosu użyczył mu Tesshō Genda.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Niewiele wiadomo o osobowości Kaido, ale Trafalgar Law sugeruje, że ma temperament, ponieważ stwierdził, że Kaido zabiłoby nawet Doflamingo, gdyby coś stało się z fabryką SMILE. Wydaje się, że lubi próby samobójcze jako hobby ze względu na swoje pozornie niezniszczalne i nieugięte ciało. Wspomniano również, że Kaido nie jest skory do negocjacji. Jest także arogancki, zarozumiały i dumny z siebie, uważając Doflamingo i Najgorsze Pokolenie za słabeuszy. Kiedy jest wściekły, jest w stanie ze złości atakować swoich podwładnych.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Niewiele wiadomo o jego wcześniejszym życiu, ale kiedyś, gdy został piratem, został pokonany siedem razy i został schwytany osiemnaście razy przez Marynarkę i Yonko, powodując, że żył jako przestępca. Podczas przebywania w niewoli Kaido był wielokrotnie torturowany i czterdzieści razy poddany wyrokowi śmierci. Jednak żadne urządzenie egzekucyjne nie działało na niego, a Kaido zdołał zatopić dziewięć potężnych statków więziennych.

Jakiś czas temu doszło do jakiś wydarzeń z Big Mom, przez co miał u niej dług. W pewnym momencie swojego życia walczył z Shichibukai, Gekko Morią i pokonał go w Nowym Świecie; choć szczegóły bitwy są nieznane, Moria stracił całą załogę.

Kaido udało się również zdobyć Poneglyph Drogi, jeden z czterech poneglyphów, które po odszyfrowaniu mogły pokazać lokalizację wyspy Raftel. Kaido nie został uznany za jednego z najpotężniejszych piratów na świecie, aż do czasu, gdy Gol D. Roger został stracony. On, wraz z Shanksem, dołączył do Białobrodego i Big Mom w szeregach Czterech Imperatorów.

Kaido pali zamek Odena

20 lat temu, kiedy to Kurozumi Orochi, szogun z Kraju Wano, zabił Kozuki Odena, Kaido zaatakował i spalił zamek Odena, zanim powrócił Oden. Powiedział Momonosuke, że jego ojciec był głupim władcą i zabił jego matkę oprócz ojca. W pewnym momencie walczył również ze złodziejem Shutenmaru.

W ciągu ostatnich czterech lat zaczął współpracować z Shichibukai Donquixote Doflamingo i ze zbiegłym naukowcem Marynarki Caesar Clownem w celu stworzenia armii użytkowników sztucznych diabelskich owoców typu Zoan, poprzez SMILE.

Saga Wojna Szczytów[edytuj | edytuj kod]

Akt Marineford[edytuj | edytuj kod]

Kiedy Białobrody próbował uratować Ace'a przed jego egzekucją w Marineford, Kaido próbował go zaatakować. Jednak Shanks przechwycił Kaido, zanim ten dotarł do Białobrodego. Nie wiadomo, jak zakończyło się ich spotkanie, ale Shanks przybył nietknięty do Marineford przed końcem wojny.

Saga Dressrosa[edytuj | edytuj kod]

Akt Dressrosa[edytuj | edytuj kod]

Kaido kontra piracki sojusz

Kaido udał się do Ballon Terminal, gdzie spotkał Urouge, który dowiedział się o jego zamiarze samobójstwa i pozwolił mu kontynuować. Kaido zeskoczył z wyspy i wylądował 10 000 metrów poniżej na wyspie, gdzie znajdowała się kryjówka Piratów Kida. Jednak dostał tylko drobnego bólu głowy i stanął twarzą w twarz z sojuszem Kida, Apoo i Hawkinsa. Po przeklnięciu Białobrodego za to, że umarł, Kaido krzyknął, że Doflamingo musi ukończyć przygotowania do wielkiej wojny, ponieważ świat go nudzi.

Saga Czterech Imperatorów[edytuj | edytuj kod]

Akt Zou[edytuj | edytuj kod]

Po ich spotkaniu Kaido zadał druzgocącą klęskę Eustass Kidowi i umieścił go w celi, a Scratchmen Apoo i Basil Hawkins zostali jego podwładnymi. Po porażce Jacka, Apoo skontaktował się z Kaido w jego fortecy, ujawniając, że stracili kontakt z flotą Jacka po tym, jak po raz drugi zaatakowali Zou.

Po dowiedzeniu się, że próba uratowania Doflamingo przez Jacka nie powiodła się, Kaido był wściekły, że nie był w stanie zdobyć więcej SMILE, co oznaczało, że nie mógł rozbudować swojej armii użytkowników sztucznych diabelskich owoców. Kiedy utonął w smutku z powodu tego, rozpacz Kaido przerodziła się w gniew, gdy jego podwładni wspomnieli Monkey D. Luffy'ego i Trafalgara Lawa, przez co w przypływie złości uderzył ich swoją maczugą. Kaido stwierdził, że Najgorsze Pokolenie i wskazał na dzielącą ich różnicę siły, a jako przykład podał Eustass Kida.

Akt Reverie[edytuj | edytuj kod]

Kiedy wiadomości o wyczynach Luffy'ego w Totto Land rozeszły się po całym świecie, Kaido przeczytał gazetę i ze złością zaczął się zastanawiać, dlaczego Luffy przebywał na terytorium Big Mom. Kilka dni później skontaktował się z nim Big Mom, która zażądała prawa do zabicia Luffy'ego. Odrzucił jej prośbę, ponieważ chciał zająć się nim sam, ale Big Mom była nieugięta i przypomniała mu o długu.

Akt Wano[edytuj | edytuj kod]

Kaido, w swojej smoczej postaci, poleciał ze swojej kryjówki na wyspie Onigashima do Kraju Wano. Nakazał Jackowi złapać Luffy'ego i Lawa. Gdy Kaido unosi się nad miastem Okobore, cywile zaczynają uciekać przed nim, gdy Kaido leci nad miastem. Kaido rozpoznał Shutenmaru w tłumie ludzi i powiedział mu, że zapomniał o przeszłości i że może dołączyć do jego załogi. Shutenmaru odrzuca ofertę i ucieka. Jack zdał sobie sprawę, że Kaido jest pijany. Basil Hawkins pojawia się i informuje Kaido, że Luffy i Law ukrywają się w ruinach zamku Odean. Kaido poleciał do zamku Oden i zniszczył go swoim gorącym oddechem. Wściekły, że Kaido zaatakował jego kolegów. Jednak został uderzony w głowę przez gigantyczny cios Luffy'ego.

Po tym, jak Kaido został uderzony i upadł na ziemię, Luffy przyciągnął jego uwagę, krzycząc na niego. Kaido zaatakował go oddechem, ale Luffy uchylił się i użył Elephant Gatlinga. Kaido powrócił do formy ludzkiej, a Luffy uruchomił Gear Fourth: Boundman i zaatakował Kaido techniką Kong Organ. Ataki Luffy'ego były nieskuteczne, ponieważ Kaido uderzył Luffy'ego atakiem Wróżba Grzmotu, przez co jego przeciwnik padł nieprzytomny po jednym uderzeniu.

Mimo że Luffy był nieprzytomny, Kaido zauważył, że Luffy wciąż patrzy na niego gniewnie. Następnie kazał swoim ludziom uwięzić Luffy'ego, gdyż zdecydował się złamać jego ducha i zamienić go w swojego podwładnego. Odchodząc, Kaido dowiedział się, że Luffy posiadał Królewską Dominację, gdy ten ostatni instynktownie znokautował kilku jego ludzi. Decydując, że Lawem zajmie się później, Kaido wyruszył znowu pić alkohol.

Kiedy usłyszał, że Big Mom i jej załoga próbują wejść do Wano, Kaido nakazał swoim podwładnym ich powstrzymać. Potem usłyszał, że King zrzucił jej statek z wodospadu.

Jakiś czas później Kaido poinformował Queena za pomocą Ślimakofonu o śmierci Komurasaki. Następnie oglądał transmitowaną egzekucję Shimotsuki Yasuie.

Po tym, jak Big Mom została przywieziona na Onigashimę, Kaido nakazał swoim podwładnym uwolnić ją z kajdanek. Doszło do starcia dwojga Imperatorów, co spowodowało, że niebo nad Onigashimą rozdzieliło się na dwie części. Kaido i Big Mom kontynuowali swoją walkę przez całą noc aż do następnego dnia. W pewnym momencie walki Kaido i Big Mom zakończyli pojedynek i postanowili zawrzeć sojusz z nieznanych powodów. Następnie Kaido otrzymał wiadomość od Apoo, że on i reszta przybyli do Wano i że będą uczestniczyć w bankiecie. Kaido pije alkohol, a Big Mom zjada jej Shiruko. Queen zastanawia się, dlaczego są tacy szczęśliwi, dopóki nie ujawnią, że zostali sojusznikami i zamierzają podbić świat. Mówią, że po przejęciu świata oboje znów spróbują się nawzajem zabić.

Moce i umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Jako Imperator, Kaido jest niezwykle potężną osobą. Okazuje się, że jest tak silny, że nawet Doflamingo, niesamowicie silny nieustraszony pirat z potężną załogą, przeraził się na myśl stawienia czoła Kaido. Jego przerażająca reputacja sprawiła, że Doflamingo zastanawiał się nad walką z admirałami marynarki, kiedy Law zasugerował, aby odszedł ze stanowiska Shichibukai lub w innym wypadku Kaido dowiedziałby się o tym, że Doflamingo nie jest w stanie spełnić jego żądań. Jest nawet wystarczająco silny, by walczyć z Shanksem (innym potężnym Imperatorem), gdy ten powstrzymał go od ataku na Białobrodego. Starszyzna Pięciu Gwiazd wspomniała, że jest jedną z niewielu osób, które mogą powstrzymać Czarnobrodego. Jego siła budzi respekt nawet u tak potężnych piratów jak Big Mom. Trafalgar Law oszacował, że sojusz jego załogi i załogi Słomkowych ma tylko 30% szans na pokonanie Kaido.

Ma wielu potężnych podwładnych, takich jak Jack, a po zatrudnieniu Donquixote Doflamingo i Caesar Clowna był w stanie stworzyć dużą armię. Ale teraz, kiedy Doflamingo został pokonany, stracił środki do powiększenia swojej potężnej armii.

Diabelski Owoc[edytuj | edytuj kod]

Smocza forma Kaido

Wygląda na to, że Kaido zjadł Mityczny Diabelski Owoc typu Zoan, który pozwala mu zmienić się w serpentynnego smoka. W tej formie jest zdolny do lotu, a ciemne chmury wypełniają niebo, gdziekolwiek się pojawi. Może również wyzwolić ze swoich ust wyniszczające płomienie, które z łatwością mogą rozerwać duży obszar.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Podobnie jak Big Mom, wygląd Kaido zmienił się od czasu, kiedy został po raz pierwszy wymieniony, dopóki się nie pojawił osobiście. Możliwe, że był to wcześniejszy projekt.
  • Jest trzecim z Imperatorów wspomnianym z imienia i ostatnim pokazanym.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.