Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki


Tak naprawdę jest problem z bohaterami. Ich jedynym celem w życiu jest pokrzyżowanie planów innych. Nie planują, nie opracowują strategii. Reagują zamiast działać. Bez złoczyńców bohaterowie ulegliby stagnacji. Bez bohaterów złoczyńcy rządziliby światem. Bohaterowie mają moralność. Złoczyńcy mają etykę pracy.

—Kang


Nathaniel Richards, lepiej znany jako Kang Zdobywca – antagonista z uniwersum Marvel Comics, najczęściej służący jako jeden z dwóch drugorzędnych antagonistów (obok Lokiego) z serii komiksów Avengers i główny antagonista w serii komiksów Fantastyczna Czwórka. Jest terrorystą podróżującym w czasie, którego celem jest całkowita dominacja nad całym wszechświatem.

Biografia

Historia podróżującego w czasie superzłoczyńcy znanego jako Kang Zdobywca jest złożona. Urodził się jako Nathanial Richards, setki lat po tym, jak rozgrywa się większa część historii uniwersum Marvela. Technologia w jego czasach była niezwykle zaawansowana, umożliwiając mu podróżowanie w czasie.

Po spotkaniu ze swoim przodkiem, Doktorem Doomem, Nathanial został zainspirowany do stworzenia dla siebie zbroi wspomaganej, nazywając siebie Szkarłatnym Centurionem. Następnie wykorzystał tę alternatywną Ziemię na swoją korzyść, manipulując oryginalnymi Avengersami, aby schwytać każdego innego nadczłowieka w ich świecie. Po tym, jak to się stało, sprowadził głównych Avengersów do tego świata i zmusił ich do walki, planując, że pokona każdą przegraną drużynę, a tym samym będzie mógł podbić ten świat. Główni Avengersi wygrali, ale także pokonali Centuriona, odsyłając go z powrotem do jego czasów.

Upokorzony swoją porażką, Nathanial stworzył dla siebie nową postać znaną jako Kang Zdobywca. Następnie zaczął całkowicie przejmować swój świat, a także kilka innych obcych światów, w tym Shi'ar. Następnie Kang cofnął się w czasie, aby zemścić się na Avengersach, którzy go pokonali. Obie strony stanęły do bezpośredniej walki ale po raz kolejny został pokonany. Wkrótce potem zdecydował się użyć podstępu, aby ich pokonać, tworząc wersję robota Spider-Mana, aby zaskoczyć ich. Następnie Kang pokonał Avengersów ale zjawił się prawdziwy Spider-Man, niszcząc swój duplikat i uwalniając innych superbohaterów. Następnie Kang wycofał się do swoich czasów, aby podbić i zaplanować więcej przed następnym powrotem.

Moce i umiejętności

Kang posiada intelekt na poziomie geniuszu i jest mistrzem strategi oraz naukowcem. Jego technologia jest znacznie potężniejsza i bardziej zaawansowana niż technologia Iron Mana czy Doktora Dooma i ma o wiele więcej możliwości.

Jego zbroja daje mu charakterystyczną zdolność do płynnego podróżowania w czasie, co czyni go jedyną postacią we wszechświecie Marvela, która może podróżować w czasie bez tworzenia rozbieżności. Potrafi także manipulować czasem zgodnie ze swoją wolą. Pancerz zapewnia mu również stosunkowo niewielką ilość nadludzkiej siły, zdolnej unieść 5 ton, a także dużą wytrzymałość. Posiada kontroler antygrawitacyjny, dzięki któremu może wprowadzić siebie i inne przedmioty do 2,2 tony w stan nieważkości. Potrafi tworzyć wokół siebie niezwykle potężne pola siłowe na odległość do dwudziestu stóp i może strzelać z rąk i hełmu podmuchami energii o sile kilku ton dynamitu. Często wykorzystuje poduszkę, za pomocą której może latać podczas bitew i może natychmiast przywoływać broń przez portale czasowe.

Wiele z tych broni obejmuje między innymi generator pola antymaterii, projektor fal wibracyjnych, wzmacniacz pola elektromagnetycznego, ręczną wyrzutnię głowic bojowych, emitery elektryczne, rozpylacze gazów nerwowych i ekspander molekularny.

Dowodzi także ogromnymi armiami wojowników z różnych linii czasowym, w tym swoją własną przyszłą armią, która posiada zaawansowaną broń podobną do jego własnej. Kang, ekspert w dziedzinie robotyki przyszłości, ma również wiele robotów, które wykonują jego polecenia.

Kang podróżuje w swojej Bazie Damoklesa, ogromnym statku kosmicznym podróżującym w czasie, który ma kształt miecza.

Advertisement