Kapitan Krokodyl – wspierający antagonista w filmie Robin Hood.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

W filmie organizuje turniej łuczniczy pod rozkazami księcia Jana. Po raz pierwszy pojawia się na początku filmu, gdzie pojawia się u boku księcia Jana i mówi mu, że za jego królewskim pozwoleniem są gotowi do rozpoczęcia turnieju. Książę Jan każe kapitanowi, aby kontynuował, a Krokodyl ogłasza: "Rozpoczyna się turniej Złotej Strzały".

Po tym, jak wszyscy łucznicy strzelają w strzały, kapitan ogłasza, że ​​ostatnimi zawodnikami są szeryf z Nottingham i Robin Hood w przebraniu. Nieznajomy zwycięża. Książę Jan wskazuje na Krokodla, który mruga potwierdzająco, a potem szepcze coś do ucha Nosorożca, najprawdopodobniej nakazując mu zgromadzenie innych strażników w okolicach nieznajomego, co robią sekund później.

Kiedy Nieznajomy zostaje ujawniony jako Robin Hood, wybucha wielka bitwa, w której kapitan walczy mieczem z Robin Hoodem i prawie zostaje trafiony strzałą Triggera, ale na szczęście udaje mu się użyć tarczy, by się zabezpieczyć. Krokodyl zaczyna coś ogłaszać, ale grupa Nosorożców mu przerywa.

Kapitan pojawia się ponownie podczas ucieczki więźniów. Próbuje powstrzymać starą parę sów przed ucieczką, uderzając ich toporem, ale pudłuje i udaje im się uciec. Próbuje także powstrzymać Robin Hooda przed ucieczką, uderzając przecinając sznury trzymające bramę, ale Robin Hoodowi udaje się również uciec.

Kapitana nie widać po tym, więc jego los pozostaje nieznany. Być może porzucił swój posterunek i uciekł z Nottingham po ataku Robin Hooda na więzienie, ale prawdopodobnie został aresztowany przez króla Ryszarda i pozbawiony tytułu, podobnie jak jego rodacy, szeryf i sir Hiss.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.