FANDOMKapitan Phasma – jest poboczną antagonistką w filmach Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy oraz Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi.

Historia Edytuj

Przebudzenie Mocy (2015) Edytuj

Kapitan Phasma była komandorem wojsk Najwyższego Porządku, która towarzyszy Kylo Renowi na Jakku w poszukiwaniach fragmentu mapy przedstawiającej lokalizację Luke'a Skywalkera, ukrywającego się przed światem na nieznanej planecie. W wiosce Kylo Ren zabija człowieka zwanego Lor San Tekka. Po śmierci burmistrza Phasma wraz z żołnierzami (w tym FN-2187) masakruje mieszkańców. FN-2187 jednak waha się i odmawia zabijania, co zwraca uwagę Phasmy.

Podczas ataku Ruchu Oporu na bazę Starkiller Phasma zostaje schwytana przez Finna (wcześniej FN-2187), Hana Solo oraz Chewbaccę i z Ich rozkazu dezaktywuje tarczę obronne bazy umożliwiając myśliwcom atak. Rozmowa między bohaterami sugeruje, że kapitan została wrzucona do zsypu śmieci, lecz została uwolniona przed zniszczeniem bazy

Phasma (komiks) Edytuj

Gdy Phasma wydostała się z zsypu na śmieci, pierwsze co zrobiła to wróciła do pomieszczenia kontrolnego i usunęła zapis tego, iż to Ona wyłączyła tarczę. Świadkiem tego był jednak jeden z oficerów Najwyższego Porządku – Rivas. Rozpoczęła pościg, jednak oficer domyślił się że chce go zabić i uciekł z planety. Phasma podążyła za nim biorąc ze sobą pilotkę i droida BB chwile przed rozpadem planety.

Rivas wylądował na małej planecie i został uwięziony przez tubylców. Phasma przekonała ich, iż jest wysłannikiem z gwiazd który da im moc do zwycięstwa z potworami, które niszczą ich kopalnie. Tubylcy podążyli za nią na oczywistą rzeź, a Phasma przeszła przez linę frontu do więzienia gdzie przebywał Rivas. Chciała by to On przyznał się do deatykwacji tarcz. Gdy oficer odmówił Phasma zastrzeliła go. Następnie zabiła pilotkę z którą przybyła i zniszczyła droida by nie było żadnych śladów tego incydentu.

Gdy wróciła do floty przekazała informacje to że Rivas zdradził Najwyższy Porządek i zdezertował. Genrał Hux powitał ją i oznajmił że rozpoczynają atak na bazę Ruchu Oporu.

Ostatni Jedi (2017) Edytuj

Podczas infiltracji statku Supremacy Finna, Rose oraz hakera DJ'a zostali oni przez niego zdradzeni i oddani w ręce Phasmy. Kiedy byli prowadzeni na egzekucje, okręt flagowy Ruchu Oporu przeciął na pół Supremacy, co poskutkowało śmiercią większości personelu.

Kiedy Finn oraz Rose chcieli uciec, przeszkodziła im Phasma oraz szturmowcy. Niespodziewanie zjawił się BB-8, który opanował AT-ST i zastrzelił ludzi kapitan. Nazwała Finna "usterką w systemie", stoczyła z nim pojedynek uzbrojona w szablę Z6 Baton. Po krótkiej walce Finn zniszczył jej hełm i pani kapitan była na krawędzi upadku w ogień. Po chwili grunt, na którym stała zapadł się i Phasma zginęła.

Ciekawostki Edytuj

  • Choć była bardzo promowana w zapowiedziach filmu, nie odegrała dużej roli w obu częściach.
  • Gra ją Gwendoline Christie.
  • W usuniętej scenie z Ostatniego Jedi Finn krzyczy do wspierających Phasmę szturmowców, prawdę o tym że to Ona wyłączyła tarcze bazy Starkiller. Szturmowcy są zdezorientowani po czym Phasma wyjmuje blaster i zabija ich w "westernowym stylu".

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.