Karao Saeki (冴木 空男, Saeki Karao), znany również jako Torso (トルソー, Torusō) – powracający antagonista w mandze Tokyo Ghoul:re oraz jej adaptacji anime. Jest ghulem i jest znanym seryjnym mordercą, który zabija ludzi i okalecza ich martwe ciała. Doprowadziło to do rozpoczęcia przez CCG śledztwa, co zmusiło go do ukrywania się. Po dekonspiracji przyłączył się do Drzewa Aogiri..

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Torso był chudym mężczyzną o krótkich włosach, zwykle wyglądającym na wychudzonego i niedojrzałego. Miał na sobie brudną koszulę z długimi rękawami i guzikami.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Torso był obłąkany. Miał pokręconą osobowość, dokonywał aktów przemocy, które były uważane za ekstremalne nawet dla ghula, i mówił o swoim "kochanku", podczas gdy tulił bezgłowe zwłoki. Jego pokój był zwykle zaśmiecony różnymi nożami i nożyczkami, a także licznymi zdjęciami z polaroidu. Nieprzestrzeganie otaczającego go środowiska sugerowało brak stabilności psychicznej.

Pomimo pierwszego wrażenia, Torso był dość nieostrożny i łatwo wpadał w panikę. Stało się to oczywiste, kiedy został ścigany przez CCG i policję. Kilka razy podczas walki pomiędzy drużyną Quinx a wężem ukrywał się, ale nadal obserwował, unikając ewentualnego niebezpieczeństwa. W swoich kontaktach z Ayato Kirishimą i Hinamim Fueguchi pokazał raczej łagodną i uprzejmą osobowość. Wyraził także silne poczucie samotności, z którym radził sobie poprzez pragnienie zbierania ludzkich zwłok jako "kochanków".

Zapiski w dzienniku świadczyły o tym, że cierpiał na niemożność odniesienia się do innych, trudno było nawet myśleć o nich jako o ludziach. Czuł, że coś jest z nim nie tak i desperacko pragnął wypełnić tę pozorną pustkę emocji przez ofiary, których szukał. Jednak ich "odrzucenie" doprowadziło go do skrajnej przemocy, aby ich ukarać. Dało się zauważyć, że w pewnym momencie w przeszłości kochanek go odrzucił, a samotność i gniew doprowadziły go do szukania zastępstwa. Twierdził, że po spotkaniu z Mutsuki doznał iskierki emocji i wierzył, że naprawi wszystko, co z nim nie tak.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.