Karin jest jedną z postaci w mandze i anime Naruto. Jest członkinią klanu Uzumaki, która pracowała dla Orochimaru, a następnie dla Sasuke Uchiha, którego pożądała.

Charakterystyka [edytuj | edytuj kod]

Wygląd [edytuj | edytuj kod]

Karin ma szkarłatne oczy, jasną skórę i charakterystyczne rude włosy klanu Uzumaki, które nosi w nietypowym kształcie: jej włosy są krótkie i szpiczaste po prawej stronie, a dłuższe i proste po lewej stronie. Nosi brązowe wąskie okulary z ukrytym ząbkowanym ostrzem, a jej strój składa się z lawendowego munduru, który eksponuje jej pępek, krótkie czarne szorty i długie czarne pończochy sięgające jej do ud z czarnymi sandałami. Jej klatka piersiowa, szyja i ramiona pokryte są śladami ugryzień, które powstają w wyniku gryzienia jej przez ludzi, a wszystko to ukryte jest w jej mundurze.

Kiedy sprzymierzyła się z Hebi, Karin zaczyna nosić sakiewkę wokół brzucha, a później czarny płaszcz. Po połączeniu z Akatsuki, Karin nosi typowy dla tej organizacji płaszcz z kapturem zamiast wysokiego kołnierza. Po walce z Killerem B Karin na krótko związała włosy w koński ogon. Widziana jest w czarnej sukience i okularach w czarnych oprawkach, kiedy zdecydowano, że Taka pojedzie do Konohy. Wiele lat po Czwartej Wielkiej Wojnie Shinobi Karin zaczęła nosić jasną koszulę i krawat. Obcięła też włosy z lewej skroni.

Osobowość [edytuj | edytuj kod]

Karin ma zmienną osobowość; czasami wydaje się twarda i opanowana, do tego stopnia, że ​​bywa agresywna i krytyczna, a innym razem wydaje się bardzo zalotna. Ma silną niechęć do Suigetsu Hōzuki, którego atakuje, ilekroć zdecyduje się ją wyszydzić lub zganić. W anime stwierdziła, że ​​pociągają ją mężczyźni na podstawie jakości ich czakry, i twierdzi, że czakra Suigetsu ją obrzydza. Czakra Sasuke Uchiha zwykła ją olśniewać, ale teraz ją przeraża, ponieważ robi się coraz zimniej i ciemniej od jego nienawiści. Naruto Uzumaki również ją uspokaja i oślepia, dzięki czemu czuje się komfortowo i zrelaksowana, ponieważ jest ciepło i jasno, chociaż przestraszyła się również po wyczuciu w nim złej czakry.

Karin polubiła Sasuke od pierwszego dnia, w którym się poznali; kiedy uratował jej życie podczas egzaminów na Chūnina. W anime wspomina, kiedy Orochimaru wysyła ją, aby pomóc Sasuke w schwytaniu hordy uciekających więźniów. Tam zostaje ona zachwycona poziomem czakry Sasuke i rozwija pociąg seksualny do niego. Silne zamiłowanie Karin graniczyło z fanatyzmem. Na przykład ujawniono, że zachowała jedną z mokrych od potu koszulek Sasuke. Karin zwykle nalegała, by nie czuła Sasuke wobec innych, często sugerując mu, że powinni spędzać czas w samotności z zamiarem swobodnego wyrażania swoich uczuć, tylko po to, aby wrócić do zimnego zachowania, gdy inni ludzie są obecni. Mimo, że czakra Sasuke staje się coraz „mroczniejsza”, nadal uważała go za atrakcyjnego. Jednak po tym, jak dźgnął ją, aby zabić Danzō i próbował ją zabić, a nawet nakazał Sakurze zabicie jej, aby przetestować zamiar Sakury dołączenia do niego, Karin oświadczyła, że ​​nie dba już o Sasuke. Karin wykorzystała również postrzeganie swoich uczuć wobec Sasuke przez innych, udając niestabilność psychiczną podczas uwięzienia w Konosze, aby strażnicy nie zwracali na nią uwagi. Po ucieczce podąża za czakrą Sasuke z zamiarem agresywnego skonfrontowania go z pchnięciem nożem, gdy uśmierza swoją wściekłość, wściekle bijąc Suigetsu, ale z przeprosinami Sasuke i sugestią Orochimaru, nie była w stanie złościć się. Ona nawet stawia dobrobyt Sasuke ponad swoim. Mimo że nie była bojownikiem Taka, rzuciła się na pole bitwy praktycznie bez broni i sprzętu ochronnego, gdy wyczuła, że ​​Sasuke jest na skraju śmierci, nie zwracając uwagi na to, jak silny był wróg.

Nawet po kilku latach Karin nadal odczuwa trwałe uczucia do Sasuke, ale jest zadowolona ze świadomości, że jest szczęśliwy ze swoją nową rodziną. Wydaje się, że Karin ma słabość do córki Sasuke i Sakury, ponieważ pomagała podczas porodu i to ona dała jej okulary.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.