Kanae von Rosewald (カナエ=フォン・ロゼヴァルト, Kanae fon Rozevaruto), znana również jako Rose – antagonistka występująca w mandze Tokyo Ghoul:re. Po śmierci swojej rodziny została przygarnięta przez Shuu Tsukiyamę w charakterze służącej, mimo że byli ze sobą spokrewnieni.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Kanae była atrakcyjną, młodą dziewczyną o wielkim fizycznym podobieństwie do kuzyna Tsukiyamy, a także swojej matki Emmy. Miała fioletowe włosy z długą grzywką i bardzo szerokimi brwiami. Miała zwyczaj noszenia standardowego mundurku noszonego przez służących z rodziny Tsukiyama i preferowała sukienki oraz spodnie, gdy nie miała mundurka. Maniery i styl ubioru Kanae były celowo męskie, całkowicie ukrywając wszelkie przejawy płci.

Podczas polowania Kanae nosiła czarny płaszcz i welon noszony przez służących rodzinny. Jej osobistą maską była biała maska ​​w stylu Domino pokrywająca górną połowę jej twarzy. Po tym jak została schwytana i torturowany przez Eto, styl Kanae znacznie się zmienił. Zaczęła nosić masywne buty, długi czarny płaszcz i zakrywająca całą twarz, owalną maskę z wyszczerzonymi zębami i oczami rozrzuconymi na całej powierzchni.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Karren była pokazywana jako niespokojna osoba płacząca ze względu złego stanu Shuu. Pokazano jej także rozmowę z różą, a Chie Hori sugerowała, że ​​ma w zwyczaju to robić. Podobnie jak Tsukiyama, miała zwyczaj używania obcych słów w swoich zdaniach; szczególnie niemieckich. Była też dość ekstrawagancka i zbyt dramatyczna w swojej mowie i gestach. Jednak pod powierzchownym wyglądem Kanae była bardzo oddana swojej rodzinie i była całkowicie gotowa poświęcić swoją tożsamość jako kobieta, aby pomóc spełnić umierającą wolę ojca, by kontynuować linię rodzinną Rosewald w miejsce swoich braci.

Kanae okazała się szczególnie współczujący dla Tsukiyamy. Nawet uciekła się do "wulgarnych manier", takich jak próba kradzieży Tooru Mutsukiego z aukcji, aby pomóc jej panu w odzyskaniu sił.

Jednak jej osobowość została później wypaczona z powodu wpływu Eto, gdyż wykazywała wyraźne oznaki niestabilności psychicznej. Jednak nadal utrzymywała swoje uczucia do Tsukiyamy, ponieważ po zabiciu Shimoguchiego rozpoczęła poszukiwania swojego mistrza. Widoczne były oznaki jej przemiany, gdy zwracała się do odciętej głowy jak róża i szukała Tsukiyamy, by przedstawić mu "różę". Ten wypaczony proces myślenia był wynikiem jej tortur.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Karren urodziła i wychowywała się w Niemczech. Atak prowadzony przez Matsuriego Washuu i niemieckich inspektorów zmusił jej rodzinę do przeprowadzki. Jej ojciec pozostał w czasie ataku w Bremie, by stworzyć kolejną szansę ucieczki dla swojej rodziny. Jej matka, Emma von Rosewald, załamała się i zmarła podczas ucieczki, podczas gdy jej bracia, Natanael von Rosewald i Arunolt von Rosewald, umarli, chroniąc ją. Kiedy dotarła do domu rodziny Tsukiyama, postanowiła zająć miejsce swoich braci i przyjęła tożsamość męskiego potomka rodziny Rosewald, by spełnić życzenie swojego ojca, by utrzymać rodzinę. Do tej roli wybrała imię "Kanae", połączenie inicjałów imion członków rodziny, którzy próbowali uciec z Niemiec.

Jako Kanae została przyjęty przez rodzinę Tsukiyama, akt postrzegany przez innych służących jako organizacja charytatywna. W tym czasie zaczęła służyć Shuu Tsukiyamie i stała się niezwykle lojalna wobec niego i w końcu rozwinęła dla niego romantyczne uczucia. W późniejszych latach, kiedy Kanae walczyła z Matsumae, Kanae pochyliła się z bólu i próbował złagodzić troskę Matsumy, mówiąc, że to zawsze miało miejsce. Okazuje się, że wszyscy służący wiedzieli, że jest biologicznie kobietą, co oznacza, że ​​wcześniejsze oświadczenie Kanae odnosiło się do menstruacji, z wyjątkiem Shuu Tsukiyamy.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.