FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Nareszcie. Nareszcie poskromiłem słońce!

—Kars


Kars to główny złoczyńca w drugiej części mangi i anime Jojo's Bizarre Adventure, zatytułowanej Battle Tendency.Kars był przywódcą ludu zwanego Ludźmi Filaru. Pośrednio przyczynił się także do zmiany Dio w wampira, co czyni go niezamierzonym antagonistą całej serii.

Głosu podłożył mu Kazuhiko Inoue w japońskiej wersji anime, jak również Will Barrett w angielskiej.

Biografia Edytuj

Wczesne Życie Edytuj

Kars był członkiem ludu humanoidów, żyjących pod ziemią w celu uchronienia się przed światłem. Owy lud był uważany przez ludzi za bogów lub demony. Podczas lud był zadowolony z takiego życia, Kars pragnął przezwyciężyć swoje słabości i osiągnąć swój pełny potencjał. W tym celu wynalazł Kamienne Maski. Chociaż maski te zwiększały ludzki potencjał, kosztem zamienienia ich w wampiry, to nie wywoływały na Karsie żadnego wpływu, poza zwiększeniem jego głodu. W wyniku tego, Kars zaczął beztrosko żerować na wszelkim życiu, niszcząc przy tym pobliskie ekosystemy.

Po pewnym czasie lud Karsa zbuntował się, co zmusiło Karsa do popełnienia ludobójstwa. Wówczas oszczędził jedynie swojego towarzysza, Esidisiego oraz dwoje dzieci: Wamuu i Santanę. Lata później, Kars zdał sobie sprawę, że maska może zwiększyć jego potencjał w połączeniu z Czerwonym Klejnotem Aja. Kars porzucił Santanę i udał się do Imperium Rzymskiego, które było w posiadaniu owego klejnotu. Na swej drodze napotkali jednak grupę użytkowników Hamonu, specjalnej techniki oddychania, generującej energię podobną do światła. Wkrótce Kars, razem z resztą Ludzi Filaru, został zmuszony do wejścia w stan hibernacji pod Rzymskim Koloseum.

JoJo's Bizarre Adventure: Battle Tendency Edytuj

W XX wieku, lud Karsa został ochrzczony przez nazistów mianem Ludzi Filaru. Kars, Esidisi oraz Wamuu wychodzą ze stanu hibernacji, zabijając przy tym nazistów, którzy ich odkryli. W drodze do wyjścia z podziemia, trio napotyka inną grupę użytkowników Hamonu. Jeden z nich, Joseph, wyzywa Wamuu na pojedynek za miesiąc. W trakcie przygotowań, Joseph wdaje się w konflikt z Esidisi, którego później zabija. Jakiś czas później, Kars atakuje pobliski obóz nazistów, zabijając wszystkich oprócz Stroheima, który okazuje się cyborgiem.

Po walce Josepha i Wamuu, w której Wamuu ginie, Kars wyzywa Lisę Lisę, korepetytorkę Josepha, na pojedynek o to, kto posiądzie Czerwony Klejnot Aja. Jednak zamiast walczyć uczciwie, Kars używa jednego ze swoich wampirzych sług, aby zmylić przeciwniczkę, którą następnie dotkliwie rani. Wkrótce Kars zostaje pozornie pokonany przez Josepha. Następnie Stroheim, razem z grupą swoich żołnierzy, przygotowuje się do wykończenia Karsa promieniami utrafioletowymi. Karsowi jednak udaje się niepostrzeżenie włożyć klejnot do kamiennej maski i założyć maskę. Dzięki promieniom ultrafioletowym, Kars przekształca się w Istotę Absolutną. Wkrótce potem wschodzi Słońce, ale nie ma ono wpływu na Karsa. Kars następnie decyduje się pomścić swoich towarzyszy, zabijając Josepha. Tem jednak ucieka helikopterem. Kars, używając swoich nowych zdolności, wykształca skrzydła, po czym rozpoczyna pościg za Joestarem. W rzeczywistości Joseph prowadził Karsa do wulkanu, gdzie miał nadzieję, że magma zabije go. Kars jednak przeżywa, wykształcając specjalny pancerz, po czym odcina rękę Joestara. Kars ujawnia, że wykształcił własny Hamon, ponad stokrotnie silniejszy od Josepha i porównywalny ze Słońcem. Aby uniknąć następnego ataku Karsa, Joseph używa wcześniej zabranego klejnotu Aja, co wywołuje erupcje. Rozproszony Kars został wysłany w przestrzeń kosmiczną. Nie mogąc powrócić na Ziemię, Kars stał się żyjącą skamieliną, dryfującą w nieskończonej, mrocznej otchłani kosmosu. Niedługo potem, Kars przestał myśleć.

JORGE JOESTAR Edytuj

W niekanonicznej noweli ujawniono, że Kars nie dryfował w kosmosie w nieskończoność, lecz wylądował na Marsie, dzięki złapaniu pojazdu kosmicznego o nazwie Giotto. Za każdym razem, kiedy Wszechświat zostaje zrestartowany, kolejny Kars dołącza na Mars. Trzydzieści Sześć restartów później, Kars zostaje w powrotem ściągnięty na Ziemię przez Funnier Valentine, aby dać Dio moc ostateczną.

Osobowość Edytuj

Nie jestem żadnym romantykiem i nie chce być wojownikiem jak Wamuu. Środki nie mają znaczenia. Jedyne, co ma, to aby zwyciężyć!

—Kars


Kars jest zimmy i bardzo rzadko okazuje jakiekolwiek uczucia. Mimo to, jest nieustępliwy w dążeniu do swoich celów: wymordował prawie cały swój lud (oprócz Esidisiego, Wamuu i Santany), ponieważ odmówili mu posłuszeństwa. Gardzi ludźmi, ale jest zdolny do okazywania współczucia dla zwierząt i roślin. W jednej ze scen, Kars odciął kierowcy ramiona, powodując wypadek samochodowy, tylko po to, aby ocalić psa. Jest również zdradziecki, zdolny do zrobienia wszystkiego, aby osiągnąć sukces. Mimo to, Kars wciąż pragnął pomścić Wamuu i Esidisi, szczególnie po zostaniu Istotą Absolutną.

Moce i Zdolności Edytuj

Ciało Istoty Absolutnej zawiera DNA każdej istoty żyjącej

—Kars, Istota Absolutna


Będąc Człowiekiem Filaru, każda komórka w ciele Karsa może wytwarzać kwas żołądkowy. Podobnie jak Esidisi i Wamuu, Kars posiada własne zdolności, których inni Ludzie Filaru nie mają. W przypadku Karsa jest to wysuwane z ramion i nóg ostrze. Ostrza te potrafią przeciąć bardzo wytrzymałe materiały, takie jak drewno czy kamień. Potrafi także wejść w Tryb Świetlny, w którym to małe ząbki na ostrzu poruszają się niesamowicie szybko, co sprawia, że ostrze wydaje się lśnić. W tym trybie może również rozcinać kule z karabinu maszynowego w locie.

Po zostaniu Istotą Absolutną, Kars zyskał dostęp do DNA każdego stworzenia, jakie żyje na Ziemi. Daje mu to możliwość kopiowania zdolności różnych zwierząt, takich jak lot czy gruby pancerz. Potrafi nawet zamienić poszczególne części ciała w zwierzęta, co wykazał zaraz po przemianie, gdzie zamienił dłoń w mięsożerną wiewiórkę. Stał się także odporny na światło słoneczne i Hamon, jego jedyne poprzednie słabości. Ponadto sam potrafi używać Hamonu, który jest stokrotnie potężniejszy od Hamonu Josepha i, według Stroheima, porównywalny ze Słońcem. Ponadto potrafił wytrzymać zanurzenie w magmie, dzięki wykształceniu specjalnego pancerza. Nie musi także jeść, pić, spać, oddychać czy rozmnażać się, gdyż jest nieśmiertelny.

Ciekawostki Edytuj

  • Imię Karsa to nawiązanie do amerykańskiego zespołu The Cars oraz piosenki Gary'ego Newmana "Cars" z 1979 roku.
  • Ludzie Filaru nie mogą absorbować ludzi, kiedy ci używają Hamonu.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.