Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Nareszcie. Nareszcie poskromiłem słońce!

—KarsKars to główny złoczyńca w drugiej części mangi i anime Jojo's Bizarre Adventure, zatytułowanej Battle Tendency. Kars był przywódcą ludu zwanego Mężczyznami Filaru. Pośrednio przyczynił się także do zmiany Dio w wampira, co czyni go niezamierzonym antagonistą całej serii.

Głosu podłożył mu Kazuhiko Inoue w japońskiej wersji anime, jak również Will Barrett w angielskiej.

Biografia

Pochodzenie

Kars urodził się około 102 tysięcy lat przed wydarzeniami z Battle Tendency. Należał do pradawnej, podziemnej cywilizacji, odżywiającej się esencją z żywych organizmów. Lud ten żył w spokoju, gdyż nie znał konfliktów. Jednak w oczach Karsa, owa rasa mogła z łatwością rządzić światem, gdyby tylko nie była podatna na światło słoneczne. Wkrótce pochłonęła go chęć "ujarzmienia" słońca i wyjścia spod ziemi.

Po pewnym czasie, Kars wynalazł Kamienne Maski i zaczął testować je na sobie. Jednakże kolce maski były niezdolne wbić się wystarczająco głęboko w jego skórę, aby odblokować pełny potencjał - zamiast tego zwiększył swoją kontrolę nad ciałem, kosztem zwiększenia głodu. Niedługo potem jego własna rasa zaczęła postrzegać go jako zagrożenie, dlatego też zdecydowała się go pozbyć. Zdając sobie sprawę, że cywilizacja nie popiera jego poglądów, Kars bez wahania wymordował ją, zabijając przy tym swoich rodziców. Razem z Esidisi, jedynym który popierał jego ideały, Kars przygarnął dwojga dzieci - Santanę i Wammu. Kars nie wahał się również eksperymentowania na ludziach, toteż zamienił tysiące w wampiry, które służyły mu za pożywienie. Bez względu na to, maska nadal była niezdolna uodpornić go na światło słoneczne.

Lata później, Kars odkrył istnienie klejnotów Aja, zdolnych do pochłaniania światła i wzmacniania efektu masek. Niemniej jednak to wciąż nie wystarczało, ponieważ owe klejnoty były za słabe i za małe. Z tego powodu Kars wynalazł zmodyfikowaną maskę, która zadziała w połączeniu z Super Ają. Porzucił Santanę w trakcie podróży do Europy. Według Esidisiego, Mężczyźni Filaru odwiedzili także Chiny. Za czasów Imperium Rzymskiego, Kars słyszał, że klejnot Aja jest w posiadaniu cezara. Przed zdobyciem go powstrzymywał klan użytkowników Hamonu.

W pewnym momencie, Kars kazał Wammu zabić bezbronne dziecko klanu, na co ten odmówił. Wiedząc, że dziecko to stanie się zagrożeniem w przyszłości, Kars sam odebrał mu życie. Następnie razem z towarzyszami zapadł w hibernację pod koloseum.

1938-1939

Przebudzenie

Kars i jego kompani

Kars debiutuje się w rozdziale 20, jako lider trio, którzy po 2 tysiącach lat budzą się ze snu. Po przypadkowym nadepnięciu na cień Wammu, ten kopie Karsa w ramię. Po przeprowadzeniu, Kars wybacza Wammu. Trio Mężczyzn Filaru natrafia na Caesara Zeppeliego i Josepha Joestara przy wyjściu. Caesar zostaje z łatwością pokonany. Stwierdzając, że Joseph nie jest zagrożeniem, Kars opuszcza grotę razem z Esidisim. Później patrzył jak Wammu oszczędza Joestara i umawia się z nim na walkę za miesiąc. Trio następnie skupiło się na zdobyciu Klejnotu Aja. Esidisiemu udaje się odnaleźć klejnot, jednak zostaje pokonany i zabity przez Josepha Joestara. Po dłuższym czasie, Kars zaczyna martwić się o swojego kompana. W drodze do domu, Kars ratuje bezdomnego psa, zabijając pijanego kierowcę samochodu.

Walka ze Stroheimem

Kars odnajduje ślad Super Aji, który okazuje się być w posiadaniu nazistów. Wyczuwając obecność pięciu żołnierzy, Kars zabija ich swym ostrzem. Wchodząc do pomieszczenia, Kars natyka się na majora Stroheima, który okazuje się być cyborgiem, a także na Josepha. Ignorując cyborga, Kars dochodzi do wniosku, że to Joseph zabił Esidisiego i przyrzeka, że zabije go, kiedy tylko zdobędzie klejnot. Zirytowany ignorancją przeciwnika, Stroheim wyrywa kawałek skóry z ręki Karsa, przez co ten skacze w powietrze. Stroheim następnie ujawnia automatyczne działo w jego klatce piersiowej, z którego wystrzeliwuje pełny magazyn w Karsa. Chociaż Mężczyzna Filaru jest początkowo zszokowany nowymi mocami nazisty, chwilę później aktywuje Tryb Świetlny i z łatwością rozbraja żołnierza.

Kiedy Kars znajduje w kieszeni majora Czerwony Klejnot Aja, Stroheim strzela mu w twarz laserem ultrafioletowym z miotacza w jego oku, przez co upuszcza klejnot zjeżdżający w kierunku przepaści. Będąc nadczłowiekiem, Kars nie musi obawiać się upadku z wysokości. Bez przeszkód skacze z klifu w pogoni za klejnotem, po czym wysuwa ostrze z nóg i zaciąga Josepha razem z nim. Ten chwyta się stalaktytu, jednak Kars nadal go przytrzymuje. Używając spadających stalaktytów i Hamonu, Joseph tworzy swego rodzaju linę, podczas gdy Kars spada na dno klifu, przedtem zmieniając trajektorię upadku w celu uratowania kwiatów.

Przegrany wraca do opuszczonego hotelu Saint Moritz, gdzie zostaje odnaleziony przez Josepha i Lisę Lisę. Wbrew woli Wammu, Kars rozkazuje setce wampirów w pomieszczeniu zabić użytkowników Hamonu. Lisa Losa jednak blefuje, twierdząc, że podłożyła bombę przy klejnocie, która wybuchnie, jeśli nie wrócą na czas. Ostatecznie Kars zostaje zmuszony zgodzić się na walkę Wammu z Josephem.

Walka odbywa się na Skeleton Heel Stone. Kars i Lisa Lisa zajmują miejsca, umawiając się na pojedynek po zwycięstwie jednego z ich uczniów. Pewien zwycięstwa Wammu, Kars oferuje jej truciznę, aby ta mogła zginąć bez walki. Ostatecznie Josephowi udaje się zwyciężyć pojedynek.

Walka z Lisą Lisą

Kiedy Wamuu zostaje pokonany i zabity przez Josepha, Kars zabija trójkę wampirów, którzy ośmielają się obrazić jego zmarłego ucznia. Zabija także kilku kolejnych wampirów za zaatakowanie Joestara i Lisy Lisy wbrew jego rozkazom. Potem Kars obiera pobliskie ruiny Świątyni Piz Bernina jako pole walki pomiędzy nim, a Lisą Lisą.

Nie zamierzał jednak walczyć uczciwie, gdyż zamiast tego podstawił wampira, po czym dźgnął przeciwniczkę w plecy. Następnie każe wampirom zabić Josepha, jednak Fundacja Speedwagon oraz naziści zaczynają je zabijać lampami ultrafioletowymi. W odpowiedzi Kars bierze nieprzytomną Lisę Lisę jako zakładniczkę. Josephowi udaje się przechytrzyć Karsa oraz złamać jego ostrze za pomocą Hamonu. Dostrzegając rannego Karsa, Stroheim wyśmiewa go, po czym przygotowuje się do wykończenia go.

Stworzenie Absolutne

KarsExposed.png

Podczas gdy naziści przygotowują lampy ultrafioletowe, Kars niepostrzeżenie wkłada klejnot Aja do zmodyfikowanej maski i zakłada ją. Dzięki temu, Kars przekształca się w Stworzenie Absolutne. Demonstrując swoje nowe zdolności, Stworzenie Absolutne przekształca dłoń w kanibalistyczną wiewiórkę. Jego wampirze sługi zostają chwilę potem spalone przez słońce, jednak Kars jest na nie odporny. Aby uczcić swoje zwycięstwo, Stworzenie Absolutne wykształca skrzydła i udaje się w pogoń za Josephem. Kradnąc nazistowski samolot, Joseph leci do Adriatyku. Kars w odpowiedzi wystrzela pióra ze skrzydeł, które przekształca w zbroje pancernika, a potem w piranie.

W celu zwabienia Karsa do wulkanu, Joseph wyrzuca spadochron. Myśląc, że to Joseph, Kars podlatuje, jednak okazuje się, że to atrapa. Następnie Joseph wlatuje w Karsa samolotem. Aby uniemożliwić mu ucieczkę, Stroheim, który także chował się w samolocie, wystrzelił rękę. Desperacko próbując się wydostać z wulkanu, Kars wykształca organiczny pancerz, który natychmiast roztapia się w lawie.

Kars jako kosmiczna skamielina

Zanim jednak lawa ma szansę zabić Karsa, Stworzenie Absolutne wykształca drugą warstwę pancerza, co pozwala mu uciec. Odcina dłoń Joestara. Ten stara się użyć Hamonu, jednak Kars wykształca swój własny Hamon, wystarczająco potężny, aby stopić ludzką skórę. Zanim jednak zdążył go zabić, Joseph używa klejnotu Aja. Klejnot ten pochłania Hamon Karsa i tworzy erupcje wulkanu. Planując zostawić Josepha na śmierć, Kars wykształca skrzydła, jednak zostaje powstrzymany przez odciętą dłoń Josepha. Dodatkowo odłamki skalne zwiększają siłę wyrzutu Karsa, co wysyła go w przestrzeń kosmiczną. Niemal natychmiastowo stara się powrócić na Ziemię, używając nagromadzonego powietrza w ciele. W temperaturze próżni, temperatura ciała Karsa spada do zera absolutnego. Niezdolny umrzeć, Kars przestał myśleć po pewnym czasie.

Charakterystyka

Wygląd

Podobnie jak jego kompani, Kars jest wysokim i dobrze zbudowanym mężczyzną. Jego włosy są długie, bujne i ciemnofioletowe. Początkowo były owinięte ciemnymi wstążkami. Z czoła wyrastają mu trzy małe rogi.

Typowy ubiór Karsa składa się z wysokich butów bojowych do kolan, ochraniaczy na łokciach, chusty oraz bandany na biodrach.

W Szkocji, Kars nosił czarny, okazały kapelusz fedora oraz długi, czarny płaszcz.

Osobowość

Nie jestem żadnym romantykiem i nie chce być wojownikiem jak Wamuu. Środki nie mają znaczenia. Jedyne, co ma, to aby zwyciężyć!

— Kars


Kars jest zimny i bardzo rzadko okazuje jakiekolwiek uczucia. Mimo to, jest nieustępliwy w dążeniu do swoich celów: wymordował prawie cały swój lud (oprócz Esidisiego, Wamuu i Santany), ponieważ odmówili mu posłuszeństwa. Gardzi ludźmi, ale jest zdolny do okazywania współczucia dla zwierząt i roślin. W jednej ze scen, Kars odciął kierowcy ramiona, powodując wypadek samochodowy, tylko po to, aby ocalić psa. Jest również zdradziecki, zdolny do zrobienia wszystkiego, aby osiągnąć sukces. Mimo to, Kars wciąż pragnął pomścić Wamuu i Esidisi, szczególnie po przekształceniu się w Istotę Absolutną.

Moce i Umiejętności

Człowiek Filaru

Kars posiada wszystkie naturalne zdolności Mężczyzny Filaru. Sprawuje kontrolę nad swoim ciałem na poziomie komórkowym, co pozwala mu dowolnie zmieniać swoją strukturę kostną, zamykać rany w przeciągu kilku sekund i pochłaniać żywe organizmy samym dotykiem (ponieważ każda komórka w jego ciele wytwarza kwasy żołądkowe). Żyje od tysięcy lat, a jego kondycja fizyczna przewyższa zarówno normalnych ludzi, jak i wampiry. Jego unikalną zdolnością pośród swoich pobratymców jest wysuwanie długich ostrzy z przedramion i łydek, zdolnych do przecinania się przez stal. Mają one piłowane krawędzie, które mogą się poruszać niczym piła łańcuchowa, emitując przy tym oślepiające światło.

Stworzenie Absolutne

Ciało Istoty Absolutnej zawiera DNA każdej istoty żyjącej

—Kars, Istota Absolutna


Po udanym przekształceniu się w Stworzenie Absolutne z pomocą Kamiennej Maski i Czerwonego Klejnotu Aja, Kars zyskał szereg nowych zdolności, nie tracąc przy tym swoich poprzednich zdolności. Ma teraz dostęp do DNA każdego stworzenia, jakie kiedykolwiek żyło na Ziemi. Dzięki temu, Kars może manifestować ptasie skrzydła do lotu oraz krabo-podobny pancerz do przetrwania w ekstremalnych temperaturach. Do tego, Kars może oddzielać swoje części ciała i zamieniać je w żywe organizmy, takie jak mięsożerna wiewiórka czy oddychające powietrzem piranie. Stał się również kompletnie odporny na Hamon, a nawet nauczył się wytwarzać go. Jego Hamon jest tak potężny, że może topić ludzką skórę w kontakcie fizycznym. Światło słoneczne nie wywiera na nim żadnego efektu.

Słabości

  • Arogancja: W obu formach Kars jest niezwykle arogancki. Postrzega gatunek ludzki jako gorszy od siebie, przez co często nie docenia swoich przeciwników.
  • Światło ultrafioletowe: Podobnie jak wampiry, Mężczyźni Filaru są wrażliwi na światło słoneczne oraz na atakach opartych na nim. Kars zatracił tą słabość w formie perfekcyjnej.
  • Próżnia: Ostateczny Kars jest niezdolny do przystosowania się do warunków panujących w próżni. Choć jest nieśmiertelny, to ekstremalne temperatury próżni uniemożliwiają mu ruch.

Ciekawostki

  • Imię Karsa to nawiązanie do amerykańskiego zespołu The Cars oraz piosenki Gary'ego Newmana "Cars" z 1979 roku.
Advertisement