Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Arystokraci nie są wystarczająco potężni, aby być monarchami, ale zamiast tego są znacznie bogatsi, wpływowi i autorytetowi niż przeciętna osoba. Ci złoczyńcy są członkami szlachty; lordami, damami, baronami, baronowymi, książętami, księżnymi, hrabiami, hrabinami i tak dalej. Są częstymi antagonistami w historiach fantasy, ale istnieją również w innych gatunkach.

Często są przedstawiani jako okrutni, obojętni lub snobistyczni w stosunku do kogokolwiek poniżej w hierarchii społecznej i w zależności od otoczenia mogą sprzyjać surowym warunkom dla służby, wykorzystywaniu niewolników lub znęcaniu się nad „chłopami” - mogą też kpić ci, których uważają danych ludzi za poniżej siebie i często są postrzegani jako bardzo przejęci własnym wizerunkiem i bogactwem, dlatego często próbują uspokoić tych, którzy mają wyższy status niż oni sami.

Podobnie jak niegodziwa różnorodność monarchów, większość złośliwych arystokratów jest hedonistycznych, a zatem nie przejmują się zbytnio kształtowaniem świata według własnego uznania, chociaż niektórzy mogą być znacznie bardziej niebezpieczni niż inni i mogą spiskować, aby zdobyć większą władzę - prawie wszyscy z nich kierują się chciwością, arogancją i ogólnym sprzeciwem wobec „zwykłych ludzi”: jako tacy często są złoczyńcami w opowieściach z udziałem bohaterów ludowych, takich jak Robin Hood lub inne chaotycznie/neutralnie dobre postacie.

Wszystkie elementy (171)

Advertisement