Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Chociaż niektórzy mogą nazwać to zemstą, ja wolę myśleć o tym jako o sprawiedliwości... nad jednomyślnymi naukowcami i skorumpowanymi politykami.

Clive Dove.

Nie, nie. Myślę, że jesteś zdezorientowany. Mieszasz prawo i sprawiedliwość. To są dwie różne rzeczy. Powiedziałeś, jak należy to zrobić zgodnie z prawem. Oczywiście pod warunkiem, że istnieje prawo. Ale sprawiedliwość to coś innego. To jest właśnie sprawiedliwość.

Agâh Beyoglu odmawia uwięzienia Cemila Havrana i przekonuje Nevrę, by go zabiła.


Brutalni mściciele to ci, którzy biorą sprawy prawne w swoje ręce i karzą przestępców (lub przynajmniej ludzi, których postrzegają jako przestępców), często sprzeciwiając się władzom. Chociaż mściciele są wyidealizowani w fikcji (tacy jak Batman, Red Hood itp.), w rzeczywistości są prawie bezlitosnymi i skutecznie brutalnymi zabójcami, którzy czasami biorą na cel przestępców z samolubnych powodów.

Ci złoczyńcy zwykle myślą, że wyświadczają światu przysługę, „zajmując się” przestępczością lub innymi rzeczami, które im się nie podobają, zwykle poprzez zastosowanie śmiertelnej siły (często wierząc, że „wyrzucają śmieci”). Większość mścicieli uważa się za lepszych ludzi i denerwuje się, a nawet wścieka, gdy bohater próbuje ich powstrzymać. Ujawniając ciemniejsze odcienie siebie, mogą nawet podchodzić pod społecznych darwinistów, zmieniaczy tonu lub złoczyńców ze sprzecznościami.

To sprawia, że ​​są źródłem kłopotów dla bohaterów, którzy widzą ciemne zwierciadła tego, czym sami mogli się stać; ignorując wymiar sprawiedliwości, mściciel zabija ludzi słusznie lub niesłusznie skazanych (zwykle kozłów ofiarnych lub pionków), a tym samym odbiera niewinne życie.

Brutalni mściciele mogą być motywowani następującymi powodami:

  • Przekonania: Niektórzy są motywowani przekonaniem, że system sprawiedliwości jest zepsuty lub sfałszowany, więc nie będzie wystarczająco karał przestępców, co prowadzi ich do przekonania, że ​​muszą wziąć „sprawiedliwość” (może dosłownie) w swoje ręce. W niektórych przypadkach będą nawet atakować tych, którzy, ich zdaniem, wykonują słabą pracę w egzekwowaniu prawa.
  • Zemsta: Mściciele są najczęściej motywowani czynnikami takimi jak ból i zemsta. Niektórzy atakują przestępców, którzy skrzywdzili ich osobiście i nie zostali złapani, szukając ich w ramach zemsty. Inni mogą być zmotywowani przez odwet na ludziach, którzy na początku nie byli przestępcami, takich jak ci, którzy po prostu ich zastraszali lub dręczyli, lub kogoś bliskiego.
  • Urojenia/choroba psychiczna: Mściciele mogą zostać pobudzeni do szału zabijania przez upośledzenia umysłowe, takie jak schizofrenia lub zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Może to powodować irracjonalne zachowania i sprawić, że ludzie będą wierzyć, iż inni robią złe rzeczy, kiedy tak nie jest. John Kramer jest dobrym przykładem.
  • Bezstronne Korekty/Sprawiedliwa Anarchia: Mściciele mogą również przybrać postać rewolucjonistów, którzy są do pewnego stopnia usprawiedliwieni w swoich działaniach, choć nie do końca słuszni.

Ze względu na tę konkretną wiki, ta strona zawiera tylko brutalnych mścicieli, którzy mają niewielkie lub zerowe heroiczne cechy lub którzy z biegiem czasu stali się przynajmniej w najmniejszym stopniu źli. Jeśli chcesz więcej heroicznych przykładów, zobacz tutaj.

Brutalni mściciele mogą być zaangażowani w egzekwowanie prawa, jeśli ich metody wykraczają daleko poza ich uprawnienia i koncentrują się na powstrzymaniu przestępczości. Te postacie są prawie zawsze ekstremistami. Damon Gant jest dobrym przykładem mściciela, który jest również częścią organów ścigania.

Uwaga: Brutalni mściciele NIE MOGĄ być Czystym Złem, ponieważ są częścią antyzłoczyńców, których cele są przynajmniej w minimalnym stopniu szlachetne. Złoczyńcy będący Czystym Złem, którzy szukają własnych pokręconych lub obłudnych form prawości, powinni zamiast tej kategorii przejść do urojeń, egzekutorów, szowinistów, podżegaczy i/lub fanatyków (np. Akainu, Light Yagami, Albert Wesker, Sędzia Klaudiusz Frollo, Koba, Woźnica, Kapitan Vidal, Micah Bell, John Doe, Joker, Władimir Makarow, Grimmel Gnębiciel, Batman Który się Śmieje, Profesor Zündapp i Imprezowicz).

Wszystkie elementy (149)

Advertisement