Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Złoczyńcy, którzy cieszą się złą sławą z powodu swojej chciwości, czy to związanej z bogactwami materialnymi, czy z innego konkretnego celu (z wyjątkiem władzy, ponieważ jest to bardziej odpowiednie dla złoczyńców żądnych władzy). Ci złoczyńcy wyróżniają się przede wszystkim tęsknotą za tym, co nieistotne lub chęcią posiadania więcej czegoś, czego już mają dużo. Chciwi złoczyńcy po prostu nie mogą zdobyć wystarczającej ilości czegoś i zawsze będą poszukiwać nowych sposobów na zdobycie większej liczby swoich ulubionych przedmiotów, a także zatrzymywania ich dla siebie. Fred C. Dobbs jest tego doskonałym przykładem. Niektórzy mają taką obsesję na punkcie zdobycia coraz większej liczby wszystkiego, że są gotowi popełnić wszelkie czyny, nawet te najgorsze, przez co mogą być nawet Czystym Złem. Auric Goldfinger, komandor Rourke i Jean-Baptiste Emanuel Zorg są tego doskonałymi przykładami.

Szczególnym przykładem chciwego złoczyńcy jest poszukiwacz złota, osoba (najczęściej kobieta), która umawia się z bogatym partnerem tylko na randkę lub żeni się z nim wyłącznie w celu zdobycia i wykorzystania jego pieniędzy i zasobów.

Warto zauważyć, że nie wszyscy chciwi złoczyńcy mogą być pełnoprawnymi złoczyńcami, z wyjątkiem niektórych przypadków, w zależności od ich rezultatów. Niektórzy chciwi złoczyńcy mogą być w pełni nawróceni i nawet jeśli ich prawdziwa natura pozostanie, to ich motywy znacznie osłabną. Przykładem takich złoczyńców jest Greed z Fullmetal Alchemist, który wcześniej był złoczyńcą, ale później przeszedł na dobrą stronę i pomimo okłamania Linga, aby uciec z ciała gospodarza, głęboko w środku tęsknił za przyjaciółmi, a nawet udało mu się doprowadzić Ojca do osłabionego stanu, zanim przestał istnieć.

Wszystkie elementy (619)

Advertisement