Złoczyńcy, którzy są niesławni ze swojej chciwości, czy to z powodu bogactwa materialnego, czy z innego konkretnego celu (z wyjątkiem władzy, ponieważ jest to bardziej odpowiednie dla złoczyńców żądnych władzy). Ci złoczyńcy mogą zostać wyróżnieni przez tęsknotę za tym, co nieistotne lub więcej z tego, co już mają dużo. Chciwi złoczyńcy po prostu nie mogą zdobyć wystarczającej ilości czegoś i zawsze będą poszukiwać nowych sposobów na zdobycie większej liczby swoich ulubionych przedmiotów, a także zatrzymywania ich dla siebie.

Szczególnym przykładem chciwego złoczyńcy jest poszukiwacz złota, osoba (najczęściej kobieta), która umawia się z bogatym partnerem tylko na randkę lub żeni się z nim wyłącznie w celu zdobycia i wykorzystania pieniędzy i zasobów tego partnera.

Warto zauważyć, że nie wszyscy chciwi złoczyńcy mogą być pełnoprawnymi złoczyńcami, z wyjątkiem niektórych przypadków, w zależności od ich wyników. Niektórzy chciwi złoczyńcy mogą być w pełni nawróceni, nawet jeśli ich prawdziwa natura pozostanie, ale ich motywy znacznie osłabną. Przykładem takich złoczyńców jest Greed z Fullmetal Alchemist, który wcześniej był złoczyńcą, ale później przeszedł na dobrą stronę i pomimo okłamania Linga, aby uciec z ciała gospodarza, głęboko w środku tęsknił za przyjaciółmi, a nawet udało mu się doprowadzić Ojca do osłabionego stanu, zanim przestał istnieć.

Wszystkie elementy (404)

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.