Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Ekstremiści są prawdopodobnie jednymi z najniebezpieczniejszych złoczyńców, jakich można spotkać; są w oczywisty sposób przestępcami, złośliwcami lub kryminalistami, popierając przekonania całkowicie sprzeczne z tym, co większość uważa za „normalne” lub „sprawiedliwe”, a jednak (przynajmniej publicznie) nie przekroczyło to linii prawnej w kierunku jawnego terroryzmu.

Są złoczyńcami, którzy mają dobre intencje dla większego dobra, ale których metody i ostateczne cele są bardzo ekstremalne, do tego stopnia, że ​​bohaterowie nie mają wyboru i muszą ich powstrzymać. Czasami ekstremiści mogą posunąć się zbyt daleko do tego stopnia, że ​​przekraczają pewną granicę moralną i stają się prostymi urojonymi złoczyńcami, którzy myślą, że ratują świat, usuwając wolną wolę.

Mimo że są monitorowani przez władze i często pogardzani przez społeczeństwo, ci ekstremiści są niebezpieczni i niepokojący, ponieważ działają zgodnie z prawem (choć na samym skraju tego prawa) i mogą mieć wielu zwolenników dla swojej sprawy, chociaż czasami pracują dla siebie i nie działają bezpośrednio pod rządem.

Można tu zaliczyć ekstremizm religijny, organizacje rasistowskie, które nie są zakazane (w ojczystym kraju), oraz osoby/grupy o bardzo kontrowersyjnych, często nienawistnych poglądach, które nie są oficjalnie uważane za terrorystów.

Tu są bohaterscy odpowiednicy tych złoczyńców.

Ci złoczyńcy nie są Czystym Złem, ponieważ ekstremiści są w większości złoczyńcami o szlachetnych celach, przez które posuwają za daleko, co staje się czymś więcej niż tylko urojeniami.

Wszystkie elementy (193)

Advertisement