Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Fałszywie uprzejmi to termin odnoszący się do złoczyńców, którzy na pierwszy rzut oka są podobni do uprzejmych postaci, ale z brakiem szczerości w ich uprzejmej i sympatycznej naturze. Tacy złoczyńcy rzadko, jeśli nie w ogóle są gniewni lub protekcjonalni wobec bohaterów, ale tak naprawdę nie okazują empatii wobec innych; jako tacy brzmią grzecznie, ale nie działają w ten sposób.

W niektórych działaniach, fałszywie uprzejmi złoczyńcy łamią czwartą ścianę i ujawniają swoją prawdziwą naturę publiczności, udając, że są mili przed bohaterami. Aroganccy złoczyńcy, którzy sarkastycznie przepraszają wrogów, również należą do tej kategorii. Jednak zarówno bohaterowie tej historii, jak i widzowie mogą nie być świadomi prawdziwych motywów fałszywie uprzejmych postaci, dopóki ich nie ujawnią.

Pomimo braku szczerości, niektórzy z tych złoczyńców mogą mieć wyrzuty sumienia, ponieważ czasami bohater może dotrzeć do ich serca (zwykle tak jest z bohaterami będącymi Czystym Dobrem). Mogą być także niepewni, nawróceni lub i to i to; dobrym przykładem takiej postaci jest Marina Arusu.

Z drugiej strony, wielu z nich może być Czystym Złem, ponieważ mogą używać „pochlebstw” i „eleganckiego” zachowania, aby uzyskać to, czego chcą i osiągnąć swoje cele; Imperator Palpatine jest tego bardzo znanym przykładem.

Wszystkie elementy (1018)

Advertisement