Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Fanatycy, znani również jako Gorliwcy, to ludzie bardzo oddani religijnym, politycznym i ideologicznym przyczynom ucisku i skrajności. Są jednymi z najniebezpieczniejszych postaci, z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie, ponieważ wierzą we wszystko, co robią, bez względu na to, jak przerażające może to być pod względem moralnym.

Często grają ofiarę (a ściślej męczennika), gdy ujawniają się ich czyny, i prowokują innych do przekonania, że ​​tylko ich poglądy są słuszne, i czyni z kozłów ofiarnych tych, którzy nie zgadzają się z ich przekonaniami jako ironicznie źli i spiskują w celu zniszczenia ich lub zabicia. Są niezwykle defensywni, czujni i chętni do popełnienia przerażających aktów przemocy (w tym terroryzmu), aby zachować swoje przekonania przed „wrogami”.

W wielu przypadkach fanatycy mogą być nieuczciwymi elementami, nie będąc dobrymi przedstawicielami swoich przekonań i robiąc rzeczy, które normalnie są uważane za niewłaściwe przez ich własne systemy przekonań, a jednak znajdują sposoby na obejście tego przy użyciu tego samego systemu.

Wszystkie elementy (389)

Advertisement