Głupcy to złoczyńcy, którzy rzadko (jeśli nie w ogóle) posługują się rozumem. Innymi słowy, ci złoczyńcy są postrzegani jako głupi i prostolinijni, i bardzo prawdopodobne jest, że udaremnią swoje własne plany lub plany innych złoczyńców, a nawet mogą spowodować ich zniszczenie; jest to zwykle spowodowane złym planowaniem, głupotą, nieudolnością, bełkotem, a nawet powolnością. Co więcej, niektórzy z tych złoczyńców (takich jak Beavis i Butt-head) mogą być postrzegani jako amoralni, ponieważ nie zawsze są świadomi swoich działań z powodu swojej głupoty. Wielu z tych złoczyńców z powodu ich głupoty jest również niekompetentnych.

Nie należy mylić ich z postaciami, które są chore psychicznie (takie jak Leatherface, Jason Voorhees itp.), lub z prawdziwymi trudnościami w nauce (takimi jak wielkie dziecko, itp.), ponieważ między tymi dwiema kategoriami istnieje zasadnicza różnica. Są także diametralnym przeciwieństwem geniuszy zbrodni, którzy są wyjątkowo inteligentnymi i zaradnymi postaciami.

Rzadko zdarza się, aby Czyste Zło było przedstawione jako głupie; jednak w niektórych przypadkach ich działania mogą okazać się zbyt nieprzyjemne, ohydne i okrutne, aby nawet oni mogli zostać skrzywdzeni lub gorzej (np. Chaka, Hydell, Joffrey Baratheon i Craster). Tak długo, jak głupota złoczyńcy nie przeszkadza w ich moralnych działaniach, a wspomniany czarny charakter spełnia wszystkie kryteria, nadal może się zakwalifikować. Czyste zło, które należy do tej kategorii, jest szczególnie sadystyczne, impulsywne, bezlitosne i żądne krwi, oraz stosunkowo często wymaga pomocy bardziej inteligentnych (lub przynajmniej bardziej pozbieranych) złoczyńców.

Wszystkie elementy (123)

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
V
W
Y
Z
Ś
Ż
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.