FANDOM


Hegemoniczni złoczyńcy pragną przejąć władzę nad światem, niezależnie od tego, czy jest to rzeczywista Ziemia, czy własny świat. W większych skalach niektórzy próbują przejąć kontrolę nad swoim wszechświatem lub (dla prawdziwie despotycznych i uciskających) wszystkimi wszechświatami. Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych rodzajów złoczyńców.

Niektórzy z nich mogą być również złem koniecznym i/lub postaciami zmiennymi, ponieważ może istnieć bardziej niebezpieczne zagrożenie, które chce zniszczyć świat i/lub wszechświat, co powoduje, że niektórzy z nich stają się kozłami ofiarnymi, jeśli oznacza to pomoc własnym wrogom w pokonaniu bardziej niebezpiecznego zagrożenia (przykład: Dr. Eggman zwykle dąży do dominacji nad światem, ale czasami jest jeszcze kilku „złych” złoczyńców, takich jak Black Doom z Shadow the Hedgehog, Solaris/Mephiles The Dark/Iblis z Sonic 06 lub Zavok i jego Deadly Six z Sonic Lost World).

Po drugiej stronie za to są istoty tak despotyczne, że uważa się je za najgorsze z najgorszych w ich otoczeniu, nawet jeśli takie otoczenie ma niszczycielskie zagrożenia, a wszelkie sojusze między tymi konkretnymi postaciami są wyłącznie samolubne i kończą się zdradą lub późniejszym konfliktem: przykładem może być Darkseid z DC.

Jest to zły odpowiednik bohaterskich hegemonów.

Wszystkie elementy (274)

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.