Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Złoczyńcy, którzy nie są ludźmi, ale mają podobny do nich wygląd. Być może urodzili się w ten sposób lub mogli zmienić kształt na ludzki i są znani z tej formy, nawet jeśli ich prawdziwa postać zostanie ujawniona.

Postacie, które powstały jako prawdziwi ludzie, ale stały się óźniej czymś nieludzkim (poprzez zmianę kształtu, mroczną magię, likantropię lub mutację) NIE zaliczają się (np. SCP-106). Ta kategoria jest przeznaczona wyłącznie dla złoczyńców, którzy z natury nie są ludźmi, ale mają fizyczne, ludzkie cechy.

Typy humanoidów[]

  • Skrzydlate humanoidy: humanoidalni złoczyńcy posiadający skrzydła, które umożliwiają im latanie.
  • Humanoidalne obrzydliwości: humanoidalni złoczyńcy o innych charakterystycznych cechach, które sprawiają, że ich wygląd to jest zbyt wiele, aby ktokolwiek mógł je zrozumieć (innymi słowy, sam ich wygląd może wywołać szaleństwo).
  • Androidy: roboty, które mają wyglądać jak ludzie, nazywane są androidami.
  • Demoniczne humanoidy: niektóre demony przebrane za ludzi, które plugawią ludzkie królestwa.

Kwalifikacje[]

Aby dana postać została tu zakwalifikowana, powinna wykazywać następujące cechy:

  • Dwunożna budowa: chodzi na dwóch nogach; może również „ciągnąć za kłykcie”, jak wielkie małpy, lub zmieniać między chodzeniem na dwóch nogach do bardziej zdziczałej „czworonożnej” pozycji, jak ma to miejsce w przypadku wilkołaków;
  • Z grubsza ludzka anatomia: głowa, tułów, kilka rąk i nóg (choć najlepsze byłyby dwie, postacie z większą liczbą kończyn mogą być dopuszczone, jeśli nadal będą przestrzegać reguły).

Wszystkie elementy (564)

Advertisement