Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Kryminaliści to postacie, które często angażują się w działania sprzeczne z normami społeczeństwa lub kultury, łamiąc prawa ziemi, w której przebywają, a w skrajnych przypadkach nawet prawa danego sektora/imperium.

Niektórzy kryminaliści mogą myśleć anarchistycznie lub nihilistycznie, wierząc, że społeczeństwo jest lepsze bez prawa; inni mogą po prostu być oportunistami. Najgorsi kryminaliści mogą posunąć się tak daleko, że stają się terrorystami, próbując przekształcić (a nawet zniszczyć) świat przy użyciu środków przestępczych.

Podtypy[]

  • Utopce: złoczyńcy, którzy sprzyjają aktowi utopienia ofiary, osobiście lub poprzez działanie, które skutecznie spowodowałoby, że ktoś utonie (na przykład uwięzienie ich w tonącym statku, takim jak dowódca Sith) - ci złoczyńcy mogą nie być postrzegani jako tak brutalni jak inni mordercy, ale często są tak samo bezwzględni, zdradzieccy i moralnie budzący sprzeciw.
  • Truciciele: złoczyńcy, którzy zabijają lub obezwładniają przez zatrucie, ten rodzaj morderstwa był (i nadal jest) szalony i niekontrolowany, ponieważ często postrzegany jest jako niezwykle szybki i skuteczny sposób pozbycia się tych, których się nie lubi - w przeszłości było powszechne wśród członków rodziny królewskiej i szlachty zatrudnienie testerów żywności ze względu na powszechną praktykę zatrucia. W czasach średniowiecza powszechna była też teoria, że ​​złe czarownice lub istoty im podobne zatruwają wiejskie studnie i wywołują choroby u ludzi - teoria, która odtąd pojawiła się w wyobraźni i stała się czymś w rodzaju podstawy (a także narzędziem parodii). Niestety w prawdziwym świecie wielu seryjnych morderców używa trucizny, szczególnie ci, którym udało się przedostać do zawodu lekarza - zabójcy ci są czasami nazywani „aniołami miłosierdzia” i często zabijają swoje ofiary za pomocą trucizny lub narkotyków znalezionych w szpitalach. Trucizna może przybierać różne formy, od płynów i kapsułek po gaz - na przykład gaz musztardowy, który był powszechnie używany podczas I i II wojny światowej.
  • Podpalacze: złoczyńcy, którzy używają ognia jako broni do zniszczenia, morderstwa lub obu tych czynności naraz.

Wszystkie elementy (1480)

B
Advertisement