Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Ludobójcze czarne charaktery są o krok powyżej przeciętnego masowego mordercy i o krok poniżej Omnicide; dążą do eksterminacji całej rasy lub gatunku. Zwykle popełniają ludobójstwo, aby popierać władzę własnej rasy (lub gatunku), realizować podstępny cel polityczny lub eliminować określoną rasę postrzeganą jako praktykująca herezję religijną. Lub mogą po prostu postrzegać inną rasę jako zagrożenie.

Ludobójstwo od dawna uważane jest za pogwałcenie nie tylko prawa międzynarodowego, ale także podstawowej moralności, przez co winni, którzy uczestniczyli w takich czynach są niezwykle trudni do nawrócenia; pomimo tego niektórzy ludobójczy złoczyńcy mogą być wychwalani przez nietolerancyjne lub wprowadzane w błąd osoby, które mogą nie być świadome, jak daleko czarny charakter jest skłonny posunąć się w poszukiwaniu „wyleczenia”, „oczyszczenia” lub „naprawy” świata.

Ludobójstwo ma kilka znaczących podtypów, takich jak:

  • Ludobójcza hegemonia (naznaczona pragnieniem bycia jedyną żyjącą rasą, gatunkiem lub frakcją na całej planecie, Układzie Słonecznym, Galaktyce, wszechświecie lub nawet wieloświecie - w związku z tym będą atakować wszystkie inne gatunki na własne wyginięcie: niektóre gatunki pasożytują nawet na innych gatunkach jako żywicielach, dzięki którym mogą się rozmnażać i skutecznie wymazać wszelkie konkurencyjne życie);
  • Ludobójstwo kulturowe (celowe zniszczenie kultury, narodu i tożsamości ludu - a także często zniewolenie wspomnianych ludzi, którzy są przyłączeni do szeregów wroga - robi to wiele imperiów zła, złych sztucznych inteligencji itp. I jest to jedyna forma ludobójstwa, która niekoniecznie jest masowym morderstwem, choć nadal jest w dużej mierze celowym zniszczeniem wybranej grupy: przykładami są Borg i Cybermen).

Uwaga: Proszę nie dodawać ksenofobów, ponieważ nie tylko jest oczywiste, że nienawidzą innej grupy i ludzie nie mogą zabić tej grupy, mimo że uważają ją za gorszą. Nie należy także dodawać do morderców, ponieważ ludobójstwo jest morderstwem na większą skalę i byłoby zbędne, chyba że czarny charakter jest mordercą, który próbuje ludobójstwa, ale mu się nie udaje.

Wszystkie elementy (519)

Advertisement