Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Mizoginiści to złoczyńcy znani z szowinizmu i/lub mizoginii. Może to być przemoc fizyczna lub emocjonalna szczególnie wobec kobiet lub może to być głęboko zakorzenione uprzedzenie wobec równych praw. Mizoginista może postrzegać dziewczyny i kobiety jako złe, upodlające, a nawet nieludzkie i jako zwykłe przedmioty. Poziom mizoginii może być różny - od postawy seksistowskiej po jawne morderstwo (a nawet niektórych seryjnych morderstw).

Chociaż to pojęcie przypisuje się głównie mężczyznom, kobiety także mogą być mizoginistkami (na przykład Jane Tiptree, Giffany i Sharon Quinzel).

Kobiecy odpowiednik mizoginii to mizoandria, czyli kobieta nienawidza mężczyzn. Więcej szczegółów na temat mizoandryczek znajduje się tutaj.

Ważna uwaga: czarny charakter, który krzywdzi kobiety z powodów niezwiązanych z płcią, nie jest liczony jako mizoginistka.

Dobre przykłady mizoginistów to Sunny Jim, Gaston LeGume, Hugo Martinez, Jabba the Hutt, Peter Griffin, Sir Piers Pomfrey, Ojczyznosław, Glenn Quagmire i Kai Anderson.

Wszystkie elementy (203)

Advertisement