Złoczyńcy, którzy są gotowi popełnić morderstwo i/lub zrobili to przynajmniej raz albo próbowali to zrobić; czyn musi być zamierzony, a nie w samoobronie lub w czasie wojny. Nie wszyscy mordercy zaliczają się do tej kategorii, jeśli „morderstwo” było nieumyślne (np. zabójstwo lub nieumyślne morderstwo) i nie wykazują chęci zabijania w inny sposób.

Niezależnie od tego, czy są zabójcami, czy poszukiwaczami mocnych wrażeń, wszystkie te postacie mają jedną wspólną cechę: gotowość do zabijania z zimną krwią, co czyni ich bardzo niebezpiecznymi i okrutnymi, nawet w królestwie pełnym przestępców i złoczyńców.

Ta kategoria dotyczy również złoczyńców, którzy tylko grożą, że kogoś zabiją, jeśli ta osoba nie spełni ich poleceń, ale nie, gdy to zostanie spełnione.

Domyślnie do tej kategorii należą następujący złoczyńcy:

  • Mordercy: złoczyńcy, którzy zabili jedną lub dwie osoby. Przykład: Alec Trevelyan.
  • Seryjni mordercy: jest to przeznaczone dla złoczyńców, którzy zabili 3 lub więcej osób z momentami „ochłonięcia” między każdym morderstwem. Przykład: Hannibal Lecter.
  • Terroryści: złoczyńcy, którzy zwykle popełniali masowe morderstwa, zabijając jednocześnie 3 lub więcej osób. Przykład: Joker.
  • Ludobójcy: jest to przeznaczone dla złoczyńców, którzy chcą eksterminować całą rasę lub społeczność. Przykład: Azog.
  • Kataklizmy: jest to przeznaczone dla złoczyńców, którzy chcą zniszczyć swoją planetę (planety) lub wszechświat(y) i w konsekwencji zakończyć całe życie. Ten typ złoczyńcy jest jednym z najbardziej ekstremalnych (i oczywiście najgorszych) wariantów morderczych postaci. Przykładem jest Abyss Trinity, który chciał zniszczyć swój własny świat.

Ważne odmiany:

  • Usilni mordercy: złoczyńcy, którzy przyznali się lub zostali oskarżeni o popełnienie usilnego zabójstwa, ale nigdy im się to nie udało. Mogą planować zabić kogoś i zostać udaremnionym lub wpaść w morderczy szał, ale nieszczęśliwie nie uda im się i tylko ranią ludzi. Zazwyczaj tego rodzaju złoczyńcy są wykorzystywani w celach humorystycznych. Mogą być jednak równie niebezpieczni jak zwykli mordercy, ale po prostu niekompetentni. Do tej kategorii należy wielu złoczyńców z kreskówek.
  • Mordercy bogów: złoczyńcy, którzy dosłownie popełnili „bogobójstwo”; to znaczy w pewnym sensie zabili jakąś formę bóstwa (boga) dla anarchistycznego celu lub dla przywłaszczenia sobie jego pozycji. Zwykle tylko bóstwa, istoty kosmiczne lub najwyższe istoty mogą pokonać istoty o podobnej sile. Przykład: Kratos.
  • Mordercy dzieci: złoczyńcy, którzy mordowali osoby przed okresem dojrzewania (w wieku 12 lat lub młodsze; w tym dzieciobójstwo, czyli morderstwo niemowląt). To jedna z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić (nawet jeśli dziecko też było złoczyńcą, bo z pewnymi wyjątkami łatwiej jest je rehabilitować). Zabijanie dzieci jest zwykle natychmiastowym przekroczeniem jakichkolwiek granic moralnych, co oznacza, że ​​złoczyńcy, którzy popełniają to regularnie, są prawie zawsze Czystym Złem. Przykładem tego typu złoczyńcy jest William Afton, znany także jako Purple Guy z Five Nights at Freddy's, lub Lider Sztabu.
  • Mordercy zwierząt: złoczyńcy, którzy zabijają zwierzęta. Zwykle uważa się to za wysoce nieprzyjemny i nikczemny akt zła, ponieważ większość zwierząt ma mniejsze szanse na obronę przed niebezpieczeństwem. Ze względu na to, że wiele kultur wykorzystuje zwierzęta jako obiekty gospodarcze, akt "mordowania zwierząt" ogranicza się do sytuacji, gdy ktoś zabije zwierzę domowe lub dzikie zwierzę nieużywane do pożywienia lub innych tego typu celów (na przykład kłusownik zabijający słonia dla kości słoniowej nie jest mordercą zwierząt, ponieważ robi to raczej dla zysku finansowego niż bezsensownego okrucieństwa).

Wszystkie elementy (355)

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.